Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    Къкви пари е една такава тресчотка,макар че мойта,която я купих бая одавна от тебе,отвреме навреме,макар и противопоказно,стягам с тръба на нея, и до сега е нямала сериозни аварии,освен едно отваряне за смазване.....

    Коментар


    • #77
      От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Не ми излиза нещо .....

      И не се притеснявай да дадеш нещо по-сиромашко от факом. Аз за това питам само за главата на въртока. И без лост ми върши работа.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #78
        От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Не ми излиза нещо .....

        И не се притеснявай да дадеш нещо по-сиромашко от факом. Аз за това питам само за главата на въртока. И без лост ми върши работа.
        Не ти върши работа само главата на въртока, сигурен съм , все пак тя е 90 лв.
        80 лв. е тресчотка 3/4" на БГС. Има налична.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #79
          От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          Здравейте ! Днеска се рових в нета и намерих това http://www.2hand.bg/avtochasti-o1491_bg.html
          луд умора няма!!!

          Коментар


          • #80
            От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Кауфланд-същия 18лв.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #81
              От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Някой ползвал ли е инструменти на JONNESWAY и по точно - динамометричен ключ ?
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #82
                От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Здравейте колеги, да попитам има ли някакъв елементарен и лесен начин да се тества точността на динамометричния ключ ? Купих си един китайски, защото я го ползвам един път в годината я не и стига да съм случил, би трябвало да ми върши работа, само искам, стига да мога де, да го премеря колко е точен и да действам Най-много ме притеснява това че в свободно положение стрелката сочи 10nm и незмам това дали значи че е на 0 или наистина си е на 10nm, защото това ще даде разлика в мерките и искам да го премеря, стига да мога без стендове и т.н.

                Коментар


                • #83
                  От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Някой ползвал ли е инструменти на JONNESWAY и по точно - динамометричен ключ ?
                  Произвежда се в източните части на Азия.
                  Първоначално публикуван от azmanov Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, да попитам има ли някакъв елементарен и лесен начин да се тества точността на динамометричния ключ ? Купих си един китайски, защото я го ползвам един път в годината я не и стига да съм случил, би трябвало да ми върши работа, само искам, стига да мога де, да го премеря колко е точен и да действам Най-много ме притеснява това че в свободно положение стрелката сочи 10nm и незмам това дали значи че е на 0 или наистина си е на 10nm, защото това ще даде разлика в мерките и искам да го премеря, стига да мога без стендове и т.н.
                  Аз имам стенд за динамометри, но виждам че не ти харесва идеята, пробвай с 10 кг. домати.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #84
                    От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    Хвани накрайника на ключа на менгеме, нахлузи му една тръба единметър на дръжката и с кантарче дърпай. Ще се учудиш колко неточен е ключа Обикновенно евтините ключове са горе-долу точни в горния диапазон на скалата - примерно след 10 килограма. От 1 до 5 кг забрави. Ако го настроиш така, че да е точен там, нагоре пък ще бяга.....
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #85
                      От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      Вместо кантарче, става и с литрови пластмасови бири, в определеното количество. Така може да се снеме и диаграмата на грешката. може и с по-малки разфасовки.
                      Наздраве.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Ти хубаво имаш стенд ама аз не съм от София, така че трудно ще стане А другия колега ме отчая хаха...значи тая глава която ще стягам е до 6 кг, толкова е крайната фаза на стягането и по тая логика значи нищо няма да направя. Но ще се опитам въпреки всичко, защото на няколко френски коли съм стягал с руски ключ главите и всичките поне 2-3 пъти са били на ръба да прегреят, да не кажа че направо са били прегряти и години съм ги карал и абсолютно никакви проблеми не съм имал, така че това явно е малко относително и затова смятам че трябва да се получи и аз си мислех за този вариант с шишетата и мисля така да пробвам, защото имам подходящ за тази цел само механичен кантар, който е ужасно неточен, а не ми се дават пари за електронен само заради едно измерване. Имам обикновена електронна везна и на нея ще си претегля бутилките и така ще действам А иначе за тръбите и другите неща значи на няколко места го намерих това - взема се такава тръба, която на 1/2 тресчотка(ключ) да удължи дръжката и, сметнато от средата на тресчотката със 102 см и ключа трябва да е поставен хоризонтално на болт/менгеме и дръжката му съответно да се движи в хоризонтална равнина, а кантарчето/бутилките да са перпендикулярни на дръжката на ключа. И в общи линии е това и се надявам това да е схемата, защото иначе нищо няма да премеря. А като трябва ще си го настроя да е точен в малките килограми. Аз камиони не карам и не смятам че ще ми трябва ключ, който да е над 10-12 кг. След малко отивам да търся тръба

                        Коментар


                        • #87
                          От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          Хаха... това с бирите е добро... взимаш 10 литра бира и почваш настройките, докато не остане 1литър... а след това и той изчезне и вече няма да ти пука дали е настроен или не... хахаха
                          Иначе и аз имам такъв с стрелка от Бриколаж за 15-16лв. беше (до 20кг.)... напънеш ли го малко на над 10кг. и айдеее... изкривява се стрелката на 3-4кг. Него го ползвам предимно за рамо, не за мерене. Иначе този който имам на Райдер (за 30-40лв.- щракащ) съм доволен от него, сега може да мърда с малко, но пак е нещо от колкото да стягаш на усет. Не съм го мерил до сега с нищо за да видя дали е точен или не, а не ми се и занимава да наливам шишета и да меря... макар, че това е най-простият и точен начин когато нямаш стенд. Или с точен кантар, както споменаха по-горе
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • #88
                            От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Тука някой беше писал че са супер неточни тия ключове, но аз или съм попаднал на читав такъв или просто тия китайци стават. Значи при теста с бутилките трябваше да покаже 7 кг. Точно толкова показа, само незнам може би с дебелината на косъм отклонение към 8 кг, което е мисля доста добре. Незначително е. Скъпите не ги знам какви отклонения дават, но този е добре и ще ми свърши повече от перфектна работа Добра покупка съм направил

                            Коментар


                            • #89
                              От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              За да го продават все някакви измервания са правили китайците.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #90
                                От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                За да го продават все някакви измервания са правили китайците.
                                Няма как да не са правили. Има си ТЮФ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X