Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от ®yMeH
    Митков, така и така си започнал да обясняваш - кажи за маховика. Интересува ме мнение на човек с опит. Щото съм чел разни работи на разни състезатели ама ... те там друга игра играят. Та мъката ми е следната - моя мотор (цр125) е настроен за топ енд - няма ниски изобщо, средни почти хич и като влезе в обороти - шут в задника. Някак си не ми е лесно с него, при условие че ми е първи офроуд мотор. Ама пък е яка тръпка
    За преместване на мощността знам че има няколко похвата - клапани, глава, вал, маховик, искра, ауспух. Тя темата е бая дълга...
    Кажете сега за маховика. Другите неща в други теми. Принципно за малък двигател утежняването на маховика не би трябвало да е добро решение - ама знам ли
    За да не сменяме темата за пиньоните - отговорих ти в нова тема

    http://offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=3206
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Димитър
      Как пък не? Желязните пиньони да издържат колкото алуминиевите Shocked Това изобщо не е вярно. Колкото по-твърд е материала на пиньона толкова по-дълъг е живота му. Стоманените издържат около 2 пъти повече от алуминиевите.
      Тъй де.Знаем,че стоманата е по-здрава от алуминия.
      Имам предвид,че на ПРАКТИКА разликата между двата вида е най-вече в това,че едните са леки и скъпи и т.н...вече писах.Щото на практика алуминиевите са достатъчно издържливи.И на практика зъбчатките се сменят с веригата.
      Ама като се замисля,тя практиката е различна на различните места и при различните хора...Ти може и да искаш да си караш 5 години и 5 вериги с една зъбчатка и да не искаш да се занимаваш със спрейове и простотии...
      К. Кулев

      Коментар


      • #33
        Мисля си за карловските пиньони - така като гледам хубаво ще е тоя сезон да сменя веригата, което ще рече и пиньоните. Между другото - моите са оригинални - алуминиеви и са в завидно добро състояние, така че склонен съм да вярвам, че алуминиевите издържат много. На шосейната ямаха също задния ми беше алуминиев и не мръдна за 3-4те години, които я карах. Ама веригата си беше много добра, пък и аз не е като да не ги миех с четка за зъби, така че мисля - и поддръжката е много важна.

        Та въпроса ми е - хубаво ще си взема от карловските пиньони, а каква верига да сложа? Достатъчно качествени ли са, за да се набутам със скъпа (кои са хубавите марки?) или да взема някаква средна хубост (а средна хубост вериги кои са)?

        Коментар


        • #34
          Калине, ше ма сасипеш Аз имах предвид именно резултати от практиката. То теорията и практиката се покриват, защото каква ще е тази теория дето не отговаря на практиката

          Карловските пиньони още не съм го получил да ги пробвам, но предполагам че ги правят от подходящ материал. Има алуминиеви има и стоманени. Предни, задни - каквито искаш, с колкото зъба искаш.

          Всъщност живота на веригата и на пиньоните най-много зависи от това дали се кара в кал и дали се поддържа веригата. Почистването и смазването гарантират доста по-продължителна употреба. Това нещо го знам добре и въпреки това веригата ми е доста занемарена повечето време. Сега ще сменям всичко комплект. Преден пиньон някакъв японски от щатите, верига японска от Данчо "цемото" евтинка, заден пиньон стоманен от Николай Маджаров - Карлово (NHM Sprockets) Всичко със стандартни размери. Отзивите в края на сезона
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #35
            такааа
            за да неотварям нова тема 1-во да питам как точно се сменя веригата-т.е. как се маха старата и се слага новата и трябват ли ми някакви специални инструменти

            верига regina professional 520 - rx3 116 звена добра ли е принципно
            или 118 звена да взема ??!! мотора ще бъде със 15/42 зъба

            мисля си да сложа алуминиеви зъбчатки пък ще видим...

            и последнос каква смазка да си смазвам веригата ще се кара някъде 65% асфалт 35% оффроуд

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от PBear
              такааа
              за да неотварям нова тема 1-во да питам как точно се сменя веригата-т.е. как се маха старата и се слага новата и трябват ли ми някакви специални инструменти

              верига regina professional 520 - rx3 116 звена добра ли е принципно
              или 118 звена да взема ??!! мотора ще бъде със 15/42 зъба

              мисля си да сложа алуминиеви зъбчатки пък ще видим...

              и последнос каква смазка да си смазвам веригата ще се кара някъде 65% асфалт 35% оффроуд


              Май най-добре ще бъде да закараш мотора при някой майстор. Така както си задал въпросите ми се струва, че не си се занимавал с ремонтни работи по него.
              Веригата обикновено се сменя заедно с пиньоните. Ако сложиш нова верига на стари пиньони, ще се износи и разтегне много бързо
              Аз вземам верига със 120 звена и я скъсявам колкото трябва, като я меря на мотора. Меренето става като са сложени новите пиньони и задната гума е прибрана максимално напред (към двигателя) Махането на звена става със специален инструмент или с център и чук се удря силно върху осичката която свързва звената. Тя трябва да е сложена върху нещо с дупка така, че като се чука отгоре да влиза надоло в дупката и да освободи звеното. Най-добре е това да се прави от опитен човек защото ако се скъси веригата повече от колкото трябва става лошо Трябва да се добавят звена което е голям панаир и не може да стане както са фабричните сглобки на звената.
              Махането на старата верига става като се свали скобичката на свързващото звено и то се изважда, след това се издърпва освободената верига.
              Когато се слага новата верига и се "закопчава" скобичката е важно да се спази посоката на закопчаване !! Отворената страна на скобичката ТРЯБВА да е в посока обратна на движението на веригата !!!
              За смазване се продават спрейове. Моторекс имат подходящи такива за офроуд.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #37
                това с чука и центъра е ясно
                знам че веригата и пиньоните се сменят заедно
                а колкото до смазката имах предвид точна марка и модел да предложите...в мануала пише да си смазвам веригата с трансмисионно 80в-90

                иначе да-това ми е 1-я мотор и не съм спец, но доста бързо се уча

                ти за колко кинта взе твоята верига

                Коментар


                • #38
                  PBear, какъв ти беше мотора?
                  Ако е повече от 28 к.с. си вземи хубав DID T-ring от Събин
                  Това е най-доброто, което сега се предлага в BG.
                  Няма смисъл да купуваш евтини, дето постоянно ще се разпъват и ще обтягаш.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #39
                    regina professional 520 - rx3 116
                    аз карам с такива
                    издържат 1 натоварен сезон без проблем
                    че и 2 сезона могат да изкарат даже и то походи плюс състезания
                    и free ride почти всеки ден
                    е дид т ринг ще изкара 5 сезона и кусур сигурно и няма почти да мръдне
                    зависи кво си решил ако ще го караш мотора още много време купи му скъпа верига и нови пиньони ако не по обикновенна
                    имайте в предвид и че ринговите вериги не са подходящи за по слаби мотори щото дърпат повече мощност и тежат
                    на 125 то и да искам о рингова или т рингова верига няма да му сложа щото ще го спъне

                    Коментар


                    • #40
                      ами 44кс. е мотора и възнамерявам да го карам още 2-3 години
                      просто имам да му взимам още доста чарколяци и не мога да дам повече от 120-130лв. за верига

                      начи за да стане годен за сезона му трябват:
                      верига
                      пиньони
                      задни накладки
                      предна спирачка (комплект целия)
                      ботуши за мен
                      акумулатор

                      за сега съм сменил кормилото,купил съм си масло, филтри и свещ
                      също съм боядисал резервоара и взех нови степенки

                      а искам март месец да го карам ама май няма да стане
                      и останах с 200-250 лева....
                      най-належащи са предната спирачка и задния зъбак, че предишният собственик май е сменил само предния

                      Коментар


                      • #41
                        М-м, голям бюджет ти трябва!
                        Явно ще правиш доста компромиси.
                        Мажи си веригата с масло и ще спестиш.
                        Мани ги тия спрейове!
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от PBear
                          ами ендуро хл600
                          карам го предимно в града с около 70-80км/ч
                          но не рядко излизам и извън асфалта по черни пътища и места без път с много прах, камъни, трева че даже и 1 мн малка рекичка...
                          сега е с 15/40 зъба
                          аз искам малко повече мощност извън пътя и затова мисля да сложа 15/42...но мотора се експлоатира доста и затова ме интерсува с колко ще се промени разхода
                          44 коня е

                          но като се замисля от завода предполагам че са къде къде по умни от мен и са го сметнали как трябва да е

                          Щом излизаш извън пътя , а и основно караш градско пособре е да разновариш двигателя. Т.Е. отпред по-малък или отзад по-голям. Провери сасни са оригиналните придавателни отношения и прицини спрамо тях. Мисля /без да съм сигурен/, че за ХЛ 600 е 15/45. Аз карам ХР и при него е такова съотношението и съм с 14 /45, я когато ми предстои само оф- роуд минавам и на 14/48
                          Живей за всеки дъх!

                          Коментар


                          • #43
                            Аз бях с 21/51 на МЗ-та с МЗ-това стъпка... а сега съм със 17/51 !
                            Разликата доооооооооооооста се усеща.. та сега един за балкан и един за преходи преден венец.. недостаъка, е че трябва да си опъваш и разпъваш веригата ако решиш да ги сменяш, но за сега все пак ще си карам със 17-ката, че съм повече на крос.. но си е супер де !
                            Разликата е огромна !
                            17 зъба = 12 лв. !
                            51 зъба (от ЯВА цяла отливка) = 35 лв.
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • #44
                              Какви Пиньони Да Сложа

                              Здравейте колеги Решил съм да си сменям зъбчатките, но не знам какви да избера Мотора, на който ще ги сменям е Сузуки ТС 125Р Ако някой има предложение какви точно да сложа да казва Ще се кара предимно по гората Благодаря предварително
                              Последно редактирано от Chaveto; 10-07-07, 10:05.
                              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какви Пиньони Да Сложа

                                Ми то най-вече ти трябва да си прецениш какви ти трябват. Сега как го чувстваш мотора, как се държи на начина ти на каране, на терените на които го караш, доволен ли си, бърз ли ти е, бавен ли ти е - ти трябва да го прецениш това не някой друг. Дори някой да има същия ТС той вероятно ще има друг тип каране и техника, вероятно ще харесва по-бързи или по-бавни трасета. Тея неща са си индивидуални.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X