Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно на буханка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парно на буханка

    Здравейте колеги,я дайте един съвет и дали някой е преправялпарното на буханка ,аз вчера измислих да свържа последователно от главата изпарителя,парното за фургона,предното радиаторче и тогава да го върна във водната помпа а не да влиза студената вода в трипътника долу между радиатора и водната помпа,мисля ,че е по удачен вариянта защото ще върти само през малкият кръг и сега зимните месеци ще е по топло.

  • #2
    От: Парно на буханка

    Моята е с тройник и аз не съм доволен!
    Чувал съм, че трябва да е както мислиш и ти.
    Ако някой е слагал печка да сподели, щото в тоя фургон си е студ.
    SUBARU FORESTER 2.0XT '03
    УАЗ

    Коментар


    • #3
      От: Парно на буханка

      На един Уаз преди време така го преправихме и стана по-добре След това собственика реши да монтира парно от лада заедно със вентилатора и взе че заработи много хубаво това парно... Аз съм набавил (ладово) парното за моята... но обмислям вариант дали да не си взема друго купе че на моето има доста за изправяне... и чака на рафта Поздрави!!!
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • #4
        От: Парно на буханка

        Тези УАЗки имат ред други проблеми преди да достигнете до връзването на радиатора.
        Първо трябва да си уплътните всички отвори в предната част на кабината, защото от там вкарва студ колкото си щете и краката стават на кокал.
        На второ място уплътнете самият радиатор по крайщата - демонтирайте, уплътнете всички излишни отвори около него, поставете изолационна лепенка на мястото където ляга радиатора и след това го монтирайте отново. Защото без тези манипулации, колкото и топло да е радиаторчето, все ще ти духа студено.

        Коментар


        • #5
          От: Парно на буханка

          Прав си колега, наистина духа от всякъде. Благодаря за съвета за радиаторчето!
          А за уплътненията на вратите някой има ли опит.Моите са изгорели вече и плачат за смяна, та питането ми е оригиналните ли се най-добри?
          SUBARU FORESTER 2.0XT '03
          УАЗ

          Коментар


          • #6
            От: Парно на буханка

            Уплатнения от лада стават много добре.На моята сложих парно от саморай требва да знаеш че е нещо страшно

            Коментар


            • #7
              От: Парно на буханка

              здравейте колеги!
              За да заработи по добре парното най напред махнах това желязо дето е във тунелаи дето връзва на късо двата маркуча.Мисля че полята му е да позволява по лесно обзевъздушаване на маркучите.Лятото свалих казанчето и на два три пъти го пълних с кислол и редувах гореща студена вода през радиаторчето.Термостата ми държи стабилно 80 градуса и парното си работи добре.За зимата сложих един картон отпред на решетката,да не влиза студен въздух отпред и карах на отворени жалузи.на жалузи без картон отпред не загрява н е по студено вътре в кабинката.Уплътнители за вратите тук във Варна има в магазин Волга,същите са като оригиналните,но е желателно да се залепят със Прома или сходно лепило
              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

              Коментар


              • #8
                От: Парно на буханка

                Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
                здравейте колеги!
                За да заработи по добре парното най напред махнах това желязо дето е във тунелаи дето връзва на късо двата маркуча.Мисля че полята му е да позволява по лесно обзевъздушаване на маркучите.Лятото свалих казанчето и на два три пъти го пълних с кислол и редувах гореща студена вода през радиаторчето.Термостата ми държи стабилно 80 градуса и парното си работи добре.За зимата сложих един картон отпред на решетката,да не влиза студен въздух отпред и карах на отворени жалузи.на жалузи без картон отпред не загрява н е по студено вътре в кабинката.Уплътнители за вратите тук във Варна има в магазин Волга,същите са като оригиналните,но е желателно да се залепят със Прома или сходно лепило
                Под "това желязо" може би имаш предвид тръбите които са преди парното. Когато чистих на моя уаз радиаторчето забелязох, че двете тръби имат нещо като слив преди радиатора. Аз махнах тези оригинални тръбички, без да знам каква роля играят, но ми се видя безсмислено и директно вързах маркучите към радиатора. Сега когато карам в движение отварям докрай предния капак(не знам как се казва) с лостчето да влиза студен възух през него като така вътре парното започва да духа много по-силно, а самото радиаторче не може да го пипнеш от горещина, докато преди в движение го затварях този капак за да не влиза прекалено голям поток студен въздух, защото не се стопляше самият радиатор, а парното духаше съвсем леко.

                Коментар


                • #9
                  От: Парно на буханка

                  точно за тези тръби става дума,това дето са вързани накъсо със една малка тръбичка явно е направено за по лесно обезвъздушаване,тъй като след като ги махна хмалко трябваше и да си поиграя докато напълня парното със антифриз
                  основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X