Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
    Този пост е останал без отговор Наистина, има светофари по 90 сек, кое е по-добре? D-N?
    Попитах, защото, като си стои на D на спирачка, сякаш "подритва", и чака да пусна спирачката, а на N си е спокойно. Във Варна имаме светофари по 90 сек, та затова питам. Мога да си сложа N, и да дръпна ръчна дори.. Но, щом това е зле, ок, ок
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

    Коментар


    • #92
      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
      Попитах, защото, като си стои на D на спирачка, сякаш "подритва", и чака да пусна спирачката, а на N си е спокойно. Във Варна имаме светофари по 90 сек, та затова питам. Мога да си сложа N, и да дръпна ръчна дори.. Но, щом това е зле, ок, ок
      Па ти пак си дърпай ръчната и без да изключваш.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #93
        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
        Попитах, защото, като си стои на D на спирачка, сякаш "подритва", и чака да пусна спирачката, а на N си е спокойно. Във Варна имаме светофари по 90 сек, та затова питам. Мога да си сложа N, и да дръпна ръчна дори.. Но, щом това е зле, ок, ок
        Аз точно така правя, давам си на N, ако светофара е над 40-50 секунди и си дърпам ръчната. Дали е добре или не, не знам.

        Коментар


        • #94
          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Първоначално публикуван от ehgypo Преглед на мнение
          Аз точно така правя, давам си на N, ако светофара е над 40-50 секунди и си дърпам ръчната. Дали е добре или не, не знам.
          Ами като не знаеш защо го правиш? Не превключвам на N никога. Това за около половин милион километра на автоматик. Нито една кола не се е оплакала!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #95
            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Току що, понеже не бях се заглеждал точно в това, прочетох мануала, където няма описано дали да се изключва или не - съответно според моите разбирания е нито разрешено, нито забранено, т.е. не вреди, както някои от колегите твърдят. Все пак, благодаря за съвета.

            Поздрави, Ицо.

            Коментар


            • #96
              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Тази тема още ли продължава.....
              По време на движение НЕ БИВА ДА СЕ изключва от D.
              През ръцете ми са минали 5 коли с автоматик - 4 с класически и една с CVT, и в книжките на 5те пишеше, че не трябва да се изключва от D.

              Коментар


              • #97
                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Продължава, защото периодично се подхвърлят твърдения или цитати, без да се осмисли причината за дадена препоръка...

                В книжките на механичните скоростни кутии да не би да пише нещо различно? И там пише : по време на движение да не се движиш по инерция (N)....
                Това означава ли, че убиваш кутията при всяко превключване на предавка, когато щеш не щеш изключваш от предавка и известно време се движиш с изключена предавка? Опитът ми с механични кутии е над 1млн.км., и май не съм убивал досега кутия въпреки препоръките да не се изключва от предавка, и съм се движил доста време по инерция...
                Нямам чак такъв опит с автоматиците, но ми прави впечатление, че при престой на място се товари много по-малко хидротрансформатора и двигателя когато кутията е на N...
                Освен това изключването и включването на предавка по време на движение съвсем не е забранено от електрониката, която следи за опасните за кутията режими, и не позволява да правиш опасни за теб и за кутията неща..
                И това включване и изключване става абсолютно неусетно и плавно - без удари, странно натоварване...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #98
                  От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  добре де, товарел се хидротрансформатора и двигателя, че те по време на движение не се ли товарят? ако да, какво ще им помогне стоенето на N, колко % е то спрямо времето в движение?
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #99
                    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Не виждам логика в поставеният въпрос...
                    Двигателя и кутията не се ли въртят с 3-4х.об/мин по време на движение... Защо не държиш такива обороти като стоиш на място - нали % спрямо времето на движение е същото...
                    И това навярно е вредно за двигателя, че оборотите му на празен ход спадат до 700, щом иначе като се движиш са по-високи ???

                    Формално погледнато - голяма разлика между скоростите на входящ и изходящ вал на хидротрансформатора увеличава износването му (включително кавитация и т.н.)... Повишеното натоварване на двигателя също увеличава износването му... Колко %? Не знам....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Логиката е ясна: какво печелят тези, които спускат или чакат /с дръпната ръчна/ на N ? Моят отговор е нищо, затова вече 10г. перкам на D и ще продължавам, докато не видя в менуала: при спускане и при престой преминавайте на N!
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Такива неща в инструкцията устройват ли те:
                        NEUTRAL (N): Use this range when the vehicle is standing for prolonged periods with the engine running.
                        И относно причините да не изключваш от скорост при движение - обяснени са ясно, без да включват каквито и да е предупреждения за технически проблеми (иначе на предходни страници има с големи букви предупреждения да не превключваш селектора докато даваш газ и т.н.):
                        Do not coast in NEUTRAL and never turn off the ignition to coast down a hill. These are unsafe practices that limit your response to changing traffic or road conditions. You might lose control of the vehicle and have a collision.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Продължава, защото периодично се подхвърлят твърдения или цитати, без да се осмисли причината за дадена препоръка...

                          В книжките на механичните скоростни кутии да не би да пише нещо различно? И там пише : по време на движение да не се движиш по инерция (N)....
                          Това означава ли, че убиваш кутията при всяко превключване на предавка, когато щеш не щеш изключваш от предавка и известно време се движиш с изключена предавка? Опитът ми с механични кутии е над 1млн.км., и май не съм убивал досега кутия въпреки препоръките да не се изключва от предавка, и съм се движил доста време по инерция...
                          Нямам чак такъв опит с автоматиците, но ми прави впечатление, че при престой на място се товари много по-малко хидротрансформатора и двигателя когато кутията е на N...
                          Освен това изключването и включването на предавка по време на движение съвсем не е забранено от електрониката, която следи за опасните за кутията режими, и не позволява да правиш опасни за теб и за кутията неща..
                          И това включване и изключване става абсолютно неусетно и плавно - без удари, странно натоварване...
                          Механичните нямат нищо общо с автоматичните.... Този съвет от книжката да не се пуска по инерция при ръчни скорости е от други съображения, а не от такива, касаещи кутията.

                          Иначе на доста коли съм правил този номер - да мина от D към N, при което не се усещаше нищо смущаващо, но при обратно минаване от N към D, определено се усещаше неестествено разтрисане.

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Механичната разлика не е чак толкова голяма... В единия случай 'тормозиш' сух съединител с абсолютно изравняване на оборотите и то контролирано от човек (т.е. неточно), а в другия - мокри фрикциони, и то плавно, защото хидротрансформатора обира известни разлики в оборотите, и то командвано от компютър, който при някои модели подава и газ в правилния момент за да изравни съвсем оборотите...
                            А споменах механиката, защото при механичните кутии има същите инструкции, които според колегата са довод 'защо не трябва да се изключва'.
                            Горе цитатите, които съм дал са точно за автоматична кутия.. И се виждат съображенията на производителя - абсолютно същите, както при механичните кутии...
                            При мен превключването и в двете посоки (D->N и N->D) по време на движение е неусетно...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Още по въпроса...За поназнайващите малко руски...

                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Механичната разлика не е чак толкова голяма... В единия случай 'тормозиш' сух съединител с абсолютно изравняване на оборотите и то контролирано от човек (т.е. неточно), а в другия - мокри фрикциони, и то плавно, защото хидротрансформатора обира известни разлики в оборотите, и то командвано от компютър, който при някои модели подава и газ в правилния момент за да изравни съвсем оборотите...
                                А споменах механиката, защото при механичните кутии има същите инструкции, които според колегата са довод 'защо не трябва да се изключва'.
                                Горе цитатите, които съм дал са точно за автоматична кутия.. И се виждат съображенията на производителя - абсолютно същите, както при механичните кутии...
                                При мен превключването и в двете посоки (D->N и N->D) по време на движение е неусетно...
                                Съвсем случайно ми се появи, докато разцъквах из Фейсбук
                                http://www.autobild-bulgaria.com/%D0...8%D0%BA%D0%B0/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X