Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    На мен наскоро ми трябваше динамометричен ключ, като си сменях гарнитурката на капака на клапаните. Гледах разни ключове, мислех да си правя торсионен, но накрая взех едно домакинско кантарче (от тия с пружината) закачих го за един 0.5 метров лост и после по скалата умножавах по 2.
    Можеш да си направиш телескопичен лост и да си смяташ нютонметрите според дължината и показанията на кантарчето.Не е супер прецизно, но като за без пари е екстра.

    Коментар


    • #17
      До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
      На мен наскоро ми трябваше динамометричен ключ, като си сменях гарнитурката на капака на клапаните. Гледах разни ключове, мислех да си правя торсионен, но накрая взех едно домакинско кантарче (от тия с пружината) закачих го за един 0.5 метров лост и после по скалата умножавах по 2.
      Можеш да си направиш телескопичен лост и да си смяташ нютонметрите според дължината и показанията на кантарчето.Не е супер прецизно, но като за без пари е екстра.
      после следва това:

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Е опитах да сменя гарнитура на капака на клапаните без динамометричен и резултата е един капак назад - за заваряване добре, че имах още един. Затегнах го плавно, нежно всичко супер и като позагря колата и форсирах до 2-3к оборота и каза ПУК и едното ушенце за болта се откърти.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #18
        До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        Точно за капака на клапаните едва ли е необходим динамометричен ключ, но колегата с кантарчето се е ориентирал правилно. Дори и да не е точно измерването на момента той поне осигурява равномерно притягане, което е важно
        Между другото имам един античен съветски ключ с нещо като индикаторен часовник и е до 150NM.
        Като се изключи изключително тъпият бакелитов корпус на индикатора, мога да кажа, че съм доволен.
        А измерванията са важни във всичко. Например днес установих, че едната ми гума на джипа е напомпана до 5,9бар
        Манометърът на гумаджията който я залепи явно не е бил в час или е използвал друга мерна единица))
        Последно редактирано от Scrapheap; 25-12-07, 15:53.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          @Злой , ами не последва "това"... Вече годинка ще стане си бръмчим без грижи, пък май повечето евтини ключове са по-зле и от кантарчето.

          Коментар


          • #20
            До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            @Злой , ами не последва "това"... Вече годинка ще стане си бръмчим без грижи, пък май повечето евтини ключове са по-зле и от кантарчето.
            Може би да си имал късмет, може да имаш определен опит или усет.....
            Честно казано - радвам се за теб
            Само че ще те помоля да не използваш израза "наскоро", при условие че минала "годинка".
            А ако говорим по тема, аз съм категорично против отговорни ремонти по двигатела, като за пример, да се извършват от аматьори, даже и въоръжени с най-модерното оборудване и всевъзможни "умни" книжа. Щото води до лоши последствия.............
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #21
              До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Зависи от аматьорите Аз съм аматьор пък сам си поддържам колите и те са винаги на линия Единствено ходя на стенд за геометрия и шлайф
              В много сервизи "професионалистите" са на такова ниво, че не бих им дал да сменят гума на велосипед. А методът с кантарчето е дори относително прецизен
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Предполагам, че BatGeorgeone отдавна си е намерил ключ, но ето малко инфо и от мен. Тъй като и на мен ми притрябва динамометричен ключ при смяната на ангренажната на мотора, разтърсех се малко из нета и ето какво открих. Инфото е актуално към 16 февруари 2008, т.е. днес.

                В euromarket имат на force ключове - 5-25Nm е 50лв - доста прилична цена според мен, но не знам дали върши работа за коли? Имат и 19-110nm, 40-210nm и т.н. Имам гедоре на Force от около година и половина и съм съвсем доволен. Ето линк:

                http://www.distribution.euromarket-group.com/?cid=19

                Като се обадите в euromarket, търсте отдел "дистрибуция" - там знаят цени и модели.

                В практикер имаше някакъв ключ на Black&Decker - аналогов - за 100лв, но не съм му обръщал внимание. В Бриколаж също за 100лв някакъв подобен - и него не съм го гледал.

                Навсякъде ми казват, че ключ под 100лв е загуба на пари - на знам дали да вярвам...

                Steel Design Габрово имат ключове на Tona:

                http://www.steeldesign.bg/bg/marki/tools.php?firma_id=4

                От конткати се свързах с някакъв магазин в София: 5-25Nm на Tona е 180лв - малко ми е скъпо.

                При всички случаи не бих си купувал стрелкови ключ - само като го пипне човек и лошо му става, но все пак всичко зависи от средствата и предназначението.

                Коментар


                • #23
                  До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  Аз имам един модел на Солинген

                  Коментар


                  • #24
                    До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    Ето още линкове с фирми:

                    http://vilazbg.com/pdf/tooltech.pdf

                    Тоя ключ го гледах някъде за 71лв, май.

                    Това е по черноморието:
                    http://www.rudibg.com/products.aspx?id=7#i_4

                    Писах им за цени, чакам отговор, но като ги гледам няма да мога да си купя от тези

                    А, и това може да е полезно на някого - уж калибрират ключове (измежду другите неща):

                    http://bgcert.com/display.php?id=resources&show_ID=2138

                    Коментар


                    • #25
                      До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      много интересна тема аз в петък стягах гайките на фланците на раздатката
                      и естествено с моя ключ за 20€ нещо ме достраша да стягам повече а и без това
                      нямах нужния инстрймент за да държа контра а наврях каквото ми падна в двете дупки които са предвидени за държане и като се счупи едно парче ме дръна здравата по тиквата слава богу не ми изкара окото..подкрепям мението на колегата за аматьорите защото аз редовно си правя нещата които не бива а и най вече от гледна точка за безопасноста съм много зле.
                      стягането е много важно аз вече прецаках едни работи по джипа по точно единия от болтовете на панхарда а гайката е завряна и заварена без достъп е оправих се но защо да си усложнивам живота когато хората са го измислили как се стяга..
                      като развъртах гайките на раздатката видях зор с една дълга тръба стана но гледам в учебника пише 130нм и ми се вижда доста.
                      поздрави
                      Последно редактирано от Ясен; 22-11-08, 08:27. Причина: Само най-страшните правописни грешки...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Ами какво ще кажете за ключовете които са окачени в Бриколаж, там има 2 динанометрични ключа (малък и голям аам не помня точните стойносто май до 150Nm и до 210Nm ) че и те са от порядъка на 100-200лв. и съм замислил да купувам от малкия, защото карам малка кола и не ми трябва нещо чак много яко
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • #27
                          До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          И на малките коли има "тежки" гайки. Ако ти е за любителска употреба не си давай парите.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Ми на мен ми е най вече за сваляне на глави (така де, качване) и за подобни детайли, които изискват точност при стагането, иначе не ми е за професионална употреба, ами когато ремонтирам наще коли а да не ходя да дрънча такъв ключ (понякога барабар монтьора с него) ами да си имам. Ама наистина както викаш, не ми се налага толкова често 1-2 пъти в година да се е случвало да свалям глава примерно, та като се замислям си е излишен лукс при нас, че не са и малко пари
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • #29
                              До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              Ето малко цени и модели:
                              Прикачени файлове
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                                Първоначално публикуван от Deyan108 Преглед на мнение
                                ...
                                В euromarket имат на force ключове - 5-25Nm е 50лв - доста прилична цена според мен, но не знам дали върши работа за коли? ....
                                http://www.distribution.euromarket-group.com/?cid=19

                                .....
                                Купих си такъв но още не съм го ползвал и бих се радвал на коментар от колега който се е сблъсквал с този модел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X