Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    влез в профила си и си оправи подписа.......

    и ако не е тайна, къде намери 100 км. нанадолнище?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      влез в профила си и си оправи подписа.......

      и ако не е тайна, къде намери 100 км. нанадолнище?
      Аз нямам подпис .


      Ако бях намерил 100 км. нанадолнище, разхода ми сигурно наистина щеше да е 2л на 100км . Аз обаче имах в предвид, че разхода пада С 2л на 100км(че и повече), спрямо разхода без изключване от скорост. Приемам, че грешката в израза е моя.

      Коментар


      • #33
        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Първоначално публикуван от Джип3црд Преглед на мнение
        Аз нямам подпис .


        Ако бях намерил 100 км. нанадолнище, разхода ми сигурно наистина щеше да е 2л на 100км . Аз обаче имах в предвид, че разхода пада С 2л на 100км(че и повече), спрямо разхода без изключване от скорост. Приемам, че грешката в израза е моя.
        много добре разбрах, че е С 2л./100км............ добре, ще перефразирам въпроса:

        кажи по кой маршрут /колко км./ си карал при еднакви метереологични условия, еднакво натоварен джип, с еднакво налягне на гумите и с еднаква скорост........... единия път само на D, а другия на N където позволява, та си засякъл тази икономия?
        Последно редактирано от IvanIvanovi; 18-02-12, 20:27.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #34
          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
          Е майстор си де,подсети се сам.
          Не мога
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #35
            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            много добре разбрах, че е С 2л./100км............ добре, ще перефразирам въпроса:

            кажи по кой маршрут /колко км./ си карал при еднакви метереологични условия, еднакво натоварен джип, с еднакво налягне на гумите и с еднаква скорост........... единия път само на D, а другия на N където позволява, та си засякъл тази икономия?
            Това е въпрос с предизвестен отговор. Ясно е, че останалите участници в движението, времето и т.н.. . .са променлива величина. Да не говорим за горивото. Обаче, навъртайки 10 000 за броени месеци, и следейки разхода, започваш да придобиваш доста реални наблюдения.
            [COLOR=#fafafa !important]

            [/COLOR]

            Коментар


            • #36
              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Първоначално публикуван от Джип3црд Преглед на мнение
              Само за протокола , да вметна, че моята джипка при движение на N държи 1500 оборота (от 3км/ч нагоре). Винаги. На място държи ~600 об. Което разбира се, не променя съществено негативите, но показва, че може би има някакъв резерв (или пък просто - компромис).
              Това е нормално за почти всички по-съвременни автомобили, при които двигателят се управлява от ECU. Направено е така, че при движижение ECU-то на двигателя поддържа увеличени обороти на празен ход. Това е с цел предотвратяване на загасване на мотора и осигуряване на запас за задвижване на всички агрегати, които са зацепени чрез ремък-аксесоари. Това са компресор на климатика, електроконсуматори чрез генератора, хидроусилвател на волана, допълнителни устройства, като вископодгреватели и т.н.
              Това е и причината за поддържане на по-високи обороти /1200-1500/ на празен ход в движение. Но това не е свързано с наличието или липсата на автоматична или ръчна скоростна кутия в конкретния автомобил.
              Поздрави!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #37
                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                Не мога
                Kaто начало МБ124 ,88г
                ПАВКО
                0888802068

                Коментар


                • #38
                  От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Първоначално публикуван от Джип3црд Преглед на мнение
                  -... Проблемът е, че след известно време започва трудно да включва от N на D. Веднъж, в един тунел се наложи съвсем да спра, за да мога да включа на D. Именно това ( а също и неприятният "удар" при включване на D), ми светна, че нещо не е наред и ще трябва да се откажа, от този иначе полезен навик.

                  Светнало ти е късно,толкова много има писано по тази тема.
                  Винаги си карай на D.
                  Карай с натиснато копче, там това което е на лоста "овердрав" или както там се казва при следните условия:
                  в града
                  когато си на 4х4
                  дърпаш някой (нещо)
                  катериш баир и няма как колата да включи на последната скорост
                  Сменяй маслото всяка година и по възможност сложи маслен радиатор на кутията.
                  Над 100 градуса маслото се опича.

                  Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение

                    Светнало ти е късно,толкова много има писано по тази тема.
                    Винаги си карай на D.
                    Карай с натиснато копче, там това което е на лоста "овердрав" или както там се казва при следните условия:
                    в града
                    когато си на 4х4
                    дърпаш някой (нещо)
                    катериш баир и няма как колата да включи на последната скорост
                    Сменяй маслото всяка година и по възможност сложи маслен радиатор на кутията.
                    Над 100 градуса маслото се опича.

                    Какъв е ефекта от карането с натиснато копче на "лоста" на автоматика, при изброените от теб случай?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                      Какъв е ефекта от карането с натиснато копче на "лоста" на автоматика, при изброените от теб случай?


                      При натиснато копче, моя бус сменя скоростите до 3-та,ако не е натиснато при всяко пускане на газта ги изрежда всичките,което не е добре ако изкаш да си пазиш кутията.
                      Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        . . .Направено е така, че при движижение ECU-то на двигателя поддържа увеличени обороти на празен ход.
                        Това е и причината за поддържане на по-високи обороти /1200-1500/ на празен ход в движение. Но това не е свързано с наличието или липсата на автоматична или ръчна скоростна кутия в конкретния автомобил.
                        Поздрави!
                        - ОК. Но това е пряко свързано с оборотите на входящият вал на кутията , нали ?

                        Налягането на маслото се осигурява от помпа, зацепена на входния вал на кутията. В положения "N" предавките са изключени и само изходния вал се върти с оборотите на трансмисията а входния вал с оборотите на двигателя, т.е. на празен ход, а те са по-малко от хиляда /около 750-800/. Налице е недостатъчно налягане на маслото /ATF-а/, в следствие на ниските обороти на входа на кутията. В същото време изходния вал с част от зацепените с него елементи се въртят с доста по-високи обороти, задвижвани чрез кардана от колелата. А за такива обороти е нужно и съответното налягане на маслото за да има адекватно мазане.


                        При това положение, входната помпа се върти вече не с 750, а с двойно по високите - 1500 оборота, а тези обороти вече може да се каже, че са от един порядък с оборотите на изходния вал ( при нормално спускане с 80~90 км/ч). При това, би следвало да се вземе под внимание, че кутията е разтоварена и отделяната моментна топлина е доста по малка. ?
                        Следователно, проблема с мазането (при "нормално спускане" и 1500 оборота празен ход) не би следвало да съществува.
                        Надявам се, някой да ме поправи ако греша.
                        Поздрав.


                        Последно редактирано от Джип3црд; 19-02-12, 22:14.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                          Играйте си на икономия,включвайте, изключвайте и скоро ще се запознаете с мен или с някой от колегите.Като чуете цената от "икономията"ще започнете да четете повече.
                          Предполагам че е много трудно да се обясни на разбираем език какъв е проблемът, защо не трябва да се изключва от скорост и какво може да се очаква ако не се спазва това изискване... Е, много по-лесно е да се пускат ехидни забележки в стил "като се счупите"... Звучи като пожелание някак...
                          И да, ако има проблем, не ни мисли! Няма да дойдем при теб!
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение
                            Светнало ти е късно,толкова много има писано по тази тема.
                            Винаги си карай на D.
                            Карай с натиснато копче, там това което е на лоста "овердрав" или както там се казва при следните условия:
                            в града
                            когато си на 4х4
                            дърпаш някой (нещо)
                            катериш баир и няма как колата да включи на последната скорост
                            Сменяй маслото всяка година и по възможност сложи маслен радиатор на кутията.
                            Над 100 градуса маслото се опича.

                            Нямам такова копче. Имам само 4WD бутон и PRND лоста.
                            Никога не съм чувал скоростите да ми се изреждат при вкл. от N на D.
                            Силно съм за маслен радиатор на кутията, стига да има проверено и отработено решение. Все още съм лаик по АСК. Даже не знам кога е сменяно пследно маслото . . .
                            Това ми е следващата задача . ..
                            [COLOR=#fafafa !important]

                            [/COLOR]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Колеги,карах такси в САЩ 8 години-автоматик,общо карам автоматик 22 години,и не съм чувал някои да изключва от скорост освен когато паркира.
                              Honda CRF 250 X
                              Touareg 3.0 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Скоростна кутия 722 на Мерцедес - от 115 до 124 със сигурност позволява палене по наклон или с теглене - аз съм го правил преди 15-на години. При около 50 км в час - вдига се за 15 - 20 сек налягане на маслото като се мине от N на Drive. Подава се газ до дупка за да се задейства кикдауна и става.
                                За съжаление при рейнджа няма да стане
                                TLC 200 V8
                                TLC LJ79
                                Toyota Prius2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X