Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ проблем с лебеДка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ проблем с лебеДка

    След опит за пускане на лебеДката се чува само щракане от бобините моля за мнения какъв може да е проблема
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-02-12, 10:31.

  • #2
    От: Помощ проблем с лебеДка

    Първоначално публикуван от htisto Преглед на мнение
    След опит за пускане на лебеДката се чува само щракане от бобините моля за мнения какъв може да е проблема
    А, преди това работила ли е правилно или това е първо пускане?
    Може да е от слаба или либсваща маса... На мен най-често ми се случва като забравя да включа Ключ-масата.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ проблем с лебеДка

      Един от вариантите е четки на мотора.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ проблем с лебеДка

        Да лебетката преди това работеше без проблемно два дни преди проблема е ползвана и след това просто отказа .Благодаря за бързите отговори а сега ще започна демонтажа за да проверя четките на мотора

        Коментар


        • #5
          От: Помощ проблем с лебеДка

          И аз имам подобен проблем с моята..

          Само че при мен, в едната посока върти перфектно, в другата - само чукат шалтерите! Така стана преди години, след нормална експлоатация и досега върти на теглене, на обратно - не!

          Незнам къде да търся проблема...
          Ако някой има идея - предварително благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ проблем с лебеДка

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            И аз имам подобен проблем с моята..

            Само че при мен, в едната посока върти перфектно, в другата - само чукат шалтерите! Така стана преди години, след нормална експлоатация и досега върти на теглене, на обратно - не!

            Незнам къде да търся проблема...
            Ако някой има идея - предварително благодаря!
            Бедата е в релетата, или както ти ги наричаш - шалтери. Някъде нещо не контактува или едното от двете релета е залепнало. Ама залепването е по-вероятната теория, защото иначе е по-вероятно да имаш проблеми при навиването. Пробвай първо с почукване, особено ако корпусите на релетата са метални.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ проблем с лебеДка

              Аз съм си патил от недобър контакт на медната шайба с квадратните "глави" на болтовете. След шкурка се оправяше, ама за малко. След сманата на релетата с рециклирани от маркова лебедка нещата се пооправиха.

              Колега, ако можеш да се оправиш с начина на свързване на кабелите-пробвай да ги свържеш с ръце, без релета. Така ще разбереш дали проблема е в релетата или в самия електромотор.
              Според мен няма да е от четки-ако те са виновни-няма да върти и в двете посоки.

              Имаше тема за смяна на релетата с мощни транзистори, ама излезе, че ще струват колкото лебедката, та и оттам не се задава щастието...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ проблем с лебеДка

                Благодаря и на двамата за мненията, но "шалтерите" не са залепнали, щрак- щрак, има верига, няма верига..

                Лебедката е Варн, от водоустойчивите, но преди време се оказа че е пълна с тиня...След ремонт заработи.
                Случва се и в най-добрите семейства..

                Явно нещо вътре прави мизерията, два кабела влизат в предната част, един - в задната част.. Масата е отделно..
                Трите кабела се кръстосват в два шалтера.
                Дано успешно съм обяснил схемата!
                Варн, 9,5 XP или нещо подобно..

                Предварително благодаря за всяко мнение!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ проблем с лебеДка

                  Щом лебедката изобщо се върти, електромоторът е наред. Много е трудно да се повреди така, че да се върти само в едната посока, той конструктивно е доста симетричен. Схемата с трите кабела, кръстосващи се в две релета е универсална в лебедковото дело и в нея няма много възможности за творчество.

                  Това, че релето трака, не значи, че не е залепнало.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ проблем с лебеДка

                    @ Вальо-народния:

                    Разкачи кабелите от релетата(дебелите кабели) и единия който е отпред го свържи накъсо с този който е отзад. После на другия преден подай плюс от акумулатора(пак през дебел кабел, че макар и на празен ход там вървят доста ампери)-лебедката ще тръгне в някоя посока. После размени свързването-свържи другия преден кабел със задния, а на другия преден подай плюса-лебедката трябва да започне да върти в другата посока. Кабела за масата не го пипаш в никакъв случай, щото може да започнат да хвърчат искри...Ако върти и в двете посоки-лебедката е наред, търси в релетата.
                    Ама съм почти сигурен, че проблема е в тях, електромотора рядко дава проблеми, той е изпитван десетки години в различни стартери, и детските болести са излекувани отдавна.


                    Това със свързването на ръка на дебелите кабели се прави от релетата, и е полезно да се знае от колегите. При несработване на лебедката, а джипа се намира в големия гьоч-може да се пробва този начин за задействане на лебедката. Ако повредата е в релетата-лебедката ще проработи.
                    ВНИМАНИЕ-връзката се затопля до сериозна температура, затова не трябва да се държи с пръсти, а обувките да се свържат с болт, или каквото има под ръка. Важно е да се притискат една в друга с достатъчна сила.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ проблем с лебеДка

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      @ Вальо-народния:

                      Разкачи кабелите от релетата(дебелите кабели) и единия който е отпред го свържи накъсо с този който е отзад. После на другия преден подай плюс от акумулатора(пак през дебел кабел, че макар и на празен ход там вървят доста ампери)-лебедката ще тръгне в някоя посока. После размени свързването-свържи другия преден кабел със задния, а на другия преден подай плюса-лебедката трябва да започне да върти в другата посока. Кабела за масата не го пипаш в никакъв случай, щото може да започнат да хвърчат искри...Ако върти и в двете посоки-лебедката е наред, търси в релетата.
                      Ама съм почти сигурен, че проблема е в тях, електромотора рядко дава проблеми, той е изпитван десетки години в различни стартери, и детските болести са излекувани отдавна.


                      Това със свързването на ръка на дебелите кабели се прави от релетата, и е полезно да се знае от колегите. При несработване на лебедката, а джипа се намира в големия гьоч-може да се пробва този начин за задействане на лебедката. Ако повредата е в релетата-лебедката ще проработи.
                      ВНИМАНИЕ-връзката се затопля до сериозна температура, затова не трябва да се държи с пръсти, а обувките да се свържат с болт, или каквото има под ръка. Важно е да се притискат една в друга с достатъчна сила.
                      Те това е приказка!
                      Разпечатвам и утре пробвам!

                      Много ми хареса как си написал "ВНИМАНИЕ", ама вече това дръвце го вкусих и открих чудодейната сила на дебелите кабели!
                      Демек се поизпекох...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ проблем с лебеДка

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Те това е приказка!
                        Висиш бира На събора. "НЕ" не е отговор.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ проблем с лебеДка

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Висиш бира На събора. "НЕ" не е отговор.
                          "Чекай, чекай малко..."

                          Нека видим дали "Казано честно всичко ми е наред!", пък после ще те прекръстя на "Майстор Кольо"!

                          Ако пак си Кольо, тихо-тихо ще покрием ситуацията...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ проблем с лебеДка

                            То няма нужда от титли, тази теория е известна откакто съществуват четковите двигатели.
                            Нищо, че аз я научих преди половин година де, тя си работи.

                            Абе кажи, че си пинтия(като мен), и не искаш да почерпиш
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ проблем с лебеДка

                              Абе да не се е преебала спирачката?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X