Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безизкопни технологии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Безизкопни технологии

    Откачена история, нещо като шнеков пикобур. Изглежда намерението е да се използват режещите ръбове на ексцентрично разположените дискове за плавно разширяване с цел по-малък въртящ момент. Хлабините между тях би трябвало да се опитат да направят шнеков ефект който да изкарва нагоре пръстта но според мен във влажна почва мигновено ще се запълнят. Пък и не са винтова повърхност. Доколкото разбирам не е предвидена промивка ами ще кара на сухо. Как ще изкара догоре раздробеното е голяма загадка. Вероятно къси рейсове и вадене какво излезе набито между дисковете и над тях.

    Според мен е самоделка, автора е търсил евтин начин да направи някакво подобие на длето за голям диаметър разполагайки само с обикновен струг евентуално фреза. Съмнителна ефективност в нещо различно от сухи песъчливи почви /дори там/, слабото място е централното стъбло, прекалено малък ми се вижда диаметъра му и лесно ще се изкриви и счупи. На подобен ексцентричен принцип бяхме направили в Асеновград длетото за един отклонител което да разширява сондажа но това е друга история.

    Коментар


    • #17
      От: Безизкопни технологии

      Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
      Откачена история,
      Абсолютно..а това ЛБУ от снимката ако натисне, тоя уред ще стане на гъз мигновено...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Безизкопни технологии

        Идеята май е да "развалцува" стените на сондажа. Няма рязане, къртене, изнасяне, само уплътняване. Ма то тъй ако ставаше...

        Коментар


        • #19
          От: Безизкопни технологии

          Здравейте те колеги темата е позабравена но искам да попитам знаели някой който извършва неуправляемо сондиране, и можете ли да ме насочите на какви цени ?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X