Обява

Свий
Няма добавени обяви.

mitsubishi l200 vs nissan navara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mitsubishi l200 vs nissan navara

    здравейте,

    по ред причини май ще се наложи да си купувам пикап (задължително 4х4). от предлаганите на бг пазар модели засега се спрях на l200 или на навара. от наварата изключвам топ комбинацията с v6 мотор по финансови причини. китайското возило от баховица го отхвърлям поради липса на esp, възд възгл и тн.

    пикапът ще се ползва като служебен и за семеен ауто.

    моля колегите, ако имат конкретния вчепетления от двата модела, особено в сравнение, да споделят мнение.

    предварително благодаря.

  • #2
    От: mitsubishi l200 vs nissan navara

    В момента имам 2-ра Навара 2.5DCI със 190к.с., предишната беше със 174к.с., а за кратко притежавах и L200 2.5DI-D 136к.с. Като цяло мотора на Наварата е по-еластичен - обяснимо е с разликата в мощността. Разхода на гориво ми беше еднакъв, като Наварите са с ръчка, а L200 беше автоматик. Щом ще се ползва като семеен автомобил, мисля че Мицубишито е твоят автомобил - повече пространство отзад, по-удобна задна седалка с невертикална облегалка като при Навара, където да се возиш отзад е като наказание, особено ако отпред се вози по-висок човек. Мицубишито е и по-добро за офроуд, защото не си изолиран като в Навара, обзора е по-добър, задното стъкло може да се отваря и се управлява по-лесно, но голям недостатък е надвеса отзад, който е много голям. Иначе като проходимост и двете возила са на кантар - имат си и предимства и недостатъци. С по-маломощният двигател - 136к.с. Мицубишито, натоварено отзад с около 1тон фураж и с ремарке с около още 1.5тона, поддържа темпото на Нисана и не му отстъпва, като и Нисана е натоварен по същия начин. За скоростта - до 150-160км/ч вътре е поносимо и в двете возила, като вървят и до 180, но е сякаш си се запътил към отвъдното. Останал съм с убеждението, че Нисана стъпва по-тежко на пътя и е по-стабилен, но пък се маневрира по-трудно. Извън пътя, през зимата, в 20-30см сняг, а отдолу кал, Мицубишито с летни гуми, но със заден блокаж, върви наравно с Наварата, която беше със зимни гуми на 3год. и без блокаж. На Нисана задължително до 100-120 000км трябва да се смени съединителя, чиято смяна струва 1500лв. във официален сервиз.
    Ако имаш някакви въпроси, може да питаш.

    Коментар


    • #3
      От: mitsubishi l200 vs nissan navara

      Едва ли има някой,който да направи по-обективно сравнение!

      Коментар


      • #4
        От: mitsubishi l200 vs nissan navara

        колега много благодаря за мнението.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X