Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продажба на автомобил на чужденец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Продажба на автомобил на чужденец

    Здравейте , имам един въпрос. Ще си продавам колата на купувач от Дания, Само че той иска да му я закарам някде по средата Италия, Венеция и съответно да ми плати разходите до там. Въпроса ми е какви варианти имам относно договора за покупко - продажба. Какъв договор мога да му направя, ако човека не е тука, а дефакто да ми послужи за пред КАТ да мога да си я отпиша и отчисля и разбира се той да може да си я регистрира в Дания.

    Коментар


    • #77
      От: Продажба на автомобил на чужденец

      Извършихме покупко- продажба на камион с договор и инвойс с чужда фирма, в договора обаче има упоменат текст ,че ако до 1 месец бъдат открити скрити дефекти ще трябва продавачът да заплати ремонта .Тъй като камионът е стар правен му е ремонт на двигателя може ли това да се сметне за скрит дефект.Фирмата е холандска изкупуват стари камиони

      Коментар


      • #78
        От: Продажба на автомобил на чужденец

        Или предварително е трябвало да изясните, какво е скрит дефект или трябва да питаш холандски адвокат, че надали ще ползват наш. А пък си мисля, че в договора пише не "скрит дефект", а "скрит порок", което не е едно и също!
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #79
          От: Продажба на автомобил на чужденец

          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
          Или предварително е трябвало да изясните, какво е скрит дефект или трябва да питаш холандски адвокат, че надали ще ползват наш. А пък си мисля, че в договора пише не "скрит дефект", а "скрит порок", което не е едно и също!




          Ако предяват някакви претенции дали ще може да откажем обявявайки договорът за невалиден защото е сключен без да е нотариално заверен. Между другото ако има значение да спомена,че след изплащането на влекача в договора е упоменато до два дни трябва да бъде отчислен от регистъра в КАТ ,незнам дали за такъв вид продажба е нужен нотариус?

          Коментар


          • #80
            От: Продажба на автомобил на чужденец

            Според българското законодателство (чл.144 от ЗДвП) продажбата на регистриран автомобил в България се извършва с нотариално заверен договор.
            Отчисляването на автомобила се прави по няколко причини. "Съхранение в частен имот", "Разкомплектоване" и "Износ от страната". При първите две в КАТ се представят табелите и талоните на автомобилите, като за второто се представя документ за предаването на автомобила за разкомплектоване. При третата причина, а именно "Износ от страната" се представя И нотариално заверен договор освен рег. табелите и талоните. При първите два случая в КАТ задържат част II (малкия талон), а при Износ същият се връща, като при необходимост могат да бъдат издадени "Транзитни табели за износ". Ако талонът е от старите образци е ясно, че се връща при всички случаи.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #81
              От: Продажба на автомобил на чужденец

              Здравейте !
              Виждам , че темата е стара , но не можах да намеря инфо. в нета относно това което ме интересува и реших да потърся помощ тук .
              Продавам автомобил внесен от ЕС като частно лице . Купувачът е от Гърция и иска да изнесе автомобила за там . Колата не е регистрирана в Бг . Какво се иска от мен ?
              Последно редактирано от zzzmiorka; 20-08-15, 12:45.

              Коментар


              • #82
                От: Продажба на автомобил на чужденец

                Кой и как го е закупил и внесъл у нас? С какви документи е? Как ще се транспортира до Гърция?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #83
                  От: Продажба на автомобил на чужденец

                  Купена е от мен , имам договор за покупко-продажба със предишния собственик . С белгийски документи . Колата е докарана на платформа . Как ще се транспортира до Гърция не знам , но ми иска някаква декларация 123 (не съм сигурна дали числото е същото ) за да може да я регистрира там .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Продажба на автомобил на чужденец

                    Купувача знае ли какво прави ?Гръцките закони са много сложни и митата са ужасни .
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #85
                      От: Продажба на автомобил на чужденец

                      Предполагам , че знае какво прави. Не знам какви са им законите , искам само аз да съм изрядна тук .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Продажба на автомобил на чужденец

                        Автомобилът се продава с договор на бял лист хартия. Всички оригинални документи се дават на гръка. Има възможност на гръка да му бъдат издадени транзитни номера за извън България.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Продажба на автомобил на чужденец

                          Благодаря !

                          Коментар


                          • #88
                            От: Продажба на автомобил на чужденец

                            Здравейте,
                            имам следния въпрос: аз и моя приятелка си купихме заедно МПС от България, но направихме покупко-продажбения договор на мое име, защото другото момиче е от Македония - демек не е от ЕС и няма българско гражданство и никакъв временен или постоянен престой тук, освен 3 месеца, които им се полагат по принцип. Всички ни викаха, че само с едно удостоверение от нотариус от мен, тя ще може да има почти същите права над колата. И сега се оказва, че тя не може да кара тази кола в Македония само с пълномощно,трябвало да се смени регистрацията, тя да стане собственик и да плати на митницата. А на нас не ни беше това идеята, няма и да го направим. Сега се опитваме да разберем дали тя въобще може да кара в България и в други държави "нашата" кола, ако е нотариално удостоверена от мен?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Продажба на автомобил на чужденец

                              Здравейте, може ли и аз да попитам - продавам автомобил, който е спрян от движение /на големия талон имам перфорации и е написано 'прекратена регистрация и датата/. Продавам го в ЕС - ще си го карат с платформа.
                              Спрял съм го от отчет и в данъчна служба. Съответно нямам и номера и малкия талон.

                              Изобщо изисква ли се от мен някакъв договор някъде да представям? Купувачът ще си носи някакво немско договорче и иска единствено перфорирания талон от мен.

                              Мислим да се срещаме по нощите и той да си тръгва наобратно, та въпроса ми е да настоявам ли за нотариален договор?
                              Мога да го накарам да ми подпише нещо, което обаче да не заверим пред нотариус?

                              Изобщо тази кола води ли се още някъде на мен, че да трябва да я отписвам?
                              Моля за съвет, че утре пристига човека.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Продажба на автомобил на чужденец

                                ................

                                п.п. Явно вече си я продал.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X