Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продажба на автомобил на чужденец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Продажба на автомобил на чужденец

    И след продажбата отчисляване в данъчно с договора за покупко продажба. Успех.

    Коментар


    • #32
      От: Продажба на автомобил на чужденец

      При многократното ми минаване по този път с бракуване за износ никога не са ми искали договор а номерата си ги свалят в КАТ при бракуването.Това съм го правил като превозното средство се води собственост на фирмата ми !Талоните ми ги даваха надупкани с "Отчислен и дата".
      Възможно е при покупката на автомобил , новия собственик ако иска да бракува МПС-то за износ да му искат нотариално заверен договор ,но на мен като собственик не са ми искали такъв Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P150410_13.52_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5355020
      Последно редактирано от Иво82; 12-03-12, 10:38.
      Uaz 469 2.4 D MB
      KTM 600 ROTAX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

      Коментар


      • #33
        От: Продажба на автомобил на чужденец

        Здравейте,
        от няколко часа ровя в нета по тази тема и никъде не намерих нужната информация, освен тук но до някъде. Моя казус е следния: Чужденец , извън ЕС, купува колата ми по интернет. плащането става по банка а транспорта чрез спедиторска компания. фактура не мога да издам защото съм частно лице, а нотариално заверен договор няма как да ми подпише, защото купувача реално не е тук. някой знае ли ка се процедира в такава ситуация ?
        Благодаря ви !

        Коментар


        • #34
          От: Продажба на автомобил на чужденец

          Чети какво съм написал по- нагоре. Ако нещо не разбираш питай

          Коментар


          • #35
            От: Продажба на автомобил на чужденец

            Първоначално публикуван от dvbace Преглед на мнение
            Здравейте,
            от няколко часа ровя в нета по тази тема и никъде не намерих нужната информация, освен тук но до някъде. Моя казус е следния: Чужденец , извън ЕС, купува колата ми по интернет. плащането става по банка а транспорта чрез спедиторска компания. фактура не мога да издам защото съм частно лице, а нотариално заверен договор няма как да ми подпише, защото купувача реално не е тук. някой знае ли ка се процедира в такава ситуация ?
            Благодаря ви !
            Извън ЕС може да не му трябват и двете части на Свидетелството за регистрация (понякога и в ЕС не ги искат и двете, а взимат само голямото). Ако е така, то първо може да го бракуваш като негодно за употреба (пише се декларация за местонахождението на автомобила). Така бракуваното МПС може да го продадеш с обикновен договор (без нотариална заверка на подписите). Спедиторската фирма няма проблем да си го изнесе (пък ако не знаят как да питат ).
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #36
              От: Продажба на автомобил на чужденец

              Пак повтарям.
              Прави се една фактура по образец от физическо лице към физическо лице в която се пише цената на сделката + митническа декларация където в клетката на износител се пише физ. лице /българина/, а в клектата на полечателя куповача. Митническите агенти си знаят работата. Митницата не я интересува дали има договор за покупко-продажба, а гледа на автомобила като стока, а не като автомобил.
              Ако на колегата не му се занимава с митници може да упълномощи срещу някаква такса спедиторската фирма макар, че няма смисъл според мен.
              Според мен няма смисъл да се бракува МПС то, в другата страна незнам как ще се оправи.

              Коментар


              • #37
                От: Продажба на автомобил на чужденец

                Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
                Пак повтарям.
                Прави се една фактура по образец от физическо лице към физическо лице в която се пише цената на сделката + митническа декларация където в клетката на износител се пише физ. лице /българина/, а в клектата на полечателя куповача. Митническите агенти си знаят работата. Митницата не я интересува дали има договор за покупко-продажба, а гледа на автомобила като стока, а не като автомобил.
                Ако на колегата не му се занимава с митници може да упълномощи срещу някаква такса спедиторската фирма макар, че няма смисъл според мен.
                Според мен няма смисъл да се бракува МПС то, в другата страна незнам как ще се оправи.
                Всичко това дето го пишеш е добре. Само дето, ако човека не си оправи първо нещата в съответния КАТ, автомобила си е вечно негов със всичките тежести от това. Затова съм писал решението какво е. На талона дето го връщат пише "Снет от отчет на дата..", без значение каква е причината за това. Като казвам, че не навсякъде го искат и малкия талон, имам предвид конкретно Гърция (в някои градове примерно не го искат, та гръка идва бракува возилото тука и безпроблемно си го регистрира там). Това за ЕС, а за извън ЕС идея нямам (ако знаех и за там какво ли щях да правя тука?). Спедиторската фирма си знае нещата, няма за какво да се притесняваш.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Продажба на автомобил на чужденец

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Всичко това дето го пишеш е добре. Само дето, ако човека не си оправи първо нещата в съответния КАТ, автомобила си е вечно негов със всичките тежести от това. Затова съм писал решението какво е. На талона дето го връщат пише "Снет от отчет на дата..", без значение каква е причината за това. Като казвам, че не навсякъде го искат и малкия талон, имам предвид конкретно Гърция (в някои градове примерно не го искат, та гръка идва бракува возилото тука и безпроблемно си го регистрира там). Това за ЕС, а за извън ЕС идея нямам (ако знаех и за там какво ли щях да правя тука?). Спедиторската фирма си знае нещата, няма за какво да се притесняваш.
                  Възможно е. Незнам какви са условията в КАТ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Продажба на автомобил на чужденец

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Извън ЕС може да не му трябват и двете части на Свидетелството за регистрация (понякога и в ЕС не ги искат и двете, а взимат само голямото). Ако е така, то първо може да го бракуваш като негодно за употреба (пише се декларация за местонахождението на автомобила). Така бракуваното МПС може да го продадеш с обикновен договор (без нотариална заверка на подписите). Спедиторската фирма няма проблем да си го изнесе (пък ако не знаят как да питат ).
                    А, ако талона е от старите-хартиените /номерата на автомобила са от новите/ ,след като я бракувам в КАТ ,а в последствие я продам на купувач-българин / който иска да я изнася за Италия/, с незаверен пред нотариус договор -да има някакви проблеми за мен, или някакви скрити такси?
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Продажба на автомобил на чужденец

                      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                      А, ако талона е от старите-хартиените /номерата на автомобила са от новите/ ,след като я бракувам в КАТ ,а в последствие я продам на купувач-българин / който иска да я изнася за Италия/, с незаверен пред нотариус договор -да има някакви проблеми за мен, или някакви скрити такси?
                      Никакви проблеми не произтичат от това. Както и никакви такси.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Продажба на автомобил на чужденец

                        Здравейте момчета! Благодаря ви за отзива и за инфото . Без съмнение ще ми е от полза. Когато продам бричката, ще ви пиша как точно е станало.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Продажба на автомобил на чужденец

                          Същият въпрос, мааалко изменен:
                          Отивам с колата си в чужбина - ЕС. Там си намирам клиент и я продавам. (Или не може да я продам? Защо?) Ясно е, че ще важат законите на страната на купувача, но как ще е от страна на продавача...т.е. България?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #43
                            От: Продажба на автомобил на чужденец

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Същият въпрос, мааалко изменен:
                            Отивам с колата си в чужбина - ЕС. Там си намирам клиент и я продавам. (Или не може да я продам? Защо?) Ясно е, че ще важат законите на страната на купувача, но как ще е от страна на продавача...т.е. България?
                            Не знам как стои въпроса с КАТ. През митница за ЕС не се минава.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Продажба на автомобил на чужденец

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Същият въпрос, мааалко изменен:
                              Отивам с колата си в чужбина - ЕС. Там си намирам клиент и я продавам. (Или не може да я продам? Защо?) Ясно е, че ще важат законите на страната на купувача, но как ще е от страна на продавача...т.е. България?
                              В най-добрия случай до два месеца България (т.с. КАТ) ще бъде информирана, че автомобилът е регистриран в друга страна. В този случай КАТ автоматично сваля от отчет въпросния автомобил. В най-лошия случай чуждият гражданин, след като си регистрира автомобила е необходимо да вземе служебна бележка от службата по регистрация на съответната държава, че автомобилът е регистриран там и при регистрацията са задържани българските талони и рег. номера. Имайте предвид, че някои страни от ЕС не задържат талони (поне не и двата) и рег. номера. Така че въпроса трябва да се изясни при продажбата в чужбина. Всичко това за отчисляването в съответния КАТ.
                              п.с. При всички случаи обаче продавача трябва да има в себе си договор за покупко-продажба на МПС-то. В зависимост от законодателството на държавата с или без нотариална заверка.
                              Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 06-06-12, 06:39. Причина: уточнение
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Продажба на автомобил на чужденец

                                Здравейте. Извинявам се, че пиша в темата, но имам подобен казус:

                                Искам да продам автомобил на чужденец (молдовец). Чужденеца ми предлага да подпишем договор за покупко продажба и да го изкара с БГ номерата, които после да и върне. Дотук добре.

                                Въпроса е - аз мога ли да бракувам в КАТ автомобил, без той да е наличен? Т.е. без да имам протокол за брак от фирма за рециклиране, само като върна номерата?

                                Ако оня реши да ме пързаля и не ми върне номерата и талона, аз само с договора за покупко продажба - защитен ли съм законово и мога ли да го залича срещу моето име в КАТ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X