Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    Здравейте,

    Бихте ли препоръчали модел/марка динамометричен ключ, както и от къде може да се набави и на каква цена?

    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    Зависи за какво ти трябва такъв ключ и дали ще го ползваш постоянно или един път в годината.Има различни модели.Цените им също са много различни от 20-30 лева до 1500 лева.Динамометричните ключове варират от 1 до 3000Nm
    Най обикновените:

    Аналогови:

    Алуминиеви олекотени:

    Дигитални:

    Специални:

    Аз имам два-един като на първата снимка и един дигитален.
    Хубава марка са Gedore,Tona,Draper и много други.Можеш да си набавиш хубав ключ от Киров,Евромаркет и други магазини

    Коментар


    • #3
      До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Трапер железен си

      Мерси много за нагледния отговор.

      Работил съм в Англия с нещо подобно на Аналоговия, значи помня регулираше се от дръжката и когато прещрака значи е достигнало зададеното натоварване.

      Ако е цена до към 50-60 лева или хайде до 100тина мисля ми е ОК за бюджета.

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        За около 100-150 лева можеш да си вземеш истински ключ ключ до 200-220Nm.Този с стрелката който е на първата снимка не е много точен и с течение на времето и постоянната работа почва да показва грешноНай добре е да си вземеш такъв който се върти от дръжката за настройване и когато достигне точните Nm изщраква или изключва сам.За цена до 50-60 лева не мисля че ще е много добърАко те интересува мога да проверя за цените с точност.Какъв ключ ти трябва-за кола или камион/трактор и др./-защото има значение до колко Nm да бъде?

        Коментар


        • #5
          До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          Мерси колега много си отзивчив!

          Трябва ми за джипката, не съм наясно с нютоните и не знам колко ми е необходимо но при все това повече е по-добре мисля. Като би трябвало да не се оливам, за да мога прецизно да затягам после алуминиевите чаркове по двигателя(глава, капаци и т.н.). Сори ако звуча тъпо но наистина не съм наясно в детайли.

          ОК, 100тина лева ще ги дам, само, че не знам дали те са стандартни за ключовете "куха вложка" имам разни комплекти и те са с 3 различни рамера на връзката с тресчотката?

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Аз имам два модела - единия е до 20 кгс демек около 210 Nm, него го ползвам за глави и болтове на специфични места. Гарантирам ти, че по-голям от този нети е необходим. Имам и един огромен, който е специялно за главините, въпреки че повечето "майстори" съм виждал как ги блъскат със секачите, защото и вложки нямат. Така небива понеже от такива места ти зависи не само твоя живот, но и живота на другите в пътната мрежа.
            Та за въпросните ключове - най-важно е съхранението му. Винаги трябва да се разхлабва винта отзад ако е такъв със съчма, ако е от тези със стрелката там няма как. Ако го държиш в напрежение започват масовите грешки в измерването. Също такъв инстромент нети е необходим всеки ден, данекажа че ако го пазиш и го използваш само при нужда практически е вечен.
            Това е от мен лек ден и успех!
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #7
              До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Страхотен коментар Дини, благодаря много.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Да, тоя със стрелката и тия за 20 лева ги забрави. Изхвърлени пари. Явно твоят инструмент е Тона. Отлични инструменти, които още не са в луксозния клас. Ако още важи, за отстъпки имаше уговорка с представителя на Факом. Магазинчето е до 22 гимназия, срещу Първа хирургия.

                Коментар


                • #9
                  До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  Доста изчерпателно са ти отговорили колегите. Торсионен ключ не е за предпочитане, ценовата област 20-60лв. също, TONA е чешко, добре направено и съотношение цена-качество е май най-доброто. Има и IUS-Румънски, но TONA-та е за предпочитане. /около 145лв. без ДДС/ Ако си на зор и за малко време мога да услужа с 40-210Nm.
                  Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    Румба мерси за предложението,

                    Значи ходих до КИРОВ, най евтиния ключ е около 300 лева според продавача, показа ми го, не бе известна за мен марка

                    Е опитах да сменя гарнитура на капака на клапаните без динамометричен и резултата е един капак назад - за заваряване добре, че имах още един. Затегнах го плавно, нежно всичко супер и като позагря колата и форсирах до 2-3к оборота и каза ПУК и едното ушенце за болта се откърти.

                    Значи осъзнах, че бих платил 150тина лева вече защото май ми предстои и смяна на гарнитура на глава и отново притягане на капака на клапаните а и 1001 ремонта още.

                    Ако някой ми каже къде е това место за което говори Стефан, 22ра Гимназия или 1ва Хирургия ???

                    Мерси предварително.

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      )) Дай капака да ти го завари Сашо. Не е най-евтиния заварчик, обаче работи мълниеносно и чисто. Никакви грешки и издънки, никакво лигавене и Бе за кво ти е тоя буклук, купи мерцедес. Сега, мене верно ме е гонил с чука, ама като го карах да заварява станиол от шоколад и жички за бушони)) Обаче ги занесе при друг таен специалист който ги запои))
                      Булевард Пенчо Славейков е улицата между Пирогов и ъъъ ... Хм. Посолството на Израел. А, и Витошка, да. Та на Витошка и Пенчо Славейков е 22 гимназия, от другата страна - единия край на Медицинската Академия. Тръгваш по десния тротуар покрай гимназията към Пирогов, отминаваш я, има пет - шест малки магазинчета. Едното е Факом, там е и Тона. Съседното е Бринко. Това пък са германски инструменти. Отлични. Скъпи. Има неща, които други не произвеждат. Там са и лебедките Яле например.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Само да добавя към написаното от Стефан че Бринко са немска фирма наистина, която обаче няма собствено производство и продава поръчана за нея продукция от Китай. В което няма нищо лошо по принцип но в случая става въпрос само за ниския клас евтини инструменти. Които са много класи под ТОНА и Facom...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          Мерси Стефане,

                          Мисля се сетих за кои магазинчета говориш.

                          Поздрави,

                          П.С. А какво казваш за боклука и за мерцедеса, поясни
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Е, отиваш при мързелив пишман майстор да ти смени маслото на твоята кола, която ти върши работа и си е твоя. Пък и е такава, щото нямаш пари за друга, това е очевидно и не е ничия работа. Отишъл си с парите си за те тая работа. А от вратата - Кви са тия буклуци бе, кой ги прави тия кочини, що не ги забранят ... И нататък по списъка с глупостите. А неговата собствена е по-калпава и от тая дето кълне, сам той е по-мърляч и от пияния шлосер в Москва, и дори не знае защо те тия чаркове трябва да са направени така, и са така на всички коли. А ти си отишъл за маслото, не за съвет каква кола ти трябва. Ако закараш мерцедес от магазина, пак това ще каже, ама след пет минути. Щото е идиот и лентяй, а не щото колата не е добра.
                            Е, а тоя Сашо няма нищо общо с тая порода мухльовци. Знае че е заварчик, и щом си дошъл при него с това желязо, значи желязото ти трябва и е потребно да се завари е те тука. Обсъжда се какво точно искаш и как да стане по-хубаво. Не как да не се прави. После го прави както трябва, а не както дойде. С измъкването "Ми ти така каза". Ти си клиент, и не ти е работа да знаеш тънкостите на технологията. На него му е, той така смята.
                            По изрично мое настояване е правил глупости. После със страшно кискане сме почвали наново)) Както е предложил той отначало)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              Стефане,

                              След всичко до тук стигнах до заключението, че трябва да се видим да изпием по една раздатка бири и да ми помогнеш да си свърша работата.

                              Благодаря много за съветите и на теб, на Венци и на другите.

                              Поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X