Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водородна клетка на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Водородна клетка на Паджеро

    Добре, клипчето ще махна, но темата ми харесва

    Коментар


    • #17
      Re: От: Водородна клетка на Паджеро

      Първоначално публикуван от milenvg Преглед на мнение
      На мен ми е съмнително много мързи ме да смятам но 2 лтр. мотор при 1000 обр. са 1000 литра клетката ако генерира 2 литра на мин. са 2% от общия обем. Колко енергия (кВч)трябва да има в този газ за да се постигне 40 или 50 % икономия. Друго слаба ми е физиката , но доколкото знам няма как енергията необходима за разделянето на водата на водород и кислород да е по-малко от енергията която ще получим при обратния процес
      И аз доста мислих над този въпрос. Не може всичко да се базира на 100% лъжа и да не рализира никаква икономия, а в същото време да се продава. И попаднах на това - http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=119029.0 .

      Та обяснението е, че водорода идва като добоавка която ускорява горенето, а не като добавка която произвежда енергия. С ускореното горене на практика се реализира някаква икономия. Доста неща е написал човека в рено форума и с бързо прочитане изглеждат смислени.

      Коментар


      • #18
        От: Водородна клетка на Паджеро

        Е тя и на мен ми харесва даже ще ви предложа и по евтин вариант за икономия на гориво ето:

        Магнит на горивопровода

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuel_o.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5349397

        Вижте как подрежа атомите ли беше йоните ли? Яснен да обясни как работи
        Ама картинката от описанието е лесна за възприемане

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:magnetic_fuel_treatment.gif
Прегледи:1
Размер:5.0 КБ
ID:5349395

        Ето ги и монтирани, обещават до 50% икономия
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FUEL.JPG
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5349396

        Има и едни устройства дето се включват в запалките и светва един светодиод в червено, палиш и като светне зелено значи уреда работи и влияе на динамото като пуска някакви импулси и така пестим до 20%

        Коментар


        • #19
          От: Водородна клетка на Паджеро

          Хайде,колегата е готов! Слага бълбукатора и магнита и те му 70% икономия! А ако има и попътен вятър-стигаме до 80%

          Защо като отворя тази тема,ме напушва един смях,незнам!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: Водородна клетка на Паджеро

            То и обясненията как действа уреда за икономия на ток изглеждат смислени, даже много смислени.
            Космодиска пък е толкова хвален от "тези които са го ползвали", че чак се чудя как не съм си купил и аз един-два...
            Клиповете в нета и писаното по форумите нямат никаква стойност-клип може да се направи какъвто искаш, а с форумите е още по-лесно.

            Единственото приемливо обяснение на ефекта е научното. Ама то казва,ч е не се получават нещата, съответно не им вярваме. Човекът е така устроен, че вярва на това което иска да е вярно. Еми не става...

            Я колегата с няколкото монтирани бълбукатора да каже каква производителност на газ дават тези клетки?
            Щото сметката е много проста-
            При работа на празен ход един 2 литров двигател прекарва през себе си 800 литра въздух. Това при затворена дроселова клапа, оборотите са 800.
            При работа оборотите са някъде между 2000 и 4000 средно. Значи прекарвания въздух е няколко кубически метра за минута.
            Ее, какъв дебит на браун трябва да има за да се появи икономия от поне 10%?.
            Отделно загубите на енергия по веригата на прехода на енергиите от един вид в друг.

            Иска ни се, ама нанайси...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Водородна клетка на Паджеро

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              Хайде,колегата е готов! Слага бълбукатора и магнита и те му 70% икономия! А ако има и попътен вятър-стигаме до 80%
              А ако монтира и уреда за икономия на ток-ще започне да връща в резервоара нафта. Но това вече го казах в първия си пост в темата.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Водородна клетка на Паджеро

                Смеете се вие, но аз едно време бях измислил кола която да мине София - Бургас с ток за няколко лева.

                Трябваха ми само кола, електромотор, 386км двойна жица и 3860 стълба.

                Плановете ми изпаднаха в забвение след като се намесиха тъмните сили, масоните и тайните отдели на големите световни петролни компании. Първо искаха да купят проекта за два милиарда, но аз не се дадох. След това ме саботираха, подхвърляйки ми тайна агентка (маскирана като сервитьорка, в профил като емблемата на долара), която ме разсея от благородните ми цели навеждайки се и мимоходом ми сви чертежите (заедно с другите салфетки от кръчмата).
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Водородна клетка на Паджеро

                  Сега се сетих за подобната тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...=75531&page=19 има и колега с монтиран такъв

                  Коментар


                  • #24
                    От: Водородна клетка на Паджеро

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Смеете се вие, но аз едно време бях измислил кола която да мине София - Бургас с ток за няколко лева.

                    Трябваха ми само кола, електромотор, 386км двойна жица и 3860 стълба.
                    Да бе,ще те остави някой да си размяташ пантографа от тук до морето! Знаели са че ще сложиш "мост" на електромера(за по-голяма икономия),затова са те спънали! Иначе,колко му е!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Водородна клетка на Паджеро

                      Аз това наживо го видях и с водорода и магнита.
                      В продължение на месец-два убеждвам колега и приятел, че това с водородната клетка няма как да стане. Оня пък от своя страна ме зарива с разни линкове, клипчета и листовки. Намалявала разхода с 25%, като му казах да сложи четири и няма да има никакъв разход, тоя се ядоса и вика "А на бас". Та хоп в сервиза, на мен ми се гледа сеир, та знае ли се, още повече, че и търговеца и монтьорите ще са там. Нямаше отговор на нито един мой въпрос, само алабализми. Оставихме колата да й се монтира каквото там, да ама не! Звънят на моя човек след час-два и му казаха, че нямало място и трябва да се реже една от гредите, за да стане (това на Мерцедес S300). Прибрахме си колата и тоя ме обвини мен, че не станало, щото съм ги бил уплашил с въпросите...!!! Да бяха отговорили, бре!

                      Хайде сега и с магнита.
                      Влизам в офиса и тоя същия ми се хили насреща "Ше му сваля аз разхода, ще му го смаля, айде да ходиме...". Ми хайде пак ще има сеир. Отивайки го разпитвам за какво иде реч, а той не знаел, там на място, с тоя дето говорил му казал, че не било за по телефона. Спираме на един паркинг и се появяват двама, от които единия е познат на моя човек. Почна се! Това било секретна разработка за Руската армия...разхода падал с 20-40%, на гледане е като това дето Явор показа по-горе. Туриха му две магнитчета заради кубатурата. Монтаж е изпълнен със свински опашки, а бе страшна работа! Тоя плаща доволен, нахилен кат зелка и обратно към офиса. По пътя като се почна, подобрила се динамиката, намалял шума и т.н. Мина се немина време, и го подпитвам за разхода...бил паднал с литър при едно от засичанията, на следващото 2л. отгоре, та и той незнаел има ли файда, ама не пречело.
                      Последно редактирано от Гриша; 18-02-12, 21:05. Причина: буквичка
                      Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Водородна клетка на Паджеро

                        Смейте се вие ама аз вече съм приготвил мачтата, платната, вантите и ред други такъми, които засега ще запазя в тайна. Само ще взема да се консултирам с братята от Сан Диего как да автоматизирам управлението на платната че ми е трудно едновременно да се занимавам с тях и да въртя геврека. Така че очаквайте скоро Скакауеца да се сурне по гори и балкани хептен без пари Даже съм намислил излишният так от генератора да го продавам на чез ли, или на еон, който даде по-добра оферта пИчели: Победители:
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          От: Водородна клетка на Паджеро

                          Това е много по-осъществимо от горивната клетка...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Водородна клетка на Паджеро

                            Харесва ми, че поне ако не друго се забавляваме .
                            Ако е вярно това, че повишава мощноста на двигателя според мен има логика за се намали разхода поне малко, но това както казват всички с които говорих до сега само ако се кара нормално колата с не повече от 90 км/ч. За съжаление не разбирам много от физика, химия и двигатели а и не ме бодат 500-600 лв. в джоба та да тръгна със затворени очи да слагам какво ли не само защото са се постарали да го рекламират мащабно.
                            Предстои ми да се срещна лично с хора които карат с такъв генератор, както се казва "Сто пъти мери един път режи".
                            Надявам се темата да е полезна и на други като мене.
                            [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Водородна клетка на Паджеро

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Хи хи, тази тема е провокативна с цел реклама чрез клипчето.
                              Верно бе, не съобразих че без да искам правя реклама, извинете ме
                              [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

                              Коментар


                              • #30
                                От: Водородна клетка на Паджеро

                                Първоначално публикуван от inteus Преглед на мнение
                                Предстои ми да се срещна лично с хора които карат с такъв генератор, както се казва "Сто пъти мери един път режи".
                                Надявам се темата да е полезна и на други като мене.
                                После чакаме инфо от теста до сега чета по другите форуми никаде няма успех. Като теста да е по един маршрут и горе долу еднаква външна темп.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X