Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Вредно ли е изключването от скорост по време на движение / автоматична кутия .
    Ако да, то колко?

    P.S.
    Всъщност, имам в предвид сравнително често изключване и последващо включване на лоста от
    N на D и обратно при движение.

    ...
    Последно редактирано от Джип3црд; 17-02-12, 09:54.

  • #2
    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    не убивай автомата с изключване на скоростите.има доста мнения из форума.Приятно четене

    Коментар


    • #3
      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Не е препоръчително,но и защо да го правиш всъщност?Какви предимства ти дава?По този начин обезмисляш автомата!Или просто се чудиш какво да питаш?
      Grand Cherokee 2.7crd Limited

      Коментар


      • #4
        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        А кое не му е препоръчителното ?
        Познавам много хора който минават от D на N по време на движение редовно за икономия и то карат така от години и още нищо не е станало!
        Аз също си карах по този начин Черокито и едно ванче след това и разхода ми падаше с почти 2 литра , а колите и сега с вървят.
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #5
          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Преди години един приятел го правеше на едно Мондео за икономия на гориво. При включването на D в движение му се изреждаха всички предавки - от първа нагоре, в зависимост от скоростта, с която се движеше. Не знам колко бензин спести, но след поредно изключване и включване при скорост около 90км/ч, нещо му изпука в скоростната кутия и ремонта, който последва беше около 2000лв.
          Та на въпроса - не е препоръчително!
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Според ме няма никакъв смисъл от това упражнение. Не води до икономия. Така, че е безмислено. А дали е вредно? По-скоро да. Ако искаш да правиш подобно упражнение, то си вземи с ръчни скорости тогава.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Чесно казано лично аз това опражнение с такава скорост не съм го правил!
              Моля горния ми пост да не се взима под внимание!
              Uaz 469 2.4 D MB
              KTM 600 ROTAX
              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

              Коментар


              • #8
                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Подобно изключване на предавката от D на N и по-продължително движение в този режим не се препоръчва, най-малкото защото се създава проблем с мазането на важни части в кутията. Налягането на маслото се осигурява от помпа, зацепена на входния вал на кутията. В положения "N" предавките са изключени и само изходния вал се върти с оборотите на трансмисията а входния вал с оборотите на двигателя, т.е. на празен ход, а те са по-малко от хиляда /около 750-800/. Налице е недостатъчно налягане на маслото /ATF-а/, в следствие на ниските обороти на входа на кутията. В същото време изходния вал с част от зацепените с него елементи се въртят с доста по-високи обороти, задвижвани чрез кардана от колелата. А за такива обороти е нужно и съответното налягане на маслото за да има адекватно мазане. Та вероятно това е причина, повечето производители да не препоръчват в режим на движение по инерция, автоматът да се поставя на "N".
                Става въпрос за ето тази помпа, зацепена къ входния вал:
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #9
                  От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  е това е отговор ....сега мисля, че е ясно, защо НЕ Е Препоръчително да се прави.....!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Алекс Марков го е написал мисля че и това е едната причина че не е добре да се дърпа автомат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от milenvg Преглед на мнение
                      Алекс МарИНов го е написал мисля че и това е едната причина че не е добре да се дърпа автомат
                      При 4х4 автомобили с раздатъчна кутия няма проблем да бъде дърпан /теглен/, когато става въпрос да бъде придвижен до определено място. Просто се превключва раздатката в позиция N. По този начин карданите /съответно - мостовете и колелата/ се отцепват от раздатката към скоростната кутия и няма проблем при теглене. Ако, обаче под "теглене" се разбира опит да бъде запален двигателя чрез теглене /бутане/, то тогава е така- не става
                      да се дърпа автомат
                      Поздрави!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        При висока скорост е кофти да се пуска по инерция. Но до скорост 60км/ч някъде бях чел че можело --> не инерция, а да се тегли при запален мотор.
                        Та по мой наблюдения, 57км/ч на 6-та предавка вдигателя е с 1100 оборота. Не може да се кара така, но може спокойно да бъде пускан така по нанадолнище.
                        Съответно при скорост 60км/ч ако се пусне по инерция, оборотомера пада до 500-600 оборота. Разликата е двойна в оборотите ако е по инерция или ако е на 6-та по нанадолнище.
                        Лично аз не пускам по инерция или много рядко, когато колата трябва да дозагрее от вкъщи до първия светофар лекичко я пускам с 20-30км/ч да се "тътри" към червеното на светофара

                        Лично мое мнение е, че не е препоръчително това упражнение, но ако все пак собственика на колата го иска нека го прави поне в движение до 60км/ч

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          При 4х4 автомобили с раздатъчна кутия няма проблем да бъде дърпан /теглен/, когато става въпрос да бъде придвижен до определено място. Просто се превключва раздатката в позиция N. По този начин карданите /съответно - мостовете и колелата/ се отцепват от раздатката към скоростната кутия и няма проблем при теглене. Ако, обаче под "теглене" се разбира опит да бъде запален двигателя чрез теглене /бутане/, то тогава е така- не става
                          Поздрави!
                          Има автоматични скоростни кутии чрез които при паднал акумулатор може да бъде запален мотора и това е опция.
                          ПАВКО
                          0888802068

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Когато се чака на светофар,положението на лоста как трабва да е?Да се държи на спирачка и D,или на N?Масово такситата с Киа автоматиците държат на спирачка и боравят само с педалите?Това правилно ли е?

                            поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                              Има автоматични скоростни кутии чрез които при паднал акумулатор може да бъде запален мотора и това е опция.
                              Кои-марка,модел?
                              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                              Grand 3.1TD
                              0898 620 306 Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X