Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PATROL Y260 камионче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: PATROL Y260 камионче

    .....Да бе пък и само за рали бил ставал.Не знам некоя и друга година как ги карахте по лозенска и Стара планина....




    Не знам защо толкова се "засегна" от моето мнение че RB25DET е "ралиджийски "двигател.Просто до сега не съм видял някой да кара с този двигател трофи или траялно състезание.
    А колкото до твоя RB30,това че е рядкост в Европа,не означава че е нещо кой знае какво,поне според техническите му данни които успях да открия.
    п.п.Разгледах последните няколко страници от хард разходките на Лозенската група,не можах да видя там участие на Патрол с RB25DET,ako можеш прати ми линк за това което си имал предвид.
    NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
    ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

    Коментар


    • От: PATROL Y260 камионче

      Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
      ... А колкото до твоя RB30,това че е рядкост в Европа,не означава че е нещо кой знае какво,поне според техническите му данни които успях да открия...
      Разгледай из Австралийските форуми за RB30...

      Коментар


      • От: PATROL Y260 камионче

        Не съм се засегнал,просто съм бил пред дилемата да развивам дизела или да скачам на нещо което действително може да се развие.В интерес на истината моя двигател го открих съвсем случайно във Франция и ми дойде на такива пари,че нямаше как да не го взема.А за това какво може да се постигне има няколко възможности за РБ30 и резултатите са винаги над 200 к.с и над 500 нм.Както е писал Яро виж колегите от Австралия.Пак ти казвам че просто при твоя бюджет не бих се замислил,но това е въпрос на личен избор и не означава че задължително трябва да се вслушаш в моето мнение.Поздрави
        Борис 0888 999 едно едно9
        PATROL Y260 RB30S

        Коментар


        • От: PATROL Y260 камионче

          Добре, а да попитам как стои въпроса с узаконяването на подобна смяна на мотора?
          Питам, защото вчера си говорихме с приятел и той е пред дилема смяна на мотора, но...доста сложно и скъпо ще е май, за да е всичко както си трябва и примерно да имаш талон с Нисан Патрол и RB 25 или RB30 фигуриращи като мотор.
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: PATROL Y260 камионче

            При мен РБ30 съществува като мотор поставян на това купе.Така че се минава през ДЕКРА за сертификат за смяната-360лв.След това с една фактура за покупката и сертификата би трябвало да мина КАТ.Все още не съм го направил и не мога да съм абсолютно сигурен.А за 25-цата не мога да коментирамно едва ли е много по различно.Зависи дали служитела в КАТ е пил кафе,жена му нещо да не го е ядосала и тн
            Борис 0888 999 едно едно9
            PATROL Y260 RB30S

            Коментар


            • От: PATROL Y260 камионче

              Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
              При мен РБ30 съществува като мотор поставян на това купе.Така че се минава през ДЕКРА за сертификат за смяната-360лв.След това с една фактура за покупката и сертификата би трябвало да мина КАТ.Все още не съм го направил и не мога да съм абсолютно сигурен.А за 25-цата не мога да коментирамно едва ли е много по различно.Зависи дали служитела в КАТ е пил кафе,жена му нещо да не го е ядосала и тн
              Ти на кое от всичко това вярваш? Освен за катаджията.....
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • От: PATROL Y260 камионче

                За първото съм сигурен,а за ДЕКРАТА съм проверил.За КАТ никога не може да си сигурен
                Борис 0888 999 едно едно9
                PATROL Y260 RB30S

                Коментар


                • От: PATROL Y260 камионче

                  Проблема май е, че като отидеш на технотест и едни "големи спецове" ти казват едно отчайващо...НЕ...
                  После вече не знам каква е процедурата...и какво ще струва/още повече, че самата схема е направена основно за усвояване на пари!/
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: PATROL Y260 камионче

                    Да питам? Ся колко коня беше тоя туч със стария матор и колко е сега? Щото имаш право само на 10%завишаване на мощността без да правиш доработки по спирачна и т.н.системи!които пък и да ги на правиш е абсурд да ги одобрят! Пък ти колкото си искаш разправяй че тва е здрава кола.....
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: PATROL Y260 камионче

                      Аз попитах не случайно, защото реално когато човек стяга джип който не е само за в гората/разбирай, че си му трябват изрядни документи за движение по републиканската пътна мрежа/, все пак трябва да ги съобрази тия неща.
                      За съжаление... попитах също и поради факта, че съм се позаинтересувал поне в общи линии как стоят нещата и...наистина НЕ са толкова прости/да не кажа ,че са отчайващо невъзможни, ако нямаш чичо в комисията на технотест, или пък една торба пари за рушвет...ама тогава се обезмисля цялата галимация като крайно нерентабилна/.
                      Та така...за съжаление...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: PATROL Y260 камионче

                        Пак казвам двигателя на моя джип в момента е свален от същото купе-Y260.На самия джип в коша има табелка какви двигатели се монтират и там има РБ30.А лично за мен стигна ли до продажба на тая техника най вероятно ще е на части.Ако не се лъжа и останалата част от колегите си карат с договорите за покупка на двигателя.Най малкото е доста по изгодно откъм данък,че със заводски 280 к.с.....
                        Борис 0888 999 едно едно9
                        PATROL Y260 RB30S

                        Коментар


                        • От: PATROL Y260 камионче

                          Колега Исках да ти кажа че е по лесно и 1000% по добре да си Вземеш турбиниран двигател който по лесно може да се пипне и да му вдигнеш мощността и ще работи 10 пъти по добре от колкото да откриваш топлата вода и да турбинираш някъв двигател който бил много рядък но е на 30 години и требва да му смениш всичката карантия за около 5000 лв да му сложиш всички турбо простотий за още 5000 лв и да излезеш в гората да дадеш 5 пъти газ и той да се счупи защото некой си небил настройл мегата добре и биелата се показала от блока.
                          Дано никога не ти се случва подобно нещо но ако си твърдоглав и не-дай си боже ти се случи ще се сетиш какво съм ти писъл в Форума.
                          Не искам да се заяждам с теб защото ме кефи това че си свършил много работа по джипа и го правиш с мерак, просто се опитах да ти дам един приятелски съвет но ти си знаеш.
                          А лично не съм слагал двигател от скайлайн на патрул но съм минал през фаза турбиниране и нещата са ми ясни за това пиша че е по добре да се сложи турбиниран двигател който са го проектирали 50 япончета инжинери да работи с принудително пълнене а не да се мъчи и налива с пари така редкия РБ30.

                          Коментар


                          • От: PATROL Y260 камионче

                            Принципно съм съгласен с теб,но точно в дадения случай за тоя мотор не.Дадения двигател има идентичен блок със 25-цата(като изключим височината поради по големия обем),има затапени заводски маслени и водни магистрали за турбина.Доказано кара в заводски вид на 1 бар,като в австралия на 200-300 хиляди директно му подават турбина,изолират му бензина и го ребрат на газ,но при тях тоя мотор е евтин и има части да се заринеш.Другия вариант за тунинг е да се ползва глава от 25 или 26(проекта се оскъпява доста с 26),която е болт он за 26 и има нужда от лека доработка за 25.И изобщо тунинг да искаш за РБ30
                            Борис 0888 999 едно едно9
                            PATROL Y260 RB30S

                            Коментар


                            • От: PATROL Y260 камионче

                              аз само да добавя,за тези които не им се рови да четат
                              това е най доброто което може да се комбинира от РБ-серията.В япония,австралия и щатите макар,хората вместо да си разтъргват блоковете си взимат блок от РБ30 заедно с вала(в зависимост от проекта)подсилени биели и бутала по добрия вариант глава от РБ26 и на татък да не обяснявам.резултата е много по-лесни за постигане коне под капака с убийствен въртящ момент

                              Коментар


                              • От: PATROL Y260 камионче

                                и аз това обеснявам,ама колегите гледат 136 кс,224 нм и викат за какво ти е това и какво пък му е толкова ценното
                                Борис 0888 999 едно едно9
                                PATROL Y260 RB30S

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X