Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

    То хубаво,но струва почти колкото ключа ми (52$ или ~80лв)
    http://www.amazon.com/ACDelco-ARM602.../dp/B004VYUKTC

    Коментар


    • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

      Няма как електронен да е по-евтин, еле па от Кинг Тони.
      Освен това има врътка за някой електронни и могат да се препрограмират за различни диапазони освен фабричния.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

        Колеги искам да ви питам за динамометричния ключ force 5-25nm дали е добър, в смисъл точен ли е, има ли сертификат за калибриране, заслужава ли си и така нататък? Защото искам да си купя такъв инструмент.

        Коментар


        • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

          И по-рано съм писал - всеки е точен първоначално, интересното е колко дълго ще остане такъв.
          Така че и Морс, Борс, Порс ще ти свърши работа 3, 4, 5, 10 пъти, други пък имат цикъл за калиброване 100 000 пъти.
          Сертификат може да напише всеки с малко компютърни умения.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

            Колеги,

            темата е старата, но бих искал да се допитам до имащите опит.
            Търся си динамометричен ключ, за лична употреба (ще се ползва рядко, ще се съхранява правилно) основно по двигателен отсег на автомобил. За целта ми трябва ключ който да покрива и по-малки нютони, но така и така като ще взимам бих искал да е с по-голям диапазон, за да ми върши работа примерно и когато реша да правя нещо по окачване или друго. Чисто от ценова гледна точка бих искал да купя един ключ, който да мога да ползвам за максимално повече неща (евентуално, ако се наложи).
            Това веднага ме отказа от ключовете с малък диапазон тип 5-20 Nm. Минимумът, който търсех беше около 5-6, за максимум - колкото повече, толкова повече

            Когато разглеждах из нета какво се предлага, спрямо моите прищевки попаднах на ключ с диапазон 7~112 Nm. Да речем че 7 ме устройства, въпросът ми е дали с този диапазон на работа отклонението, което така или иначе съществува при всеки ключ, няма да е прекалено голямо, надминаващо допуска на напън на елементите по двигателния отсег?

            Коментар


            • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

              Здравейте колеги,искам да попитам подлежи ли на ремонт динамометричен ключ?Имам един OTC 7377 не е работено много с него,но май последния път работиха неподходящи хора с него.Сега не мога да го настроя и при въртене нещо затяга,има ли сервиз за тези инструменти?

              Коментар


              • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                Здравейте да обновя темата,тъй като не можах да намеря къде се ремонтират,динамометрични ключове.Ще трябва да си търся нов,за сега се спрях на unior 264,tona expert 100108 и gedore 3550-uk-2014.Първият е най-евтин 150лв,и мери от 28 до 210нм и гаранция 1г,вторият е около 200лв мери от 40 до 200нм,за гаранция не знам колко е.И последно е модела на gedore с цена 220лв,и той мери от 40 до 200нм но е с доживотна гаранция(каквото и да значи това). Искам да си купя инструмент,който да има поддръжка ако стане нещо с него или трябва да се тарира.Към кой модел,ще ме насочите може и ваши предложения в границите на 200-250лв?

                Коментар


                • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                  Отговорът е във въпроса ти.Имаш инструмент с доживотна гаранция ,естествено и логично е да вземеш него.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                    Доживотната гаранция се оказва че е до края на живота на инструмента - оказва се че не покрива нормалното износване - например грип-а на клещите , разбиване на вложките и т.н.
                    Моя съвет е да си вземеш ключа с най-малката долна граница - 40 НМ за леки автомобили е много. На практика най често се ползва от 20 НМ нагоре.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Доживотната гаранция се оказва че е до края на живота на инструмента - оказва се че не покрива нормалното износване - например грип-а на клещите , разбиване на вложките и т.н. ...
                      Това теоретично е приблизително така.
                      Практически - е също приблизително така.

                      А де факто - тънката разлика между двете приблизителности е доста широка полоса, в която се решават много дертове по един взаимоизгоден начин - и вълка цял, и агнето сито...
                      Като се видим, ще ти разправям примери житейски...

                      Коментар


                      • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                        Никой производител не дава гаранция, че няма да се износи продуктът му, а такава, че от завода е излязла читава продукция, отговаряща на това което е написано, че е!
                        И при нормална експлоатация-нищо няма да се счупи, и инструмента ще бъде работоспособен докато е в гарабция. Гедоре са преценили, че с техните инструменти няма проблем да е доживот, и си го спазват.
                        В сервиза в който работех са напънали с тръба един раздвижен ключ, та му строшили колелцето с което се регулира захвата му.
                        Занесли ключа за да го сменят гаранционно, но от Гедоре не пасат трева, и директно са попитали с колко метра тръба са напъвали ключа... Нашите си признали за тръбата, и естествено гаранцията не важи, но си купили ново колелце за 7 лева...
                        Също така сме пукали камъни като ги напънем с по-дълго рамо, и са ги сменяли, въпреки, че е ясно, че са напъвани не по предписанията.

                        Та аз бих взел Гедоре, без да се замислям, стига долната граница на изключване да ми върши работа. По колите наистина си трябват по-малко килограми.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                          Имаме количка на гедоре с доживотна гаранция. От нея се счупва една скоба за развиване на филтри още при първия филтър. Не са уважили гаранцията с мотива че е неправилно експлоатирана. След това зегер клещите са им се начупили върховете и пак неправилна експлоатация.

                          Коментар


                          • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                            Коле..
                            Преди време си купувах инбуси и торксове - от представителите на Гедоре - роднини, представители на голямата работа.
                            Торцовете и имбусите - не помня каква им беше номерацията, но бяха под диаметъра на тела за канцеларски кламер.

                            То и такава ми беше работата де - не съм часовникар, знаеш, ама почти такива неща ми бяха ежедневието.

                            И един ден едно от инбусчетата се скапа - серсемина, дето го барна, и го уби с поглед. Усука го, мамка му - още ме е яд за поразения инструмент.

                            Е, отидох, показах, хората попсуваха заедно с мен заради убития алат, и след три дни ми се обадиха да ида да си взема новия.
                            С тия инструменти не се работи с динамометричен ключ, работи се с измити ръце, бели ръкавици, и лупа на окото.
                            Никой нищо не рече - просто имаше ОК, заповядайте новия ключ, успешна работа.
                            Благодаря, утре ще дойда да си купя и още нещо... Което и стана, естествено.

                            Коментар


                            • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                              Здравейте ,за мен е важно ако се счупи както е този който го имам в момента,да има къде да да се занесе.А не сега да си седи,почти нов и да се чудя какво да го правя,защото е американски и не е купуван от тук.Пределно ми е ясно,че един ключ не покрива всички нужди,за това по-нататък ще един примерно от 20до100нм.Силови изпълнения,си имам с какво да правя,не ми е нужен за това динамометричен ключ.

                              Коментар


                              • От: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

                                Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
                                Силови изпълнения,си имам с какво да правя,не ми е нужен за това динамометричен ключ.
                                Аз като писах за силовите изпълнения просто давах пример как хората са много опитни, и могат да различат напъване извън нормата.
                                А за килограмите на ключа-подбираш това което ще ти върши работа, това се подразбира още по условие.
                                Щом 40 килограма ти вършат работа-вземай смело.
                                Гедоре макар да чувам, че напоследък са се предали, под натиска на цените на китайците-все още са си сериозна фирма, и със сериозно качество.
                                В онзи сервиз взеха нов комплект звездогаечни ключове, и комплект камъни 10-32, и макар, че ключовете на пръв поглед изглеждаха кекави-вършеха си съвсем качествено работата. Единствен недостатък за мен беше, че стъблата им са малко тънки, и леко убиват на ръката при сериозен напън, ама това е субективно.
                                Гедоре са си доказана фирма, и продължават да произвеждат качествени продукти.


                                Абе няма ли някой от висшето ръководство на Гедоре да прочете постовете ми по тази тема бе. Ще се разберем-едно за теб, едно за мен, какво му трябва на монтьора...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X