Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово отпление на ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подово отпление на ток.

    Просто трябва да се подбере мощността и да има поне 2 степени - за около -5 и за около -20

    Коментар


    • #32
      От: Подово отпление на ток.

      Ето какъв си получих преди малко по Еконт, цитирам описанието, а ако искаш линк трябва да е на ЛС:
      "Кабел за подържане на положителна температура на тръбни системи . Разхода на електричество е 15вата на метър . Кабела е саморегулиращ се . "
      Срещу 3.90лв на метър е

      Коментар


      • #33
        От: Подово отпление на ток.

        PTC ?

        Коментар


        • #34
          От: Подово отпление на ток.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          PTC ?
          Като всеки реотан Просто изглежда е подбрана правилно дължина към съпротивление

          Коментар


          • #35
            От: Подово отпление на ток.

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Трябва ми за водопроводна тръба, която замръзва при липса на консумация. Изолирана е с черта пореста изолация с дебелина около 20мм.
            http://bg.fheprod.danfoss.com/Conten...B6D53FE05.html
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #36
              От: Подово отпление на ток.

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Като всеки реотан Просто изглежда е подбрана правилно дължина към съпротивление
              Определено не всеки.

              Коментар


              • #37
                От: Подово отпление на ток.

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Ето какъв си получих преди малко по Еконт, цитирам описанието, а ако искаш линк трябва да е на ЛС:
                "Кабел за подържане на положителна температура на тръбни системи . Разхода на електричество е 15вата на метър . Кабела е саморегулиращ се . "
                Срещу 3.90лв на метър е
                Каква температура ще достига?
                Проблема ми е, че там където живея тръбите в селото са положени много плитко и лятото като задържи повече от седмица над 30С мога спокойно да се къпя само със студена вода, която в същност е хладка, а зимата с 2 бойлера по 80 литра едвам се къпя. пробвах се да замеря температурата на водата една вечер след като съм се къпал и бяха пуснати съдомиялна и перална машини. След дълго допълнително източване темп. на водата беше около 2С.
                Ако този кабел е настроен да поддържа примерно 10С ще работи поне 7-8 месеца в годината и ще се мъчи да дозатопля всеки месец по 7-10м3 вода.
                Това в левово изражение е около 10-15 лв/месец.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Подово отпление на ток.

                  При 15W/m, разпределени в цилиндър с Ф22 и дължина метър, какъвто е тръба 1/2 цола, всичко ще зависи от топлоизолацията. Но като се има предвид, че сигурно ще го навиеш на спирала, т.е. ще вкараш повече от 15 вата на метър, при добра изолация ще прегрява излишно. Предлагам да го управляваш по външна температура - термостат, който включва подгряването при температура под нулата. Вътрешното регулиране на кабела започва при значителна разлика; имам подобен (но не същия) с който подгрявам компресора на термопомпа, за да не тръгва на студено. След като компресора загрее, токът през кабела пада под 1/4 от началния. Това му е саморегулирането, но чак при 80 градуса разлика.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подово отпление на ток.

                    Дай идея за термостат да включва около 0С, който да го навра под изолацията/само сензора/, че ако е навън, тръбата пак ще прегрява както е с подовото винаги когато навън е под нулата.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подово отпление на ток.

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Дай идея за термостат да включва около 0С, който да го навра под изолацията/само сензора/, че ако е навън, тръбата пак ще прегрява както е с подовото винаги когато навън е под нулата.
                      http://bg.fheprod.danfoss.com/xxType...25_SIT978.html

                      Имат и датчици към терморегулаторите за различни нужди. Трябва да влезете в контакт с фирмата и ще Ви предложат каквото е нужно за проблема.
                      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подово отпление на ток.

                        Ако не ти хареса цената на предложения от Сианга, можеш да ползваш този от снимката. Аз имам такъв, за подобни цели, и върши работа добре, при цена под 10 лева.
                        Сега разгледах подгряващия кабел отблизо, по фактура го водят "полупроводников"
                        Не е кантал, както предположих по-горе, а две медни жила на около 10мм едно от друго с някакъв черен резистивен компаунд между тях и отвън изолация.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подово отпление на ток.

                          Според мен всички продукти на Деви с с много, много надути цени. Търся бюджетен вариант.
                          Предложения от Вас е за хладилник и той включва веригата, когато температурата превиши зададената, а на мен ми трябва да включва, когато падне под зададената. Не ми харесва да е с допълнително реле.
                          Последно редактирано от s_s1; 24-01-17, 20:26.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подово отпление на ток.

                            Не е така. Аз имам същият от снимката, монтиран на тавата на климатика за да управлява точно такъв саморегулиращ се кабел. Има възможност да включва и да изключва при зададената температура от регулатора. При мен кабелът е ВКАРАН в тръбата, отвеждаща водата от размразяването и е около 6-7 метра. Втора година няма проблеми.
                            Венцислав Петров
                            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                            0889 62 8четири 6четири

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подово отпление на ток.

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Ето какъв си получих преди малко по Еконт, цитирам описанието, а ако искаш линк трябва да е на ЛС:
                              "Кабел за подържане на положителна температура на тръбни системи . Разхода на електричество е 15вата на метър . Кабела е саморегулиращ се . "
                              Срещу 3.90лв на метър е
                              Да разбутам малко. Наистина и е саморегулиращ и от къде го поръча?
                              Аз намерих някакви парчетии, дето са използвани за размразяване на големи сателитни чинии, ама са 30 Вата на метър и на 20години.
                              Не,че не ми свършиха работа, ама за новия ми проект вероятно ще ми трябват и по-нови и по-дълги.
                              Моите са като мостови кабел, а няма затворена верига в другия край. Нещата се развиват в нещото дето е между двете жила.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подово отпление на ток.

                                Саморегулиращ се по температура. Докато е студен дърпа много ток, но като стигне около 40 гр токът намалява до обявената стойност. Този, който имаш е същият, но с друга мощност. Има го и във взривобезопасно изпълнение с друга цена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X