Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 121

Тема: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Question Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Здравейте,

Бихте ли препоръчали модел/марка динамометричен ключ, както и от къде може да се набави и на каква цена?

Благодаря предварително.

Поздрави,

Публикации
    1,669
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране До: Динамометричен ключ - модели, цени, магазини ...

Зависи за какво ти трябва такъв ключ и дали ще го ползваш постоянно или един път в годината.Има различни модели.Цените им също са много различни от 20-30 лева до 1500 лева.Динамометричните ключове варират от 1 до 3000Nm
    Най обикновените:

Аналогови:

Алуминиеви олекотени:

Дигитални:

Специални:

Аз имам два-един като на първата снимка и един дигитален.
    Хубава марка са Gedore,Tona,Draper и много други.Можеш да си набавиш хубав ключ от Киров,Евромаркет и други магазини

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Трапер железен си

Мерси много за нагледния отговор.

Работил съм в Англия с нещо подобно на Аналоговия, значи помня регулираше се от дръжката и когато прещрака значи е достигнало зададеното натоварване.

Ако е цена до към 50-60 лева или хайде до 100тина мисля ми е ОК за бюджета.

Поздрави,

Публикации
    1,669
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

За около 100-150 лева можеш да си вземеш истински ключ ключ до 200-220Nm.Този с стрелката който е на първата снимка не е много точен и с течение на времето и постоянната работа почва да показва грешноНай добре е да си вземеш такъв който се върти от дръжката за настройване и когато достигне точните Nm изщраква или изключва сам.За цена до 50-60 лева не мисля че ще е много добърАко те интересува мога да проверя за цените с точност.Какъв ключ ти трябва-за кола или камион/трактор и др./-защото има значение до колко Nm да бъде?

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Мерси колега много си отзивчив!

Трябва ми за джипката, не съм наясно с нютоните и не знам колко ми е необходимо но при все това повече е по-добре мисля. Като би трябвало да не се оливам, за да мога прецизно да затягам после алуминиевите чаркове по двигателя(глава, капаци и т.н.). Сори ако звуча тъпо но наистина не съм наясно в детайли.

ОК, 100тина лева ще ги дам, само, че не знам дали те са стандартни за ключовете "куха вложка" имам разни комплекти и те са с 3 различни рамера на връзката с тресчотката?

Поздрави,

Място
    Враца
    Публикации
    995
    Точки (при гласуване)
    10

Аз имам два модела - единия е до 20 кгс демек около 210 Nm, него го ползвам за глави и болтове на специфични места. Гарантирам ти, че по-голям от този нети е необходим. Имам и един огромен, който е специялно за главините, въпреки че повечето "майстори" съм виждал как ги блъскат със секачите, защото и вложки нямат. Така небива понеже от такива места ти зависи не само твоя живот, но и живота на другите в пътната мрежа.
    Та за въпросните ключове - най-важно е съхранението му. Винаги трябва да се разхлабва винта отзад ако е такъв със съчма, ако е от тези със стрелката там няма как. Ако го държиш в напрежение започват масовите грешки в измерването. Също такъв инстромент нети е необходим всеки ден, данекажа че ако го пазиш и го използваш само при нужда практически е вечен.
    Това е от мен лек ден и успех!
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Страхотен коментар Дини, благодаря много.

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Да, тоя със стрелката и тия за 20 лева ги забрави. Изхвърлени пари. Явно твоят инструмент е Тона. Отлични инструменти, които още не са в луксозния клас. Ако още важи, за отстъпки имаше уговорка с представителя на Факом. Магазинчето е до 22 гимназия, срещу Първа хирургия.

rumbata е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    20

Доста изчерпателно са ти отговорили колегите. Торсионен ключ не е за предпочитане, ценовата област 20-60лв. също, TONA е чешко, добре направено и съотношение цена-качество е май най-доброто. Има и IUS-Румънски, но TONA-та е за предпочитане. /около 145лв. без ДДС/ Ако си на зор и за малко време мога да услужа с 40-210Nm.
    Успех.

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Румба мерси за предложението,

Значи ходих до КИРОВ, най евтиния ключ е около 300 лева според продавача, показа ми го, не бе известна за мен марка

Е опитах да сменя гарнитура на капака на клапаните без динамометричен и резултата е един капак назад - за заваряване добре, че имах още един. Затегнах го плавно, нежно всичко супер и като позагря колата и форсирах до 2-3к оборота и каза ПУК и едното ушенце за болта се откърти.

Значи осъзнах, че бих платил 150тина лева вече защото май ми предстои и смяна на гарнитура на глава и отново притягане на капака на клапаните а и 1001 ремонта още.

Ако някой ми каже къде е това место за което говори Стефан, 22ра Гимназия или 1ва Хирургия ???

Мерси предварително.

Поздрави,

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

:))) Дай капака да ти го завари Сашо. Не е най-евтиния заварчик, обаче работи мълниеносно и чисто. Никакви грешки и издънки, никакво лигавене и Бе за кво ти е тоя буклук, купи мерцедес. Сега, мене верно ме е гонил с чука, ама като го карах да заварява станиол от шоколад и жички за бушони:))) Обаче ги занесе при друг таен специалист който ги запои:)))
    Булевард Пенчо Славейков е улицата между Пирогов и ъъъ ... Хм. Посолството на Израел. А, и Витошка, да. Та на Витошка и Пенчо Славейков е 22 гимназия, от другата страна - единия край на Медицинската Академия. Тръгваш по десния тротуар покрай гимназията към Пирогов, отминаваш я, има пет - шест малки магазинчета. Едното е Факом, там е и Тона. Съседното е Бринко. Това пък са германски инструменти. Отлични. Скъпи. Има неща, които други не произвеждат. Там са и лебедките Яле например.

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

Само да добавя към написаното от Стефан че Бринко са немска фирма наистина, която обаче няма собствено производство и продава поръчана за нея продукция от Китай. В което няма нищо лошо по принцип но в случая става въпрос само за ниския клас евтини инструменти. Които са много класи под ТОНА и Facom...

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Мерси Стефане,

Мисля се сетих за кои магазинчета говориш.

Поздрави,

П.С. А какво казваш за боклука и за мерцедеса, поясни

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Е, отиваш при мързелив пишман майстор да ти смени маслото на твоята кола, която ти върши работа и си е твоя. Пък и е такава, щото нямаш пари за друга, това е очевидно и не е ничия работа. Отишъл си с парите си за те тая работа. А от вратата - Кви са тия буклуци бе, кой ги прави тия кочини, що не ги забранят ... И нататък по списъка с глупостите. А неговата собствена е по-калпава и от тая дето кълне, сам той е по-мърляч и от пияния шлосер в Москва, и дори не знае защо те тия чаркове трябва да са направени така, и са така на всички коли. А ти си отишъл за маслото, не за съвет каква кола ти трябва. Ако закараш мерцедес от магазина, пак това ще каже, ама след пет минути. Щото е идиот и лентяй, а не щото колата не е добра.
    Е, а тоя Сашо няма нищо общо с тая порода мухльовци. Знае че е заварчик, и щом си дошъл при него с това желязо, значи желязото ти трябва и е потребно да се завари е те тука. Обсъжда се какво точно искаш и как да стане по-хубаво. Не как да не се прави. После го прави както трябва, а не както дойде. С измъкването "Ми ти така каза". Ти си клиент, и не ти е работа да знаеш тънкостите на технологията. На него му е, той така смята.
    По изрично мое настояване е правил глупости. После със страшно кискане сме почвали наново:))) Както е предложил той отначало:))

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Стефане,

След всичко до тук стигнах до заключението, че трябва да се видим да изпием по една раздатка бири и да ми помогнеш да си свърша работата.

Благодаря много за съветите и на теб, на Венци и на другите.

Поздрави,

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    8

На мен наскоро ми трябваше динамометричен ключ, като си сменях гарнитурката на капака на клапаните. Гледах разни ключове, мислех да си правя торсионен, но накрая взех едно домакинско кантарче (от тия с пружината) закачих го за един 0.5 метров лост и после по скалата умножавах по 2.
    Можеш да си направиш телескопичен лост и да си смяташ нютонметрите според дължината и показанията на кантарчето.Не е супер прецизно, но като за без пари е екстра.

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,721
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на solenoid Преглед на публикациите
    На мен наскоро ми трябваше динамометричен ключ, като си сменях гарнитурката на капака на клапаните. Гледах разни ключове, мислех да си правя торсионен, но накрая взех едно домакинско кантарче (от тия с пружината) закачих го за един 0.5 метров лост и после по скалата умножавах по 2.
    Можеш да си направиш телескопичен лост и да си смяташ нютонметрите според дължината и показанията на кантарчето.Не е супер прецизно, но като за без пари е екстра.
    после следва това:

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Е опитах да сменя гарнитура на капака на клапаните без динамометричен и резултата е един капак назад - за заваряване добре, че имах още един. Затегнах го плавно, нежно всичко супер и като позагря колата и форсирах до 2-3к оборота и каза ПУК и едното ушенце за болта се откърти.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!

Място
    София
    Публикации
    6,032
    Точки (при гласуване)
    27

Точно за капака на клапаните едва ли е необходим динамометричен ключ, но колегата с кантарчето се е ориентирал правилно. Дори и да не е точно измерването на момента той поне осигурява равномерно притягане, което е важно
    Между другото имам един античен съветски ключ с нещо като индикаторен часовник и е до 150NM.
    Като се изключи изключително тъпият бакелитов корпус на индикатора, мога да кажа, че съм доволен.
    А измерванията са важни във всичко. Например днес установих, че едната ми гума на джипа е напомпана до 5,9бар
    Манометърът на гумаджията който я залепи явно не е бил в час или е използвал друга мерна единица))
    Последно редактиран от Scrapheap ; 25-12-07 в 16:53
    УАЗ не ми харесва! :)

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    8

@Злой , ами не последва "това"... Вече годинка ще стане си бръмчим без грижи, пък май повечето евтини ключове са по-зле и от кантарчето.

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,721
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на solenoid Преглед на публикациите
    @Злой , ами не последва "това"... Вече годинка ще стане си бръмчим без грижи, пък май повечето евтини ключове са по-зле и от кантарчето.
    Може би да си имал късмет, може да имаш определен опит или усет.....
    Честно казано - радвам се за теб
    Само че ще те помоля да не използваш израза "наскоро", при условие че минала "годинка".
    А ако говорим по тема, аз съм категорично против отговорни ремонти по двигатела, като за пример, да се извършват от аматьори, даже и въоръжени с най-модерното оборудване и всевъзможни "умни" книжа. Щото води до лоши последствия.............
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!

Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Цени рез. части за различните марки и модели 4х4
    От Тедо /LJ73/ във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 288
    Последно мнение: 09-05-14, 19:15
  2. Магазини ЕНДУРО
    От Венцислав Петров във форум Ендуро, мотоциклети
    Отговори: 12
    Последно мнение: 03-10-13, 22:39
  3. Списък- магазини.
    От SIRIUS във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 31
    Последно мнение: 18-04-10, 22:48
  4. Магазини- масло.
    От SIRIUS във форум Технически дискусии
    Отговори: 13
    Последно мнение: 10-04-07, 19:55

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •