Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как работи вакуумният хъб?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как работи вакуумният хъб?

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Е свалихме единия, разглобих го, нищо не разбрах, и пак го сглобих. Вакумното маркуче към единия хъб се беше скъсало. Оправих го. Пробвахме на запален двигател да се включи предното, долу вакум не усетих да има, сложихме гумите задния мост във въздуха, вкл.х4 и тя си тръгна на предно....баффта в колата, Признавам че нямах време за детаилно разглеждане, но нищо движещо се не видях....снимки от Пенчо
    Дедооооооооооооооо,и да го гледаш и да не го гледаш,тоя хъб е автоматичен.Не е вакумен.Не се ли светна по перчатката между хъба и главината...а и 3-те крачета по корпуса...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      От: Как работи вакуумният хъб?

      Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
      И моята е 2000г. с вакумни хъбове но със сигурност не са като твоите.Ааа и такива за първи път виждам.
      Ахам.На по-старите Спортидж-и,преди 1998-ма са такива.Тука е имАло интервенции...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #33
        От: Как работи вакуумният хъб?

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Дедооооооооооооооо,и да го гледаш и да не го гледаш,тоя хъб е автоматичен....

        Нали знаеш че черна механика (двигател, силово предаване, и окачване) не правя, т.е. правя, но питам Димата. Или предваритело чета много за конкретния случай, а тук Пенчо идва, иска да го разглобя, разглабям, гледам, сглабям, до сега таквоз нещо не съм пипАл......довечера щЪ съ наАпия от срам
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Как работи вакуумният хъб?

          Че съм тъп - тъп радиоинженер съм. Ама пак не разбрах има ли разлика м/у автоматичен и инерционен. При мен не се налага да връщам назад, за да изключи.

          Както и да е. Явно се налага отваряне,разглабяне, почистване и нова смазка. Смазка мисля, че имам.
          Има ли кой да се заеме?
          Не е спешно, за сега предното работи, и моля без препоръчване на смяна с ръчни!!!

          Коментар


          • #35
            От: Как работи вакуумният хъб?

            Моята КИА е със същите хъбове и трябва да връщам назад за да изключат.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #36
              От: Как работи вакуумният хъб?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Че съм тъп - тъп радиоинженер съм. Ама пак не разбрах има ли разлика м/у автоматичен и инерционен. При мен не се налага да връщам назад, за да изключи.

              Както и да е. Явно се налага отваряне,разглабяне, почистване и нова смазка. Смазка мисля, че имам.
              Има ли кой да се заеме?
              Не е спешно, за сега предното работи, и моля без препоръчване на смяна с ръчни!!!
              Е то инерционността през тази тресчотка им е автоматичността.
              Смазка внимателно щото иначе зимата предно йок.
              Връщане за изключване не е задължително, а и става въпроса за 20 см примерно Просто при промяна напосоката тресчотката първо изключва, а след това включва пак. Затова и се трошат като сичкото това нещо се случва с всичката газ.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Как работи вакуумният хъб?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Смазка внимателно щото иначе зимата предно йок.
                .
                Ами то основно за това е упражнението. Явно това, което в момента е там, си е изпяло песента. Иначе съм взел бяла литиева грес на спрей.
                А не връщам и сантиметър, че основно ги изключвам, надолу по рампата към гаража.

                Коментар


                • #38
                  От: Как работи вакуумният хъб?

                  Аз си имам теория за количеството смазка - клонящо към нула
                  А те като не ги върти кардана си се изключват и без да връщаш назад, въпроса е дали ще стане веднага (връщаш лекинко назад) или в някакъв красив момент във времето (ни бараш нищо) Аз лично съм мързелив и не връщам
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как работи вакуумният хъб?

                    Абе ако не върнеш си се търкаля предния диференциал докато не каже чат в един момент.
                    Иначе готиното е че,ако не връщаш можеш да включиш двойното в движение.
                    Кия Спортидж 2000тди
                    Всеки шут отзад-е крачка на пред

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как работи вакуумният хъб?

                      Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                      Абе ако не върнеш си се търкаля предния диференциал докато не каже чат в един момент.
                      Иначе готиното е че,ако не връщаш можеш да включиш двойното в движение.
                      Ми знам ли? Тази зима в най-големия сняг и студ /до -22 -25/ходих до Германия за абсолвентката.Около 4000км. Все си включвах и изключвах в движение. Никакви странни звуци не е имало. Единствено акумулатора се предаде, та сега съм с Мицубиши такъв.

                      П.С. Още се търси майстор!!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как работи вакуумният хъб?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        П.С. Още се търси майстор!!!!

                        За да гресираш хъба ли ти трябва?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как работи вакуумният хъб?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          За да гресираш хъба ли ти трябва?
                          За всичко друго, без гресирането.
                          Последните инструменти останаха в аватара. Не ми се вади зегерка с отвертка.
                          А и да клеча на улицата, отдавна не ми е хоби.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как работи вакуумният хъб?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            ... При мен не се налага да връщам назад, за да изключи...
                            До колкото си спомням въртях кардана и хъба "заключваше", след това въртях колелото обратно и хъба "отключваше". По нагоре двама колеги казаха, че и при тях е така. Тоест, мисля, че при теб всичко е нормално.
                            Ама щом искаш да ревизираш, ела и ще ти дам всичко необходимо. Няма да ми пречиш, напротив ще се забавлявам.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как работи вакуумният хъб?

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              До колкото си спомням въртях кардана и хъба "заключваше", след това въртях колелото обратно и хъба "отключваше". По нагоре двама колеги казаха, че и при тях е така. Тоест, мисля, че при теб всичко е нормално.
                              Ама щом искаш да ревизираш, ела и ще ти дам всичко необходимо. Няма да ми пречиш, напротив ще се забавлявам.
                              Нямам спомен за подобно упражнение, ама както и да е. Ще се чуем та да се разберем.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как работи вакуумният хъб?

                                Аз бих те посъветвал да връщаш.Явно за сега работи и така,обаче ще изчатка.Със сигурност,рано или късно.И друго има,когато хъбовете са изключени(реално),в движение няма да можеш да превключиш лоста на РК от 2Н към 4Н.Колегите с ръчни гъбове би трябвало да са го усетили този недостатък.Ако лоста се включва,то значи че предната карантия се върти...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X