Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero или Terrano

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Pajero или Terrano

    Благодаря много отивам да разгледам едно Терано 2001г. 2.7 къса база, ръчка.

    Коментар


    • #62
      Re: Pajero или Terrano

      2.5 е възможно най-калпавият мотор при Мицубишито. Ориентирай се или към 2.8 или бензиновите матори.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: Pajero или Terrano

        А доколкото разбрах от прочетеното от началото на темата дотук, съветът на Sparky и на Scrapheap е за Р2 2.8 или бензин (3.0, но по-добре 3.5) или NT II 2.7, но и в двата случая къса база. Правилно съм разбрал за базата, нали?
        И колега Scrapheap, ако може едно отклонение от темата? Разбрах, че караш Isuzu. Какво точно и би ли ма дал съвет за марката, че страшно много се кефя на IT 3.0 TDI, 159hp, но от това което изчетох из подфорума Isuzu - за липсата на диагностика в БГ, за проблемните уплътнения на дюзи, за адското нежелание на всички майстори да се занимават с поддръжката на точно тази модификация и т.н., т.н., направо тръпки ме побиват.
        А и при мен станаха прекалено много марките, които гледам и вече стана пълна каша. А и самите марки и модели са с много различни параметри и цели: MP2, NTII, TLC7, Toyota 4runner, IT3.0TDI, Hyundai Galloper и Terracan. Опитвам се да съчетая комфорта на семейната кола (за тричленно семейство с багажа), с умерения оффроуд (4км. черен път с дълбоки коловози до вилата със среден наклон от 30-45 градуса) и с ежедневната градска кола (за София със 150-250км. на седмица)... и стана мазало
        Съжалявам, ако съм разводнил темата с този си пост или съм се отклонил от нея, но за да споделя разтроението си и да получа компетентен съвет, ще трябва да пиша в минимум 4 теми. Поздрави

        Коментар


        • #64
          От: Pajero или Terrano

          Базата (дълга или къса) е според нуждите. Просто ако в късата намираш достатъчно място за багажа - дълга не ти трябва. Ако оставим мястото, дългата ти дава по-добро пътно поведение, късата - по-голяма проходимост.

          Наклона от 45 градуса.... ще повярвам като го премериш. Ама от сега ти казвам че не е толкова.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Pajero или Terrano

            И аз залагам на макс. 30% наклон.А иначе много зависи от конкретния модел-състояние,цена,продавач и тн.тн......аз преди време бях тръгнал за тойота и се върнах с нисан(кофтито е че всичко читаво струва пари).Най добре е качваш се и ги пробваш всичките и която ти легне на сърцето

            Коментар


            • #66
              От: Pajero или Terrano

              Благодаря за отговорите! Разбрах. А може би малко се поизсилих с тези 45 градуса, ама като влача пеша косачката, бензиновия трион и храната по баира на горе (на 1-2 курса), ми се струват толкова

              Коментар


              • #67
                От: Pajero или Terrano

                И аз да се включа малко.Сменил съм доста джипки и да си сигурен,чепълно щастие няма.Що се отнася до паджеро или нисан взимаи паджеро и гледаи задължително да е супер селекта с блокаж и на задниа диф.Карах такова дълга база близо две години из горите и нямям спомен да съм търсил трактор...Успех

                Коментар


                • #68
                  От: Pajero или Terrano

                  Имам Паджеро 2.5 дълга база а един приятел има Терано. Като че ли Паджерото събира повече багаж и има повече екстри (моето е с регулиране твърдостта на амортисьорите, суперселект, седем места и разни други), но е някак си по-бавно на асфалт. Тераното се държи по-добре на магистрала и си държи 120 без проблем. И моето Паджеро държи 120, но имам чувството че буталата ще изхвръкнат. Карал съм и двете в сняг и суперселеката си е голямо предимство. Ако не се лъжа клиренса на Тераното е по голям от този на Паджерото в стоковия им вариант с фабричните гуми. И пак лично мое мнение, в Паджерото е много по-удобно за пътниците, докато Тераното е по-дървено някак си отвътре. Ама ние с моя човек сме рибари и по сериозен терен не сме карали, само по рибарски пътища и сме с нормални гуми. Когато не сме за риба с джипките, съпругите ни ги ползват за детевози и за градско. Ако се използва повече като кола а не за джип аз съм за Паджеро.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: От: Pajero или Terrano

                    Първоначално публикуван от ukelichko Преглед на мнение
                    Имам Паджеро 2.5 дълга база а един приятел има Терано. Като че ли Паджерото събира повече багаж и има повече екстри (моето е с регулиране твърдостта на амортисьорите, суперселект, седем места и разни други), но е някак си по-бавно на асфалт. Тераното се държи по-добре на магистрала и си държи 120 без проблем. И моето Паджеро държи 120, но имам чувството че буталата ще изхвръкнат. Карал съм и двете в сняг и суперселеката си е голямо предимство. Ако не се лъжа клиренса на Тераното е по голям от този на Паджерото в стоковия им вариант с фабричните гуми. И пак лично мое мнение, в Паджерото е много по-удобно за пътниците, докато Тераното е по-дървено някак си отвътре. Ама ние с моя човек сме рибари и по сериозен терен не сме карали, само по рибарски пътища и сме с нормални гуми. Когато не сме за риба с джипките, съпругите ни ги ползват за детевози и за градско. Ако се използва повече като кола а не за джип аз съм за Паджеро.
                    Просто караш Пахероса с най-куция възможен двигател.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Pajero или Terrano

                      Първоначално публикуван от ukelichko Преглед на мнение
                      ... и си държи 120 без проблем...
                      Държи 140 без проблем. И иска още.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Pajero или Terrano

                        И какво му е дървеното на Тераното вътре? И каква е мерната единица за събран багаж.Щото аз доста нещо съм носил с него.Седем човека също сме се возили.Това не мисля ,че е обективен фактор.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • #72
                          От: Pajero или Terrano

                          Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                          И какво му е дървеното на Тераното вътре? И каква е мерната единица за събран багаж.Щото аз доста нещо съм носил с него.Седем човека също сме се возили.Това не мисля ,че е обективен фактор.
                          Всеки си има вкус. На мен например падхеротата преди sport не ми харесват вътре, ама никак. Някак ми е претрупано, пластмасово и евтино. На тераното поне пластмасите са по-малко и таблото е по-човешко. Ама това си е моя вкус, и не е важно за същността на темата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Pajero или Terrano

                            Здравей Колега,
                            Преди време и аз бях изправен пред същата дилема като теб с тази разлика, че трябва да се возим 4 човека и багаж.
                            След много четене и търсене се спрях на Паджеро и Терано.
                            Но след като се повозих на задната седалка на едно Паджерото (отзад бяхме 2-ма по 100 +кг) разбрах че моят автомобил е Тераното.
                            Успех в избора и да докладваш за резултата.
                            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                            Opel Campo 3,1 TD '99
                            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Pajero или Terrano

                              Добре , че не сте се повозили и на седалката на Терано Ако го бяхте направили не си представям какво бихте избрали .
                              И двата автомобила са равностоини и избора се свежда до личен вкус (както Спарки вече спомена) . Някои предпочитат да имат пейка за трети ред други пък да им висят на тавана за да събират повече багаж . Трети им харесва излъчването на четвърти интериора и т.н. и т.н.
                              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #75
                                От: Pajero или Terrano

                                Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                                Добре , че не сте се повозили и на седалката на Терано Ако го бяхте направили не си представям какво бихте избрали .
                                Ми, той има терано. И го взе след като се повози сам на шофьорската седалка на моето. Аз например предпочитам по-твърда седалка, уточнявам, не убиваща, а твърда, тоест да чувствам че седя на нещо, а не че съм в желе.

                                Освен друго, има терано и с кожен салон, и там седалките са по-меки, поне според мен.

                                А е и факт че една и съща седалка за мен може да е ОК, а за теб да не е. Всеки задник пасва на своето си място, в края на краищата. Аз нямам никакви оплаквания от шофьорската седалка на тераното - явно са правени за кльощрамби като мен. Просто ми пасват и не ме изморяват при дълъг път, което за мен е по-важно. В същото време ми се е случвало уж луксозно изпълнение на интериора със седалки, в които "потъваш" и в които привидно се чувстваш много комфортно, след час каране да съм като пребит и да трябва да спирам за цигара и разтъпкване. Всичко е строго индивидуално.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X