Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    Ами то форумите са си училища за някои ... човек се учи докато е жив, аз за това и казвам "според мен" и винаги чакам и други мнения
    При мен в момента беше въпрос на моментен израз.... Наистина правилното в случая е якост, макар и да съм се изразил в момента със думата "твърдст". Важното е да схванете какво имам в предвид за якостта на болтовете и за таблицата ... А за учебниците... признавам си, че не съм чел точно за това, защото не ми се налага нито в работата нито в ежедневието да разбирам толкова и за това извличам изводи от практиката, макар и малка
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

    Коментар


    • #62
      От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Първоначално публикуван от fermer 10 Преглед на мнение
      Здравейте колеги ,изчетох с интерес темата но не открих едно от най важните неща свързани с динамометричните ключове , по точно определяне на силата на затягане и понеже учих навремето ДВГ със сигурност запомних ,че има формула за изчисляване на силата на момента на затягане ако някой се сеща нека сподели и разясни тази формула .Иначе по мои бегли спомени/не съм съвсем сигурен/ беше нещо от рода на - диаметъра на болта/шпилка/ умножено по стъпката на резбата ,за формулата съм сигурен ,че я има но не съм сигурен дали е така както го знам
      Ето какво намерих по въпроса в една книга:
      "Моментът на затягане на гайките (болтовете) се посочва в ремонтната литература. При липса на такива данни може да се извършва затягане 2-3 пъти, достигайки крайния момент на затягане в зависимост от диаметъра d на резбата
      M.[Hm]≈(5÷6).d[mm]. (на бг превод 5 до 6 пъти диаметъра на резбата е равен на момента на затягане, като тук става дума за мотовилкови гайки / болтове). При двигатели с по малък работен обем е желателно да се затяга с по малки моменти." . А за сравнение например болтовете на главата работещи с пластична деформация при бензинов двигател формулата изглежда така Mmax[H.m]≈10.d[mm].
      Както и да е за по точна формула ще трябва да се вземат в предвид, както и казаха другите участници в дискусията коефициенти - вида метал даже и смазочните свойства на смазката и отидохме във висша математика... Да оставим тия сметки на инженерите и конструкторите на автомобили, двигатели и т.н. те си знаят работата.

      Коментар


      • #63
        От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        M.[Hm]≈(5÷6).d[mm ---- M.[Hm]≈(5-6).d[mm] символа не е излязал !
        Последно редактирано от giorgio; 03-01-11, 13:53.

        Коментар


        • #64
          От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          А някой да знае, дали се продават резервни части за динамометрични ключове, че на моя му потроших едни пластини в глава вътре и дефакто нямам вече динамометричен ключ

          Коментар


          • #65
            От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Първоначално публикуван от proscrip Преглед на мнение
            А някой да знае, дали се продават резервни части за динамометрични ключове, че на моя му потроших едни пластини в глава вътре и дефакто нямам вече динамометричен ключ
            За всеки производител и всеки модел частите са различни, при това за един и същи производител, за някои модели се предлагат резервни части, а за други - не. Отделно след като ги смениш, трябва да се види на стенд колко е точен и да се настрои, яко е възможно.

            Напиши марката, модела, и какво точно си счупил, а най-добре дай и снимки.

            В 95% от случаите ще се наложи да си купиш направо нов ключ.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Ако правилно съм се досетил - строшила се е пластината която захапва зъбците на тресчотката. И аз ги троших на един, че ми беше удобен /дълъг/ за развиване на трудни болтове. Какво да кажа - вандализъм. Ама и ключа си е от ефтините. Пластината не е кой знае колко трудна за правене. Взех черупка от по голям лагер и с флекса и шмиргела лека полека докато не пасна. Работи и до ден днешен - при това точно.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #67
                От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                Ако правилно съм се досетил - строшила се е пластината която захапва зъбците на тресчотката. И аз ги троших на един, че ми беше удобен /дълъг/ за развиване на трудни болтове. Какво да кажа - вандализъм. Ама и ключа си е от ефтините. Пластината не е кой знае колко трудна за правене. Взех черупка от по голям лагер и с флекса и шмиргела лека полека докато не пасна. Работи и до ден днешен - при това точно.
                Точно затова поисках снимки, за да видим за коя пластина иде реч.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  След като си огледах и зъбите на главата - ще се сменя ключа - но за сега го оправих с една тресчотка за 22 лв. от която взех главата с пластините и пружините - паснаха идеално - просто със всичкия си акъл тръгнах да отвивам една главина с него и го попрезорих, оказа се, че опорните пластини, които запират зъбите на главата и чрез които се сменя посоката на затягане/отвиване, заедно с главата на динамометричния ключ са 1:1 с най-обикновените тресчотки на 1/2". Реших, че за момента е по-добре да дам 20 лв за таз тресчотка, отколкото 150 - 200 лв за нов динамометричен ключ, а на стария отчитането си му работи перфектно - за аналогов.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    И друг път не ползвай динамометър за лост от втори род.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      За съжаление ми се потвърдиха тези съмнения, че е направен с хубаво дълго, здраво рамо, за удобство при затягане, не за развиване, където са необходими доста повече килограми, добре, че поддадоха само тези пластини и се оказа толкова разпространена тресчотката на главата, че ми трябваше спешно за притягане на главите на един боксер.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        И друг път не ползвай динамометър за лост от втори род.
                        Дето имаше една приказка "А вие що биете негрите а?" Аз да я доразвия - а те що не правят удължени усилени тресчотки а?

                        Сега да видиме дали не съм се изказал неподготвен?
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #72
                          От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Дето имаше една приказка "А вие що биете негрите а?" Аз да я доразвия - а те що не правят удължени усилени тресчотки а?

                          Сега да видиме дали не съм се изказал неподготвен?
                          Колко даваш за удължена и усилена тресчотка, дето ако я счупиш, ще ти ремонтирам без пари, докато не ти я откраднат?
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Колко даваш за удължена и усилена тресчотка, дето ако я счупиш, ще ти ремонтирам без пари, докато не ти я откраднат?
                            Не се подбъзиквай! Темата е болезнена! Ако има такова животно просто дай снимка или линк. Иначе моето решение е глава за върток от големите 3/4 май ще дойде /камионджийският размер/. И дебел дълъг лост. Та е такава глава ми дай.
                            Последно редактирано от Жоро Нешев; 09-02-11, 12:29.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #74
                              От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Не се подбъзиквай! Темата е болезнена! Ако има такова животно просто дай снимка или линк. Иначе моето решение е глава за върток от големите 3/4 май ще дойде /камионджийският размер/. И дебел дълъг лост. Та е такава глава ми дай.
                              Ползвам 3/4" на FORCE.Много работа ми е свършил в оригиналния си вариант.Изпилил съм едната ограничителна съчма в края на въртока за да поставям при нужда друг върток от.............ос от веригата на Т-55, но и с неговия си върток работи добре
                              Прикачени файлове
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • #75
                                От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                                Не се подбъзиквай! Темата е болезнена! Ако има такова животно просто дай снимка или линк. Иначе моето решение е глава за върток от големите 3/4 май ще дойде /камионджийският размер/. И дебел дълъг лост. Та е такава глава ми дай.
                                http://www.pro.facom.com/CatalogueGe...AG-CAT-05.aspx
                                http://bgs-technic.com/product.php?id=62&prodID=03547〈=en

                                Първото го имам.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X