Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо чатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо чатка

    Здравейте,

    KIA Sportage 2.0 бензин 128 коня 95-та година. Колата е на жената на баща й, както и да е, проблема е следния:

    От известно време, при изключване на 4*4-то - да остане само на задно за асфалт - не изключва предно дясно колело, по принцип винаги при изключване дава назад, напред... дори няколко пъти, но сега не изключва примерно от 1-я път, мине няколко метра, после пак пробва да изключи/включи - пак няколко пъти напред-назад, при което нещо щрака и после си изключва пак със щракане/чаткане.

    Да не би да има някаква пружинка там, нещо да се е счупило и то да щрака... Какво е устройството на хъба, как се разглобява това "животно" и как да разберем дали е с вакуумен или с инерционен хъб?

    Видях 2-3 подобни теми в раздела, но проблема при тях е различен или частично засегнат - ако бях писал там щях само да им оспамя темите, а и ... нашия проблем е малко по-специфичен, за това пускам нова тема.

    Благодаря Ви предварително!
    Последно редактирано от batececo; 20-02-12, 10:13. Причина: Typographical errors

  • #2
    От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

    Вакуумни се слагат след 1998г.На твоята хъбовете са автоматични(инерционни).Отваряй и ако имаш късмет,ще се е спекла многото грес вътре-миене и грес колкото за парлама.Ако нямаш,хъба ще е износен или сучпен вече.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

      И при мен беше така.Оказа се,че е износен пръстена с трите зъба (незнам как се казваше)

      Коментар


      • #4
        От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

        Благодаря ви за отговорите, колко струва този пръстен, изобщо как вървят като цена тези хъбове?

        Коментар


        • #5
          От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

          ето какво представлява автоматичния хъб, ето това второто най-вероятно се е износило или е счупено едното от трите зъбчета
          Прикачени файлове
          Honda HR-V 4WD D16W1

          Коментар


          • #6
            От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

            Много благодаря за снимката Леле колко е сложнооо...

            Коментар


            • #7
              От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

              Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
              Много благодаря за снимката Леле колко е сложнооо...
              Не е сложно,сваляш 6-те болта на хъба и ще видиш дали има вече супено или износено.

              Коментар


              • #8
                От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                Благодаря ви за отговорите, колко струва този пръстен, изобщо как вървят като цена тези хъбове?
                Такова нещо само не се продава,върви комплект.Вариантите са два единия е с пари другия без пари!!!
                1.Купуваш си ръчни хъбове от "гладиатор"
                2.Правиш си твоите постоянно зацепени.

                Коментар


                • #9
                  От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                  Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                  ето какво представлява автоматичния хъб, ето това второто най-вероятно се е износило или е счупено едното от трите зъбчета
                  Има ли някъде подобна картинка за вакуумния хъб на кията от подписа??

                  Коментар


                  • #10
                    От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                    Още веднъж - мерси за информацията
                    Втора употреба дали може да се сложи?
                    Ако са постоянно зацепени, какъв ще е ефекта - ще има постоянно 4*4 ли, каква им е идеята на тези хъбове ?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Има ли някъде подобна картинка за вакуумния хъб на кията от подписа??
                    Аз като написах на гугъл-а: "automatic hub kia" ми изкара линкове от някакъв KIA-форум, но нали тука е забранено да се качват линкове и не посмях... Някакъв е сменял с ръчни, друг беше снимал как всичко е станало на салата, след като е отворил капачката на хъба...
                    Ако напишеш: "vacuum hub kia" пак изкарва разни неща, но друго си е информация от 1-ва ръка от препатил.

                    /* Off-topic: до скоро думата хъб за мен беше само термин от компютърните мрежи (устройство), а то какво било..*/
                    Последно редактирано от batececo; 20-02-12, 14:31. Причина: добавяне на цитат

                    Коментар


                    • #11
                      От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                      Днес са се счупили и двете предни "капачки" така ми казаха, в момента може да се кара на задно, но е леко неприятно - става като BMW/Mercedes с тва задно

                      Това което е вътре в капачката - на едната капачка вътре оста се е счупила и вътре чарколяците са строшени, главините са здрави и двете. На другата капачка, точно както предположи един колега по-горе - се е счупил пръстена, който е с 3 зъба. Въпросния пръстен е от (Внимание!) алуминий!!! Как може да ги направят от алуминий
                      Ще ми трябват и двете капачки със всичко вътре.

                      Лошата новина е, че първия магазин в който са питали са им казали 500 лева... не е истина...

                      Сега ще има тема в "купува"... за втора употреба.

                      Коментар


                      • #12
                        От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                        Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                        Аз като написах на гугъл-а: "automatic hub kia" ми изкара линкове от някакъв KIA-форум, но нали тука е забранено да се качват линкове и не посмях... Някакъв е сменял с ръчни, друг беше снимал как всичко е станало на салата, след като е отворил капачката на хъба...
                        Ако напишеш: "vacuum hub kia" пак изкарва разни неща, но друго си е информация от 1-ва ръка от препатил.

                        */
                        Писал съм доста. Картинка не открих. Явно напролет ще снимам разглоб-сглоб. Но ми е чудно, защо не откривам картинка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                          Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                          Днес са се счупили и двете предни "капачки" така ми казаха, в момента може да се кара на задно, но е леко неприятно - става като BMW/Mercedes с тва задно

                          Това което е вътре в капачката - на едната капачка вътре оста се е счупила и вътре чарколяците са строшени, главините са здрави и двете. На другата капачка, точно както предположи един колега по-горе - се е счупил пръстена, който е с 3 зъба. Въпросния пръстен е от (Внимание!) алуминий!!! Как може да ги направят от алуминий
                          Ще ми трябват и двете капачки със всичко вътре.

                          Лошата новина е, че първия магазин в който са питали са им казали 500 лева... не е истина...

                          Сега ще има тема в "купува"... за втора употреба.
                          Колега ако ги сменяш моля те пиши да те отърва от счупените!

                          Коментар


                          • #14
                            От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                            Гледах,че Вромос предлагат хъбове,може да има и за Кия,за цените,незнам,но може да питаш...ДОкато си намерите други,зацепете постоянно предните главини.Така ще има и предно.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              От: KIA Sportage 2.0 бензин '95-та предно дясно колело не изключва от 1-я път, нещо ч

                              Обадих се на КОЛОС-Люлин - "гайка" струвала около 80 лв (вече забравих точната цифра), а главина - 348.
                              Може ли да Ви помоля за едно разяснение: това вътре в капачките нали е хъб, говорих търговеца от КОЛОС ми каза, че хъб значело главина, може и така да е, но при мен главината е здрава, само "вътрешностите" на капачките са изпочупени.
                              Преди малко се обадих в Колос на "Зайчар" казаха ми същото - едно цяло е всичко и се продава за ~ 350 лв на бройка. Хъб и главина било едно и също, а не мен и трябват само капачките и вътрешността им, навътре баш-главините са си здрави...
                              Последно редактирано от batececo; 22-02-12, 09:05.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X