Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов руски танк

    Няма варянт в който нещо купено от Китай или където и да било другаде да влезне в машина на въоръжение в Руската армия . Имат си закон за тая работа според който всички компоненти на въоръжението им трябва да са произведени на територията на Русия . Много добре са си научили урока след втората световна война.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Няма варянт в който нещо купено от Китай или където и да било другаде да влезне в машина на въоръжение в Руската армия . Имат си закон за тая работа според който всички компоненти на въоръжението им трябва да са произведени на територията на Русия . Много добре са си научили урока след втората световна война.
      Абе не е баш така! Ако си запознат с производството на НПК "Черно море" едно време - нямаше да твърдиш подобно нещо! Аз за чипове руско производство още не съм чувал..?!! Ако някой знае - да ми се обади, защото в съвременната руска военна техника е врашкано с електроника, която отдавна не е лампова, а на ниво нанотехнологии! Всеки един чип или микропроцесор, преди да се програмира си е просто едно парче силиций и малко благородни метали (грубо казано)... Алгоритмите заложени във всеки един чип или процесор могат да бъдат изтрити и той да се програмира наново! Има неща като регресивно (обратно) проектиране - за хардуера и регресивно програмиране и т.н. - това относно операционни системи и всякакъв софтуер... Смятам, че няма нужда да говорим за качествата на руските програмисти, математици, хакери и т.н.

      Коментар


      • #33
        От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        А руските системи за залпов огън се водят най добри за момента, защото някак на запад не уважават "поразяване на площ" поради големия брой "нежелани" жертви. И изобщо руската и оръжейна и военна мисъл в последно време едва стопли че са малко назад с някой разбирания.
        И отделно колега - нека не бъркаме жиро стабилизиращите блокове и жиро телеметричните такива- нямат особенно общо по между си.
        Виждал съм жироскопираща позиционираща глава на антена голяма колкото главата на статив за професионална видеокамера! Главата си е руска и работи по X, Y и Z с точност до една стотна от градуса... Тези хора (руснаците) ако бяха толкова големи аборигени, колкото се опитват да ги изкарат някои - нямаше да са силата която бяха и все още са... Повярвай ми, преосмислили са концепциите си за водене на война и това много скоро ще се усети и по превъоръжаването им! Що се отнася до системите за залпов огън - те отдавна не са ниво "Катюша" и си имат неща като касетъчни самонасочващи се кумулативни глави и други много прецизни екстри, а запада не ги долюбва, заради невъзможността да произведе стартови тръби издържащи на налягания колкото руските и от там по-малката мощност на реактивните двигатели на снарядите им и по-малкия обсег! Въпреки това, че западняците ги недолюбват както твърдиш ти, се скъсаха да ги използват и в двете войни в Ирак и в Афганистан.

        Коментар


        • #34
          От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Виждал съм жироскопираща позиционираща глава на антена голяма колкото главата на статив за професионална видеокамера! Главата си е руска и работи по X, Y и Z с точност до една стотна от градуса... Тези хора (руснаците) ако бяха толкова големи аборигени, колкото се опитват да ги изкарат някои - нямаше да са силата която бяха и все още са... Повярвай ми, преосмислили са концепциите си за водене на война и това много скоро ще се усети и по превъоръжаването им! Що се отнася до системите за залпов огън - те отдавна не са ниво "Катюша" и си имат неща като касетъчни самонасочващи се кумулативни глави и други много прецизни екстри, а запада не ги долюбва, заради невъзможността да произведе стартови тръби издържащи на налягания колкото руските и от там по-малката мощност на реактивните двигатели на снарядите им и по-малкия обсег! Въпреки това, че западняците ги недолюбват както твърдиш ти, се скъсаха да ги използват и в двете войни в Ирак и в Афганистан.
          Пак казвам бъркаш жироскопичната глава за телеметрично насочване и жиро стабилизаторите. Руснаците не са аборигени, но както вече казах нееднократно по отношение на определени технологии все още нямат (и скоро няма да имат) достъп до тях. А тези технологии са от витално значение при реален контакт. Отделно надявам се че съзнаваш че с бюджет 10 ПЪТИ по- малък от този на САЩ - 687 (4.7% от БВП) милиарда срещу 52 милиарда (4.3% от БВП) за 2011 (апропо военните бюджети на Франция и Великобритания са по-големи , немския и японския са аналогични), паритет скоро ..... трудна работа. Да е по- евтина руската техника , колко да е по- евтина? А имат в много сфери да наваксват. Така, че колкото и да им се иска или трябва БВП то на РФ да се увеличи не в проценти а в пъти (което чисто икономически не знам как ще стане), за да са наистина супер сила. Да ти кажа преди години подобна истерия имаше около Т95 - и кво? Ка 50? Не знам дали знаеш руската дума показуха..... Относно руските системи за залпов огън..... единственото ВТО в този аспект е "Краснопол". Хубаво е да попрочетеш за системите Соулбрейкър, за главите на MLRS и тогава... в смисъл чети малко и западни източници. Никога не съм подценявал руската военно техническа мисъл, някой нещица определено ми харесват, но не ме кефят изхвърлянията им на моменти.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Нов руски танк

            Ако се стигне до военни действия, то руснаците ще разчитат не толкова на съвършената си военна техника, а на съвсем друго.
            И през двете световни войни водени миналия век Русия(СССР) е била доста по-назад в технологично отношение в сравнение с враговете си.
            Но и в двете войни е излязла победител.
            Не е само до оръжието.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Ако се стигне до военни действия, то руснаците ще разчитат не толкова на съвършената си военна техника, а на съвсем друго.
              И през двете световни войни водени миналия век Русия(СССР) е била доста по-назад в технологично отношение в сравнение с враговете си.
              Но и в двете войни е излязла победител.
              Не е само до оръжието.
              Ако се стигне до военни действия между Русия и НАТО победители ще са плъховете, хлебарките и други устойчиви на радиация организми. В Първата Световна Война не са точно победител.... Отделно.... "неизчерпаемият" човешки ресурс вече го няма ... Като цяло нещата изобщо не са като Втората световна... Най- добрата военна машина създавана някога - немският Вермахт доказа успешно тезата, че квото и да е качеството ако воюваш срещу целия останал свят нямаш особени шансове. А относно колко СССР е бил по назад 1941 по отношение на редица системи може доста да се спори. Но както и да е - прав си - не е въпроса само до качествата на оръжието- а и до количество. Само те моля да не пропускаш , Русия не е Ирак и за да се воюва срещу нея трябва да се задейства чл. 4 от Вашингтонския договор - което означава цяло НАТО .... И в този случай ще говорим за преимущество над 10:1 (в отделни системи до 20:1), при аналогични показатели.....
              Не искам да ме разбирате неправилно- не съм някакъв ултра американофил, (германофил съм всъщност), но хайде да бъдем реалисти....страна на 11 място по БВП (намираща се след Индия апропо)..... супер сила? По кой параграф?
              Последно редактирано от Mad Dog; 20-02-12, 20:47.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #37
                От: Нов руски танк

                В Първата май се е оттеглила заради някаква вътрешна революция

                Коментар


                • #38
                  От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  В Първата май се е оттеглила заради някаква вътрешна революция
                  Най- успешната акция на немското разузнаване за цялата му история......
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов руски танк

                    Забравяте ,че руснаците могат да преживеят и 10годишна война в тяхната държава,а американците ,не могат да изкарат и 10 дни ,във военни действия на техния континент.Защото огромното количество имигранти(имам ,както много от вас,познати и роднини ,там)там,ще кажат ,това не е мойта война и мита за великата нация ще се окаже кух.Нали знаеш,че когато има избор,някъде да изкарваш добри пари,или да живееш добър живот,не е като да останеш да умираш,защитавайки,някаква държава която не е твоята.От Гражданската война там ,военни действия са гледали смо по-телевизията.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Забравяте ,че руснаците могат да преживеят и 10годишна война в тяхната държава,а американците ,не могат да изкарат и 10 дни ,във военни действия на техния континент.Защото огромното количество имигранти(имам ,както много от вас,познати и роднини ,там)там,ще кажат ,това не е мойта война и мита за великата нация ще се окаже кух.Нали знаеш,че когато има избор,някъде да изкарваш добри пари,или да живееш добър живот,не е като да останеш да умираш,защитавайки,някаква държава която не е твоята.От Гражданската война там ,военни действия са гледали смо по-телевизията.
                      Колега подценявате много силно американската нация- особено определени щати......А и доста хора са готови да умрат защитавайки начина си на живот. Българите (за добро или лошо) не сме представителна извадка..... особено в последно време. Щом като хора се записват в Армията на САЩ и отиват на мисии за да постигнат заветното гражданство - значи ще се намерят достатъчно за да се вдигнат в защита на страната. Не мислете американците за пълни матриалисти и дебили- ако можете отидете там - но не в големите градове- предлагам Ви Тексас и тогава пак напишете мнението си.....
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Щом като хора се записват в Армията на САЩ и отиват на мисии за да постигнат заветното гражданство .....
                        Внос на патриоти? Ако мине метъра и доживеем до УВО-то, после картинката на "нео-патриотите" е съвсем друга, нали? А ако са и "афро-американци" (както се е наложило да се наричат тъмнокожите) - пей сърце! Да не са луди да се чанчат!
                        Каво ли не правят кинтите....
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов руски танк

                          Не виждам последните мнения какво общо имат с темата..?! Колега Mad Dog, "Краснопол" няма нищо общо с "Смерч", примерно! Първото е 152 мм. управляем високоточен артелерийски снаряд с обсег до 25 км., а второто е РСЗО с обсег 100 км.! Двете "неща" имат съвсем различен принцип на задвижване, насочване и корекция траекторията на полета! Ако не правиш разликата - не виждам защо пишеш тук..?!
                          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 21-02-12, 08:06.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Не виждам последните мнения какво общо имат с темата..?! Колега Mad Dog, "Краснопол" няма нищо общо с "Смерч", примерно! Първото е 152 мм. управляем високоточен артелерийски снаряд с обсег до 25 км., а второто е РСЗО с обсег 100 км.! Двете "неща" имат съвсем различен принцип на задвижване, насочване и корекция траекторията на полета! Ако не правиш разликата - не виждам защо пишеш тук..?!
                            Колега не знам дали прочетохте едно три буквено съкращение- ВТО - Високо Точно Оръжие. И да знам къде е разликата- по една случайност макар и не чак за РСЗО, но ми е нещо като служебно задължение. Та... поне за мен перспективата е в развитието на ВТО а не на системите за залпов огън...... НАТО не развива подобни системи не "щото не може" а защото разчита на преимуществото си в авиация. Та да се върнем все пак на танковете (въпреки че чакам колегата Мартин да ми обясни как държава намираща се на 11 место по БВП и на 9 то като военен бюджет ще стане супер сила). Основният недостатък на руската техника (апропо не от вчера), е липсата на адекватни средства за наблюдение. В общият случай - ако вземем един Леопард2А6-7 и един Т90А - вторият има преимуществото да изстрелва 9М119М управляеми ракети (Леопарда също може да изстрелва ракети Лахат, но за сега само Турция проявява интерес към модернизацията). Това преимущество обаче е сведено на ТЦ в тъмната част на денонощието от факта че приборите за водене на огън и наблюдение са на нивото на западните от началото на 90 те години- пасивно активен дневно нощен прибор с ефективна далекобойност около 1500 м. докато Лео през охлаждаемият си термален канал ще го съзре на дистанция около 6 км. и когато на около 3 км. ще му вкара няколко DM63 с вероятност за попадение от първият изстрел около 90%. Това е в рамките на теорията и технологиите разбира се.... Въпроса е, че към настоящият момент всичко живо развива така наречените Бойни Действия в Урбанизирана Среда - където носимите системи и ВТО с наземно насочване са къде къде по приложими от 50-60-70 тонен монстър. По едни скромни изчисления около 2020 г. над 70 % от населението на планетата ще живее в градове, предградия и населени места над 5000 човека.
                            Отделно военен конфликт между НАТО и Русия не се предвижда в обозримо бъдеще. Както и завръщането в Супер отбора... Ето тук може да прочетете мнението на бившият военен министър на РФ:
                            http://www.globalpost.com/dispatch/n...ntury-fighter-

                            Разбира се -ако руснаците решат да пробват пак с една студена войничка и надпревара във въоръжаването- тяхно право е- но дори до паритет трудничко ще го докарат. Релният враг е другаде и за НАТО и за РФ......
                            Последно редактирано от Mad Dog; 21-02-12, 09:24.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов руски танк

                              Дискусията тръгна от това (цитата е от първия ти пост в темата): Прекрасно изрисуваната отзад ДУОП (дистанционно управляема оръжейна платформа) е нещо наистина чудесно, но за да работи трябват едни жиро- стабилизиращи компоненти, които за сега братушките успешно побират в кутия с размер 25х25 см. единия а трябват два....(Упадъчният запад е събрал същите тези компоненти в обема на цигарена кутия- справка ДУОП Протектор на Кронсберг). И изобщо концепцията хубава ама като стигнат до електрониката .....

                              Намесих други оръжейни системи за да ти покажа, че бъркаш! Русия не е толкова назад, колкото твърдиш. Брутния вътрешен продукт е добър довод, но забравяш, че говорим за Русия, която по времето на СИВ, носейки икономически целия източен блок на гърба си, отделяше 82 цента от всеки долар влязъл в хазната им (данните са американски - към 1985 година) за военно-промишления си комплекс, срещу 24 цента в САЩ! Не казвам, че е било правилно и до какво доведе това, а че са достатъчно луди за да го направят! Нали не си мислиш, че са се променили от тогава..?!! Не съм русофил, а реалист. Да! Икономиката на Русия не може да се бори с тази на американците, но решат ли да я поставят в "боен режим" ще си оправят армията за 10-15 години. Намеренията на Путин са точно такива и аз не се съмнявам, че ще го направят - още повече, че те не се готвят да нападат никого, а да се защитават, а това струва в пъти по-малко пари. Прав си и ,че повечето им неща са на ниво прототипи, но става дума за изпитани и работещи прототипи, които всеки един момент могат да бъдат пуснати в серийно производство! Докато повечето неща на американците са пълен кьорфишек - като започнеш от програмата "Звездни войни" на Рейгън - та до днес! Ще ти дам само един пример: Вземи кога е разработена технологията "Стелт" и кога за първи път е използвана в реални бойни действия и до колко! Един В-2 струва почти три милиарда долара и самите американци си признават, че е прекалено ценен за да лети там за където е създаден да лети - над Русия. Щом си толкова запознат, предполагам, че си на ясно и със съдбата на F-117. Американците размахват сега F-22 като бостанско плашило, но къде и колко са реално бойните ескадрили формирани с него..?!! В дълбокия тил - където са и всичките им прехвалени високи технологии! Като стане напечено - хвърлят в боя добрата, стара доказала се техника! Кога започна модернизацията на М-1 и колко танка успяха да модернизират..?!! Колко Леопарда са участвали в реални бойни действия (не ми говори за акции срещу полуголи талибани) - всичко е пълен ташак и един огромен финансов балон! Не се лъжи по лъскавата витрина - отзад всичко е само старо желязо, а това старо желязо руснака е в състояние да го претопява по много и на веднъж!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Дискусията тръгна от това (цитата е от първия ти пост в темата): Прекрасно изрисуваната отзад ДУОП (дистанционно управляема оръжейна платформа) е нещо наистина чудесно, но за да работи трябват едни жиро- стабилизиращи компоненти, които за сега братушките успешно побират в кутия с размер 25х25 см. единия а трябват два....(Упадъчният запад е събрал същите тези компоненти в обема на цигарена кутия- справка ДУОП Протектор на Кронсберг). И изобщо концепцията хубава ама като стигнат до електрониката .....

                                Намесих други оръжейни системи за да ти покажа, че бъркаш! Русия не е толкова назад, колкото твърдиш. Брутния вътрешен продукт е добър довод, но забравяш, че говорим за Русия, която по времето на СИВ, носейки икономически целия източен блок на гърба си, отделяше 82 цента от всеки долар влязъл в хазната им (данните са американски - към 1985 година) за военно-промишления си комплекс, срещу 24 цента в САЩ! Не казвам, че е било правилно и до какво доведе това, а че са достатъчно луди за да го направят! Нали не си мислиш, че са се променили от тогава..?!! Не съм русофил, а реалист. Да! Икономиката на Русия не може да се бори с тази на американците, но решат ли да я поставят в "боен режим" ще си оправят армията за 10-15 години. Намеренията на Путин са точно такива и аз не се съмнявам, че ще го направят - още повече, че те не се готвят да нападат никого, а да се защитават, а това струва в пъти по-малко пари. Прав си и ,че повечето им неща са на ниво прототипи, но става дума за изпитани и работещи прототипи, които всеки един момент могат да бъдат пуснати в серийно производство! Докато повечето неща на американците са пълен кьорфишек - като започнеш от програмата "Звездни войни" на Рейгън - та до днес! Ще ти дам само един пример: Вземи кога е разработена технологията "Стелт" и кога за първи път е използвана в реални бойни действия и до колко! Един В-2 струва почти три милиарда долара и самите американци си признават, че е прекалено ценен за да лети там за където е създаден да лети - над Русия. Щом си толкова запознат, предполагам, че си на ясно и със съдбата на F-117. Американците размахват сега F-22 като бостанско плашило, но къде и колко са реално бойните ескадрили формирани с него..?!! В дълбокия тил - където са и всичките им прехвалени високи технологии! Като стане напечено - хвърлят в боя добрата, стара доказала се техника! Кога започна модернизацията на М-1 и колко танка успяха да модернизират..?!! Колко Леопарда са участвали в реални бойни действия (не ми говори за акции срещу полуголи талибани) - всичко е пълен ташак и един огромен финансов балон! Не се лъжи по лъскавата витрина - отзад всичко е само старо желязо, а това старо желязо руснака е в състояние да го претопява по много и на веднъж!
                                Значи, специално за жиростабилизаторите съм сигурен-просто щото преди две години проучвах ДУОП по света. По отношение на радиокомуникационната техника също съм добре запознат. С термалната технология също. Системите C4I също. По тези параграфи все още изоставането е голямо. Да определено- ако почнат да си харчат 40% от БВП ще има ефект и? Какво ще постигнат- пак амурче (голи, но въоръжени)..... СИВ и Варшавския договор се разпаднаха, не защото нямаха достатъчно танкова самолети и ракети, а защото нямаше хладилници , перални и автомобили. И за каква защита говорим? От кого ще се защитават? Кой е тръгнал да ги превзема питам? Ако не ме лъже склепозата имаха ядрено оръжие и то доста..... и никой не му се самоубива точно по този начин. А най- модерната техника винаги е в тила - в мирно време Тя е предназначена да пази CONUS - континенталните съединени щати. А ако шита хитне фена ще летят и над Русия- вервай ми. Както по-горе написах- американците смятат да вкарат нов боен танк най рано 2030, немците и те тогава - защо? Защото съгласно анализите и на едните и на другите че крупен сухопътен конфликт не се задава в близко бъдеще.
                                Прави ми интересно впечатление, че хората силно подценяват американците като нация.... Аз имах същия проблем докато не ги поопознах ..... Сега честно казано не съм на това мнение.
                                Последно редактирано от Mad Dog; 21-02-12, 10:09.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X