Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Прешлени за сняг' вместо вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Прешлени за сняг' вместо вериги

    Какво ви е мнението за това :
    http://jeeptoys.ru/braslety-protivos...ersal-nye.html
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:braslet_protiv1.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5961983

    Лесно се правят. Препоръчват ги за измъкване при затъване, не за продължително каране. Тоест не заместват веригите напълно.
    Мисля да пробвам да си направя - трябват 2 болта, 8 гайки с шайби, синджир и колан за стягане на багаж.
    Ето как се правят:

    Засега не мога да намеря подходящия колан за багаж със здрава закопчалка. Ако някой знае, да помага
    Последно редактирано от muf; 20-02-12, 20:34.

  • #2
    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

    Само дето трябва да са ти по-голями джантите,иначе ще намотаеш коланите по дисковете...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

      Това го проверих, няма проблем. Всъщност между джантата и диска върви само каишката, така че е не необходимо голямо разстояние

      Коментар


      • #4
        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

        Не че нещо, ама това клипче е как да си направим синджирче с коланче.
        Аз искам да видя как действа в истинска пътна обстановка. Щото преди седмица гледах как един камион със синджири сложени напреки на гумите си буксуваше най-безгрижно в снега.
        Иначе няма спор, че се поставят по-лесно от веригите, даже може би помагат в някои ситуации, но аз не бих си направил такива. Най-малкото защото не ми харесва здравината на коланчетата които може да се намерят в този размер тук.

        Пак да попитам-има ли клип показващ каква работа вършат тези "прешлени"?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          Re: "Прешлени за сняг' вместо вериги

          Еми да хитро е ... леко, компактно, евтино и определено може да помогне понякога!
          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

          Коментар


          • #6
            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

            Има много клипове, дори и автора на този е пуснал няколко с неговия Нисан.
            В Youtube са "
            браслеты противоскольжения"


            Коментар


            • #7
              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

              Просто колана не е правилният в случая. Веригите могат да са повече и по- големи но трябва да се стопира да не се намърдат те м/у диска и джантата.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                Е, и аз това се чудя, какъв е най-подходящия вариант. Ясно е че идеята търпи тунинг.
                Има колани с тресчотки, ама много грубо, огромни са.
                Не мисля че има опасност да се измъкне веригата. По-скоро опасността е от развиване на гайка и най-вече от слаба закопчалка или скъсване на колана.

                Коментар


                • #9
                  От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                  Според мен упражнението не си струва.Мисля,че тези закопчалки няма да държат достатъчно здраво,и защо да правя "нещо като вериги",като мога да си сложа веригите.
                  0884 987 137
                  В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                    1 . Защото тези прешлени могат да се слагат, когато вече си затънал.
                    2. Слагат се за по 20 секунди
                    3 . Излизат около 15 лв с хубави материали (и около 5лв с по-евтини).

                    Тоест ако сложиш 4 бр, ще ти излязат макс 60лв и се слагат за около 1-2 минути.
                    Ясно е че веригите вършат по-добра работа, но трябва да си ги сложил предварително, струват ~300лв и се слагат по-тегаво

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                      Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                      1 . Защото тези прешлени могат да се слагат, когато вече си затънал.
                      2. Слагат се за по 20 секунди
                      3 . Излизат около 15 лв с хубави материали (и около 5лв с по-евтини).

                      Тоест ако сложиш 4 бр, ще ти излязат макс 60лв и се слагат за около 1-2 минути.
                      Ясно е че веригите вършат по-добра работа, но трябва да си ги сложил предварително, струват ~300лв и се слагат по-тегаво
                      Наистина са добри тези аргументи ,нормалните вериги са доста неприятни за монтиране аз лично предпочитам да демонтирам колелата зада ги окича а това би било доста по лесно
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                        Всъщност чифт вериги струват 30-40-60 лева. Разбира се, има и по 300 и по 500 лева, но за тези пари според мен трябва сами да се монтират на гумите.
                        Човек се научава да слага вериги, особено ако му се налага повече от веднъж годишно. Аз вече се справям с чифт вериги за 20 минути заедно с допълнителното затягане след 10 метра.
                        Иначе бих си направил такива самоделки като допълнение към веригите като бих променил някои неща:
                        Вместо колан със закопчалка бих сложил метално въже което да се стяга на болт с ушата гайка.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                          На една от зимните разходки този сезон сложихме такива глупости на Витарата на Кико и що годе издрапа .
                          Заради начина им на захващане много лесно се отпускат и за 200 метра 4-5 пъти ги притягахме .
                          Да те изкарат от някъде стават но не и за каране
                          Лудак

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                            То за каране и не става дума! Става дума да те изкара от някъде и толкова!
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                              Ей, трее да взема да публикувам учебника за юес военни драйвери.
                              Вероятно в съвецкия пише същото, но го нямам.
                              Изобщо преоткриваме топлата вода.
                              На колелото се връзва едни дебеличък клон и с малко газчица излаза от киреча.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X