Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
    Кои-марка,модел?
    Стари мерцедеси, не помня модел. Тук във форума го четох. Имат отделна помпа за маслото.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #17
      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Нали това е идеята на автомата - да бараш само геврека това немотията големи мизерий ражда, съжалявам ама не се стърпях

      Коментар


      • #18
        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Играйте си на икономия,включвайте, изключвайте и скоро ще се запознаете с мен или с някой от колегите.Като чуете цената от "икономията"ще започнете да четете повече.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #19
          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Първоначално публикуван от Джип3црд Преглед на мнение
          Вредно ли е изключването от скорост по време на движение / автоматична кутия .
          Ако да, то колко?

          P.S.
          Всъщност, имам в предвид сравнително често изключване и последващо включване на лоста от
          N на D и обратно при движение.

          ...


          Няма никакви ядове, ..... но има едно НО.
          Трябва да имаш в джоба си номера на телефона на колегата ssspeed в джоба си.
          Другото са някакви ..... парични знаци, ама това е без значение, защото вече ще си направил икономии от движение по инерция за поне 10 хиляди пари.
          А пък и Стоян ми е другарче и .... винаги черпи ....

          P.S.
          Кога свари, че ме изпревари в писането ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            При Ауди А4 (с класически автоматик) сама минава по инерция (при пускане на газта при определени условия). Като се подаде газ си зацепва.

            Коментар


            • #21
              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              При продължитлно чакане на сфетофар е препоръчително да се изключва от D с цел икономия на гориво.Така ми пишеше в книжката на Авенсиса с хидротрансформаторна кутия.Между другото автоматиците биват различни видове и правилата не са еднакви за всички.Освен най-популярния хидротрансформатор се сещам за DSG и CVT кутии,които са на съвсем различен принцип на работа.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #22
                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Няма никакви ядове, ..... но има едно НО.
                Трябва да имаш в джоба си номера на телефона на колегата ssspeed в джоба си.
                Другото са някакви ..... парични знаци, ама това е без значение, защото вече ще си направил икономии от движение по инерция за поне 10 хиляди пари.
                А пък и Стоян ми е другарче и .... винаги черпи ....

                P.S.
                Кога свари, че ме изпревари в писането ...
                Айде сега 10к малко се поувлече
                От пускане по инерция ремонта да струва има няма 2к
                А кутия споко може да се намери за 1.2к (от ударена).
                Чувал съм че имало мозък в Пловдив дето лекувал мозаци
                Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  При 4х4 автомобили с раздатъчна кутия няма проблем да бъде дърпан /теглен/, когато става въпрос да бъде придвижен до определено място. Просто се превключва раздатката в позиция N. По този начин карданите /съответно - мостовете и колелата/ се отцепват от раздатката към скоростната кутия и няма проблем при теглене. Ако, обаче под "теглене" се разбира опит да бъде запален двигателя чрез теглене /бутане/, то тогава е така- не става
                  Поздрави!
                  А който нямат такава позиция N на раздатката, Могат ли да бъдат теглени ?
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                    А който нямат такава позиция N на раздатката, Могат ли да бъдат теглени ?
                    Могат, ако се откачи кардана. Иначе има риск за скоростите. В поста на Алекс е обяснено защо.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Могат, ако се откачи кардана. Иначе има риск за скоростите. В поста на Алекс е обяснено защо.
                      И аз така си мислих, но да попитам. Все пак благодаря.
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                        При Ауди А4 (с класически автоматик) сама минава по инерция (при пускане на газта при определени условия). Като се подаде газ си зацепва.
                        Те германците тая технология си я имат още от трабанта–фрайлауф май беше

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                          Те германците тая технология си я имат още от трабанта–фрайлауф май беше
                          Две различни неща са. Не съм чувал за трабант 4x4 автоматик......!
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                            Кои-марка,модел?
                            Е майстор си де,подсети се сам.
                            ПАВКО
                            0888802068

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              Две различни неща са. Не съм чувал за трабант 4x4 автоматик......!
                              Ти са се заяждаш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                                Не е препоръчително,но и защо да го правиш всъщност?Какви предимства ти дава?По този начин обезмисляш автомата!Или просто се чудиш какво да питаш?
                                Не знам защо е тоя сарказъм. Въпросът е съвсем резонен. Разхода пада до 2л на 100км , че и повече. Вервай ми - пробвал съм! Проблемът е, че след известно време започва трудно да включва от N на D. Веднъж, в един тунел се наложи съвсем да спра, за да мога да включа на D. Именно това ( а също и неприятният "удар" при включване на D), ми светна, че нещо не е наред и ще трябва да се откажа, от този иначе полезен навик. Все пак , благодаря за отговора. За мен тая дискусия бе много полезна, и особено отговора на Алекс Маринов . С картинката и няколко изречения - и разбрах точно за какво иде реч. Благодаря.

                                Само за протокола , да вметна, че моята джипка при движение на N държи 1500 оборота (от 3км/ч нагоре). Винаги. На място държи ~600 об. Което разбира се, не променя съществено негативите, но показва, че може би има някакъв резерв (или пък просто - компромис).

                                P.S.
                                Въпрос към Модераторите - що за странен подпис се появява под всеки мой пост и как да се избегне?

                                .


                                [COLOR=#fafafa !important]

                                [/COLOR]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X