Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Зора е да се самообучава и да взима самостоятелно решения.

    Абе аз на бордовия компютър на колата немам вера- и с право: досега това ме е спасило от 2 куци ситуации. Камоли да да поверя оръжия за убиване на хиляди хора да реши и да го мисли некав китайски процесор. Айде холан.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Зора е да се самообучава и да взима самостоятелно решения.
      И тогава кое ще му попречи да се самоубучи и да реши че примерно аз неговия конструктор съм врага и да ми изсипе на главата цялата си огнева мощ ?
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Наиграхте се. Сега обратно в темата.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Имам въпрос към Марто - колко и каква, и на какво ниво, му е нужна електроника на тоя танк, и за решаването на какви задачи?

          Имат ПВО-ситеми - могат да заимстват от там за системата за откриване, съпровождане на цели и избор на цели, които да бъдат поразени с предимство. Системи за управление движението на машината има доста, могат да бъдат адаптирани за танка, не виждам проблем. Система за управление на огъня мисля, че им е по силите отвсякъде. Интегрирането на танка в дигиталното бойно поле ще им е проблем, ама те и са още далече от тоя етап изобщо. Другото, което ще им е проблем е системата за обмяна на данни (също и в аспекта на интегрираното дигитално бойно поле). Това е според мен.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Имам въпрос към Марто - колко и каква, и на какво ниво, му е нужна електроника на тоя танк, и за решаването на какви задачи?

            Имат ПВО-ситеми - могат да заимстват от там за системата за откриване, съпровождане на цели и избор на цели, които да бъдат поразени с предимство. Системи за управление движението на машината има доста, могат да бъдат адаптирани за танка, не виждам проблем. Система за управление на огъня мисля, че им е по силите отвсякъде. Интегрирането на танка в дигиталното бойно поле ще им е проблем, ама те и са още далече от тоя етап изобщо. Другото, което ще им е проблем е системата за обмяна на данни (също и в аспекта на интегрираното дигитално бойно поле). Това е според мен.
            Виж как си си отговорил сам! За да е пълен отговора на въпроса ти, ни е нужна информация и до колко в Армата (в частта с електрониката на танка) са вложени руски технологии, а не германски (или нечии други) от преди ембаргото.... Аз такава информация нямам и затова ще се въздържа от по-нататъшен коментар.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Ма не отговаряш на въпроса толкова ли извънземна трябва да е електрониката за един танк, трябва ли да е такава в танк и специално на тоя танк нужна ли му е?
              Следващото - кое е проблем, в танка да са вложени немски технологии, копирани и произведени на тяхна база изделия от руснаците? Аз лично проблем не виждам.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Имам въпрос към Марто - колко и каква, и на какво ниво, му е нужна електроника на тоя танк, и за решаването на какви задачи?

                Имат ПВО-ситеми - могат да заимстват от там за системата за откриване, съпровождане на цели и избор на цели, които да бъдат поразени с предимство. Системи за управление движението на машината има доста, могат да бъдат адаптирани за танка, не виждам проблем. Система за управление на огъня мисля, че им е по силите отвсякъде. Интегрирането на танка в дигиталното бойно поле ще им е проблем, ама те и са още далече от тоя етап изобщо. Другото, което ще им е проблем е системата за обмяна на данни (също и в аспекта на интегрираното дигитално бойно поле). Това е според мен.
                Малко ме е страх да пиша в тази тема, но въпроса ти е сходен с този при Мистрал
                погледни тези момчета те правят военни процесори Terahertz Monolithic Integrated Circuit (TMIС) http://en.wikipedia.org/wiki/DARPA те са към Northrop Grumman
                Всички обикновени компютри имат много голямо време за реакция (може би нарочно) колкото и да са мощни или бързи - имат огромно време за реакция от подаване на сигнал до обработване и изпращане.
                При военните нямаш това време -реакцията трябва да е мигновена от засичането на ракета-снаряд- до изстрелването на насрещната не е ввъв възможностите на десктоппроцесор, а както написах сега всичко се замества с оптика, така че да не я блокира някой без да иска
                А и тези процесори не се продават дори и китайците ги нямат
                Последно редактирано от derhunter; 26-05-15, 19:06. Причина: Неграмотно.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Ма не отговаряш на въпроса толкова ли извънземна трябва да е електрониката за един танк, трябва ли да е такава в танк и специално на тоя танк нужна ли му е?
                  Следващото - кое е проблем, в танка да са вложени немски технологии, копирани и произведени на тяхна база изделия от руснаците? Аз лично проблем не виждам.
                  Ако всичко ставаше с копиране и обратно проектиране - ехей живот, ама тези дето ги измислят нещата (не тези дето ги копират) не пасат трева и са се сетили, че да могат да продават една технология достатъчно дълго във времето, че да има икономически смисъл от разработването и внедряването и, тя трябва да бъде достатъчно защитена (акцента е на "достатъчно", което е различно от "напълно"...). Това става чрез използването на материали, които няма как да бъдат намерени/доставени в достатъчно количество за пускането на паралелно производство (веднага се сещам за титан-а, берилий-я и т.н. в по-далечното минало), с предоставянето само на готов продукт а не на "ноу-хау" (имаме страшни програмисти, математици, физици, инженери и т.н., но един прост и елементарно използваем лаптоп не можем да проектираме и произведем...), и не на последно място - със заложена в технологията задължителна поддръжка/обслужване от доставчика (не ползваш ли Aple Store ябълките стават "бели камици", спрат ли поддръжката на някой Виндос, версията барабар със всичките приложения на нея максимум до 2 години спира да работи (задава се голям цирк с Win 10 по този случай - Бил Гейтс се извъртя от безплатния ъпдейт за нередовните потребители - познай защо...) и т.н. и т.н.
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 26-05-15, 16:28.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    При военните нямаш това време -реакцията трябва да е мигновена от засичането на ракета-снаряд- до изстрелването на насрещната не е ввъв възможностите на десктоппроцесор
                    Е то това нали го могат, според този пример би трябвало да се оправят и с танковата електроника.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      ... какво има да се "Дерзае" тук ?...
                      А, просто подкрепям чисто комсомолският ти ентусиазъм

                      По въпроса за "роботите" според моето ниво (не особено дълбоко ) на запознаване с въпроса проблемите не са толкова свързани с процесорите разбираш ли, а с това какво става, ако "вероятният противник" ковне два стършела. Образно казано де. За "мрежоцентричните" бойни действия също важи )
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Ако всичко ставаше с копиране и обратно проектиране - ехей живот... и т.н. и т.н.
                        Да бе, това ясно, ма както предположи може нещо да са си закупили примерно от германците, да речем преди санкциите. Това е един от възможните начини. Отделно не разбрах относно танковете дали са нужни космически и извънземни електроники. И понеже подозирам, че никой от нас не е наясно, си мисля, че може да се окаже, че само ние тука си представяме някакви недостъпни за тях нива на електрониката, а то пък да се окаже, че е достатъчно наличното. И преди са доказвали, че умеят да произвеждат танкове, за разлика от автомобили,няма да се учудя ако докажат и сега, че им се отдават танковете, за сметка на лаптопите.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Да бе, това ясно, ма както предположи може нещо да са си закупили примерно от германците, да речем преди санкциите. Това е един от възможните начини. Отделно не разбрах относно танковете дали са нужни космически и извънземни електроники. И понеже подозирам, че никой от нас не е наясно, си мисля, че може да се окаже, че само ние тука си представяме някакви недостъпни за тях нива на електрониката, а то пък да се окаже, че е достатъчно наличното. И преди са доказвали, че умеят да произвеждат танкове, за разлика от автомобили,няма да се учудя ако докажат и сега, че им се отдават танковете, за сметка на лаптопите.
                          Явно не ме разбираш напълно - за нуждите на един танк - допускам (с доста резерви вземайки предвид инфото за тези руски процесори), че има какво да сложат в него! Виж как да съберат в реално време информацията от 200 танка водещи бой (ще рече динамична променяща се среда и непрекъснат поток от постъпващи данни, като всеки пакет прави предходния безвъзвратно остарял...) определено им е проблем. А ако добавим и 400 БМП-та, щатно ПВО, авиация, артилерия и 10 000 кашика облечени в "Ратник" - ще настане едно информационно мазало, реално водещо до липсата на централно командване, хаос и разпадане на командната верига. Затова и всичко на руснаците в тази посока (дори и в тяхната си пропаганда) е в "бъдеще време" - технология към днешна дата Йок!!! И да са купили "нещо" от германците- купили са бройки от "нещо", а не технологията за серийното му производство. Никой не е луд да им я даде (да напомням ли за значението на термина "маймунска версия"...?!), най-малкото защото няма как да е сигурен, че утре няма да бъде използвана срещу него (виж и темата за Мистралите).

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Като нищо разбиращ от танкове, пак да се опитам да обобщя:
                            Значи, това че съм си конструирал и направил супер- дупер GPS, не означава нищо, ако нямам другите работи, които да му позволят да работи? Перспективата е в непрекъснатата комуникация между групи и звена бойна техника, за което е необходима не само технология, а и изградени структури и управлението им, иначе се превръщаш в мамут сред ловци? Това е въпрос, не констатация.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Явно не ме разбираш напълно - за нуждите на един танк - допускам (с доста резерви вземайки предвид инфото за тези руски процесори), че има какво да сложат в него! Виж как да съберат в реално време информацията от 200 танка водещи бой (ще рече динамична променяща се среда и непрекъснат поток от постъпващи данни, като всеки пакет прави предходния безвъзвратно остарял...) определено им е проблем. А ако добавим и 400 БМП-та, щатно ПВО, авиация, артилерия и 10 000 кашика облечени в "Ратник" - ще настане едно информационно мазало, реално водещо до липсата на централно командване, хаос и разпадане на командната верига. Затова и всичко на руснаците в тази посока (дори и в тяхната си пропаганда) е в "бъдеще време" - технология към днешна дата Йок!!! И да са купили "нещо" от германците- купили са бройки от "нещо", а не технологията за серийното му производство. Никой не е луд да им я даде (да напомням ли за значението на термина "маймунска версия"...?!), най-малкото защото няма как да е сигурен, че утре няма да бъде използвана срещу него (виж и темата за Мистралите).
                              Цялата тази стройна система е работила добре само в така наречените асиметрични конфликти срещу противник не разполагащ с никакви средства за РЕП . Как ще работи срещу противник който ги има и активно ги използва още никой слава богу не знае . Помниш ли случката с двата руски Сухой дето прелетяха над един американски кораб . Аз имам GPS и навигация ама мога да чета карта и да работя с компас. Когато цялата електроника от веднъж се скапе хич не е зле да можеш да се оправяш и без нея .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Явно не ме разбираш напълно - за нуждите на един танк - допускам (с доста резерви вземайки предвид инфото за тези руски процесори), че има какво да сложат в него! Виж как да съберат в реално време информацията от 200 танка водещи бой (ще рече динамична променяща се среда и непрекъснат поток от постъпващи данни, като всеки пакет прави предходния безвъзвратно остарял...) определено им е проблем. А ако добавим и 400 БМП-та, щатно ПВО, авиация, артилерия и 10 000 кашика облечени в "Ратник" - ще настане едно информационно мазало, реално водещо до липсата на централно командване, хаос и разпадане на командната верига. Затова и всичко на руснаците в тази посока (дори и в тяхната си пропаганда) е в "бъдеще време" - технология към днешна дата Йок!!! И да са купили "нещо" от германците- купили са бройки от "нещо", а не технологията за серийното му производство. Никой не е луд да им я даде (да напомням ли за значението на термина "маймунска версия"...?!), най-малкото защото няма как да е сигурен, че утре няма да бъде използвана срещу него (виж и темата за Мистралите).
                                Марто, ти кога за последно си спомняш да е имало такъв конфликт- над 200 танка, 400 БТР/БМП, 10000 кашика? И кога предполагаш, че ще има пак такъв в контекста на налаганите тенденции и философия за асиметрични бойни действия?
                                Аз се сещам едва за последната война срещу Ирак, където напрактика супер-дупер технологиите бяха и се оказаха абсолютно излишни, предвид че "смелата" иракска армия се предаваше на рояци на практика без бой.
                                Дори лансираните и масово прокламирани тук дронове накичени с от пиле мляко се занимават с глупости на крилете на мега технологии. Гледа ли филма?:


                                Нали видя къде и защо се използват 10ядрените процесори, с по 20000 гигахерца и намски кви технологии от Звездата на смъртта?

                                Да се чуди човек как до сега армиите по света са се справяли без тея бълбукатори, а и продължават да го правят.
                                Впрочем се сещам, че в горепосочената от мене война срещу Ирак натоканата съюзническа армия с все всичките си технологии, АУАКСи, командни центрове и прочее гирлянди и звездички, изгуби няколко десетки (ако се не лъжа май към 120 бойци) от "приятелски огън" на самата себе си. Многократно повече от директните зблъсаци с реалния враг. Толкова за дрънкулките.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X