Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero или Terrano

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero или Terrano

    Здравейте, решил съм да си взема нещо за гората, бях се српял на mitsubishi pajero, 2.5 дизел 96-98 година, но много хора ми хвалят и nissan terrano, 2.7 пак дизел и пак от 96 до 98 година, гледал съм теми за пажеро, също и за терано, но искам да Ви помоля ако може да споделите мнение, коя ще бъде по добра, на коя подръжката е по лесна, коя според вас е по добра, и при двата случая става въпрос за къса база. Благодаря предварително

  • #2
    От: Pajero или Teranno

    Като цяло двата модела са една "категория".
    Аз бих избрал Паджеро с автомат и супер селект! При тази комплектовка, според мен е за предпочитане пред Тераното.

    Коментар


    • #3
      От: Pajero или Teranno

      Как да ти кажа терано като имам паджеро.На практика маи така се получава,всеки си хвали марката която кара има много изписано и за двете марки чети и сам направи избора си.Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Pajero или Terrano

        Хи, качи се и на 2 те и то ще си покаже кое да избереш, но и вземи по запазеното другото е на късмет. Химията е доста напреднала и за всяка болежка в двигателния отсег има подходящото лекарство за съжаление. Та за километрите не се притеснявай те в автокъщите са на едни ")) а в действителност ...
        Предимството на дизела на Терано/Маверика е , че няма ремък или верига, но ако ти остане време погледни темите на Спарки за тераното.

        Коментар


        • #5
          От: Pajero или Terrano

          И поддръжка и прочие са съизмерими. Остава да прецениш кое на теб ти харесва повече. На паджерото се слагат 33-ки, на тераното - 31ци. Обаче на тераното двигателя е по-надежден (всичко е чугун), но пък паджерото има SuperSelect и евентуално образци със заден блокаж. На терано волан се обръща лесно, докато на паджеро май е трудна работа.

          Та тъй. Качи се, покарай, виж кое ти пасва, и се мятай.

          Иначе ако имаш конкретни въпроси - давай.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Pajero или Teranno

            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
            Като цяло двата модела са една "категория".
            Аз бих избрал Паджеро с автомат и супер селект! При тази комплектовка, според мен е за предпочитане пред Тераното.
            Ако говорим и за 3.5 бензин - съгласявам се отвсякъде. Иначе, и при терано има автоматик, макар да не ми е попадало за проба. Суперселекта си е плюс, разбира се.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Pajero или Terrano

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И поддръжка и прочие са съизмерими. Остава да прецениш кое на теб ти харесва повече. На паджерото се слагат 33-ки, на тераното - 31ци. Обаче на тераното двигателя е по-надежден (всичко е чугун), но пък паджерото има SuperSelect и евентуално образци със заден блокаж. На терано волан се обръща лесно, докато на паджеро май е трудна работа.

              Та тъй. Качи се, покарай, виж кое ти пасва, и се мятай.
              Иначе ако имаш конкретни въпроси - давай.
              И аз на Тераното съм с 31-ци кайман, но ми се струват малко тежички?! Иначе като цяло съм доволен от Тераното

              Коментар


              • #8
                От: Pajero или Terrano

                Ми, "тежички" е относително понятие. С моите нерегенерати нямам такова впечатление. Всекидневно возило ми е. И в гората драпа, и по магстралата със 140.

                Опитвал съм трилитрово паджеро с 33-ки Cooper Discoverer STT например. Вървеше като трамвай, по моите критерии.

                Та, всичко е относително. И всеки търси нещо малко или много различно от една джипка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero или Terrano

                  Ако ще избираш от 2.5тд на Паджеро и 2.7тд(както си посочил) на Терано то Нисана е по добрия избор...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero или Terrano

                    Да се включа и в тази тема. Въпреки, че имам Паджеро със СуперСелект и би трябвало да го хваля, не че не е благинка, ще изтъкна едно предимство на Тераното. Тези с по-новите 2,7 литрови мотори, доколкото знам се чипват и от 125 стават 150+ коня и към 300 Нм. Което хич не е маловажно, по мое скромно мнение.
                    Според мен ако ще е Паджеро, обезателно търси със Суперселект, иначе на практика се обезмисля. И моторът да е 2.8, а не 2.5.
                    VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
                    MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero или Terrano

                      При паджерото за суперселект става дума, благодаря на всички за отговорите

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero или Terrano

                        Направи си хубава сметка за какво ще го ползваш. Ако ще му сложиш гуми 235х75 или 275х60 и ще ходиш по кафенета е едно, ако обаче ще му слагаш максималните размери гуми, както казват колегите възникват сериозни въпроси. Тераното, освен, че може в стоковия си вариант да сложи по-малки гуми има и друг проблем. Реално за да сложиш по-големите гуми неизбежно напомпваш торсионите. От там произхождат огромни проблеми с кормилната дирекция, сходимостта и наклоните на гумите. Колата става не просто неригулируема, а и в движение си променя параметрите с десетки градуси. При Паджерото не се наблюдава такъв проблем. Обратната гледна точка е за моторите: При нас почти не остана Паджеро, на което да не му е падала главата, а Тераната не са се обаждали за нищо. И в двата случая говорим и за бензини и за дизели. Супер селекта е чудесна джаджа. Задния блокаж е голяма джаджа. ЛСД-то на тия години обикновенно е в голямо междучасие. Като цяло Паджерото търпи повече "тунинг" с ъглошлайфа и може отпред да се скъси с 20 санта без да се мести нищо.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero или Terrano

                          Паджерото не е за подценяване ,а именно 2,8тди или 3,5бензин(като аз залагам на 3,5 бензин) има екземпляри с фабрично вградени 2 блокажа.Щом ще е за гора по добре къса база.Задължително (за мицубиши) супер селект.
                          Иначе аз карам терано 2,7 тди и съм много доволен,но по скоро е детевоз отколкото офроуд машина-макар че съм му обул правилните гуми и съм го повдигнал малко.Ако ще е терано твоят човек за отговори на всичките въпроси е Спарки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero или Terrano

                            и според мен ТЕРАНОТО е по нагежно и здраво от ПАДЖЕРОТО,а и 2.5 Дизела на Митсубиши е супер слаб мотор а и 2.5 и 2.8 Дизел горят неоправдано много, Тераното е и по здраво и по красиво и с по надежден мотор особенно след 2001-ва вече с последния дизайн

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pajero или Terrano

                              Първоначално публикуван от Dido-usa1 Преглед на мнение
                              и според мен ТЕРАНОТО е по нагежно и здраво от ПАДЖЕРОТО,а и 2.5 Дизела на Митсубиши е супер слаб мотор а и 2.5 и 2.8 Дизел горят неоправдано много, Тераното е и по здраво и по красиво и с по надежден мотор особенно след 2001-ва вече с последния дизайн
                              Само думата "красиво" не трябва да се пришива към тераното! )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X