Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Още няколко предавки, хехе.

    Боса ако му покажеш автомат с повече от 4 диапазона ще го отхвърли по религиозни причини.

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Май да Все пак има прогрес - знаеш, че първите си бяха трискоростни
      Но е факт, че особено в града ако настъпиш педала, се случва да превключи 8>5 или дори 4 предавка... Та дори и 8>3, което си е скок от 1100 до 3400об/мин...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Чети ме ако искаш - забива на някоя за половин час след като съм я напънал,това от практиката пък теорията не на мен,да не говорим,че съм чакал и по половин час на кафето да та се сети да включи.Говорих с механици разни......ми не била правена така да се кара......пък аз още съм си в нас и чета теории

        Иначе като работи да,държи 170 и горница с часове ма като реши,че и е много и ела я карай ти
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Не знам Босе твоята практика с автомобилите ...
          Моята практика с конкретния автоматик не е два резервоара, а над 90, и НИТО ВЕДНЪЖ не съм имал описаните от теб симптоми, или пък неочаквано превключване... Пък не е да не съм я напъвал... Случвало се е със стотици километри да държи над 160 с пикове до 210, и температурата си е ОК (далеч от прегряване)...
          И това - на доста по-тежка от Крайслера машина... Навярно машината, която си карал просто се е нуждаела от диагностика и ремонт...
          Другите ми автомобили винаги са били с механични кутии, пък не е да не съм трошил и кутия и диференциал (на Тойотата умрЕха на 75х.км).... Да, този автомобил нямаше електроника по този тракт... Сигурно ако е имало - би ме предпазило от трошенето на механиката
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Не знам Босе твоята практика с автомобилите ...
            Навярно машината, която си карал просто се е нуждаела от диагностика и ремонт...

            Tя една да беше щях да си трая ма тя една ли е........
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              С това потвърждаваш една друга моя теория доказана многократно в практиката , ама ще я спестя на публиката, че ще има доста обидени

              Може би просто се опитваш умишлено да убиеш един добре работещ механизъм ....
              Тази кутия за момент ми е задържала предавка до малко по-високи обороти единствено при интензивно натискане на газта в остър завой (например завиване в пресечка), и то с цел да се избегне подхлъзването на автомобила при промяна на въртящия момент към колелата... И започнеш ли да изправяш волана - веднага качва предавка... Разбира се ако си доближил ограничителя - си превключва дори и тогава... Иначе си ги реди като часовник...
              Та затова не мога да проумея как би трябвало да шофираш, за да успееш да изкараш тази кутия от зоната и на комфорт... Защото натиснеш ли я - държи я в обороти, при която да може да ти отдаде максимален респонс... Започнеш ли да караш по-лежерно - изрежда предавките за да ти предостави икономично шофиране...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Ми като кола под наем на 1000 километра с която бързам и не ми дреме за нея.......и то само една да беше.

                Моя проблем е леко отложен за понеделник,а аз току що дръпнах едни пари назад........и се кьлна,че електроника в дадени неща не искам да чувам
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Ми като кола под наем на 1000 километра с която бързам и не ми дреме за нея.......и то само една да беше.
                  Да бе, в тоя случай слагам тухла четворка на десния педал ..
                  Докато мога АЗ да издържа(съобразено с трафика и правилника) .
                  Не ми дреме ни за кутия , ни за разход.
                  От т.А до т.Б за тези пари .

                  На "N" - забрави.

                  За личната - 12 страници , как я карам нецелесъобразно .(неправилно)
                  От тук
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139634

                  И все пак тя си върви ...

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Обикновено на колите под наем не им плащам аз бензина както и каквито и да е пари по тях като наем и застраховки та и с 300 ако може да върви си върви / не могат,Мустанга примерно е скопен до 80 ми в час и вече това не се наема,че бавно /.

                    Малко по темата - електронна трансмисия зацепва и не отцепва преди около час,малко са се блъснали и малко треперят,аз в понеделник мога да им извъртя едни инструкции как се кара без нея като откаже,ново та ново и всичките подръжка по книга.

                    ЛюбоФФФФФ и теории,практиката мамата си трака
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Ти говориш за практика по 'водните' трансмисии... (дори и там предполагам, че ще излезе нещо просто за подмяна, което 'майсторите' просто не са диагностицирали правилно)...
                      И в същото време прехвърляш инцидентна негативна практика върху автомобилните трансмисии... Както навсякъде, така и там е нужно да знаеш какво ще стане при дадено действие... При моята трансмисия знам, че изключването в N няма да доведе до нищо негативно...

                      П.С. сега се сетих за един забавен и изгоден за нас случай, който струваше на застрахователя 1.2-1.5 млн $ Нов кораб около 3500РТ, струващ над 200-300млн$.. Мостикът - като на совалка... Две основни кърмови винторулеви колонки (въртящи се на 360 градуса), предна спускаема винторулева колонка (излиза от шахта за да не увеличава газенето в пристанище), афт и боу тръстъри... DPS... Бях на борда при около 15м/с вятър в борда, когато с мишката на компютъра 'заковаваш' това изделие на 0.5м от кея и на 10м от преден/заден кораб за да си подаваш спокойно въжетата... Като капитана сподели, че го е правил този номер и при 25м/с (щом партията е заповядала )... Корабът спира в точката и си стои там без да мърда и без да се върти докато не му кажеш да се премести...
                      Та на това супер-изделие производителя бе решил да му прави тестове как се държи ако му спре тока в даден участък (тъй-като е електроход - е разделен на няколко участъка по захранване). Резултатът - поради техническа грешка, при спиране на незначителен участък прави блекаут на целия параход, без ход и т.н... И тегленото от кораба оборудване настига кораба, поврежда се, повреди няколко сензора на кораба и т.н... И застрахователя - плаче... Дали проблемът е в електрониката? Ами със същия ефект би могъл проблемът да е в механиката при неправилен ремонт или конструкция... Този електроход пристигна на пълен ход... А сме имали случаи, при които кораби са губили винтове (представиха ми рапорта - 'както си плавахме спокойно, изведнъж се чуха няколко удара и килватерната струя изчезна ' )... Добре, че имаше втори винт та доцапа от гръчко у нас.. И като влизаше в дока допълни 'абе то и на другият вал се чува един удар при превключване от преден на заден ход...'.... А то - като слагали винтовете не припаснали конусите, и винта започнал да се върти около вала... И при ударното натоварване вала се чупи (на втория винт - отчупени само парчета, но все още винта се е държал на място)... Механика - какво да правиш - чуплива е, и като се чупи - оставаш 'у морето'
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Аз говоря за практиката ми къде ли не ма ти обръщаш внимание на каквото ти се обръща внимание,че по-лесно да забравим за Алтима,300 или Чарджьр.

                        Как да е,имам време още,може пък да се убедя,че може да мьрда без да отказва на всяка крачка,но до момента са под нивото на простата механика ако говорим за надеждност.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Какво да забравяме за 300? Както писах - ако е бил от по-новите с 8 скорости, вероятно е бил с ZF 8HP... Една от доказано здравите кутии... На практика... Да, той и колегата казва, че когато има 10% съкращения, ама го уволнят него - за него ще е 100% съкращение, та и ти - щом си имал проблем с един автомобил, то това означава, че всички автомобили са 'куци'... Добре е, че си правиш изводи от практиката, ама все пак е добре да си направиш извод какво точно се е повредило... Защото приказките ти звучат точно така както на доста колеги тук 'той ДПФ е калпав, защото се запушва и компютъра отрязва мощността и влиза в авариен режим'... А не осъзнават, че причината за това често е износване на механика, дюзи и т.н... Като действията на компютъра са само следствие, целящо да запази механиката, а ДПФ се запушва заради огромните пушеци, генерирани от неправилно работещия двигател...

                          Тъй-като настояваш, че теорията е нещо съвсем различно от практиката.... Имаш ли практика - палил ли си карбураторен автомобилен двигател зимата. Ако си палил и карал - по-удобно и безпроблемно ти бе с 'чистата механика' отколкото с електронната инжекция?
                          Колко пъти си имал проблеми с електронната инжекционна система по автомобилите ти?
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Е как не се надупя сега да тьрся проблемите в коли под наем и то с идеята,че все аз сьм куц кон пьк колата много добра.

                            Много опит с карбуратори нямам,млад сьм или кьсметлия та тук си прав - имал сьм около 3 проблема за около милион километра с инжекциони, един след открадната помпа на Голф 1 / до резервоара е вьн в дясно пред гумата /,един с бензинова помпа на 124ка 300 шестак / за смяна си беше,20 години са си 20 години / и един с Опел Омега 2.0 на газ и да не обяснявам защо точно на газ и проблема кьде беше.


                            Не знам как ми звучат приказките,само си казвам за моите несгоди сьс системки за които ти се опитваш да ме убедиш,че много добри пьк те ми клякат в рьцете как ги пипна.Ако приема,че си прав то трябва да приема,че е нормално да срьгам Нисан Максима и на пето крьстовище да забие на авариен та да го чакам да се усвести половин час,може нормално да е за Линкьлн МК5 / онова с бутоните до волана / да включва нежно ма и да не изключва от паркинг защото...........ебем ли го защо,електроника,НОРМАЛНО Е,предавам се за втори пьт
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Босе, навярно спорим, защото се опитваш да ме убедиш с приказките си, че системката е лоша, при условие, че съм обиколил Европа с нея. И нито веднъж не е дала признак да трябва да се охлади, да се замисли и т.н...
                              И единствения път когато ме бе притеснила, че не иска да тръгне бе заради тъпото американско нововъведение (появило се след ъпдейт на трансмисията ) , че при неплътно затворена шофьорска врата и несложен шофьорски колан, колата автоматично ще премине на Р при отпускане на спирачката С една дума - да ме предпази да изпадна от автомобила Да не би и при теб просто да е трябвало да прочетеш инструкцията за експлоатация? Или да се запознаеш с ъпдейтнатите правила за безопасност?


                              А за карбуратора и инжекцията - сам потвърждаваш думите ми, че когато една система е мислена добре - тя работи добре... Виждал си добре направени механични решения... Виждал си и добре работещи електронни решения... Предполагам трите проблема при милион км на инжекцион не ги смяташ за 'типично разваляща се система' Тъй-като в началото на шофьорския си опит инжекциона още не бе навлязъл по нашите ширини съм се сблъсквал с механичните решения... Като регулировка на чукче-наковалня през 1000км, щото се износва и разхода особено на двутактов двигател скача двойно... Или регулировка на предварение при всяко зареждане на различен бензин (по-късно измислиха октан-коректора )... Или чистене на карбуратор заради прашинка, капка вода в жигльор...
                              Или пък палене на задавен двигател, защото не си преценил добре външната температура и температурата на двигателя, та не си подбрал добро положение на смукача или педала на газта в момента на палене... Или пък подбиване на иглата... И т.н. и т.н....
                              Все проблеми, за които сме забравили заради въвеждането на електрониката в тази система... Да, в началото сред монтьорите имаше стрес - 'какО шЪ прайм сега - то туй кумпютур - само си смята'...
                              С времето виждаш, че и диагностиката започна да става по-удобна, макар и достатъчно специфична...

                              Така, че по подобен начин ще се развиват и тези системи... Кутиите също се развиват... От времето на 4 степенните автомати мина много време... Сега са 8-9 степенни - нещо което смятахме за фантастика преди десеттина години (че и имаше приказки от рода 'то няма нужда от толкова предавки' - особено от конструктори, които не могат да направят такава кутия )...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                За любителите на електроника, и от мястото на събитието-

                                Докарах я от Калифорния до Канада, ще гледат мечки и ще ловят сйомга. Естествено някой шибан компютър се прецака и ми дава някаква грешка. Пищи като гламаво при всяко превключване, дива гюрултия при маневри. Казвам "някаква" защото я няма даже и в ръководството за експлоатация. Дилъра вика "някъде нещо се е разхлабило по електрическите връзки и компютъра...", ъхъ, ама в машинното има 7-8 кутии пълни с джуджавки и "ако разкачиш грешното, може и да не запали повече...". Шанса да уцеля връзката е колкото да дрънна лотарията. А няма много желаещи наоколо да теглят 120 тона гъзарийка. "Докарай я и ще я оправим" е идеален вариант, ама сйомга, мечки... И като сметнем и 400 литра на час нафта /аз и козата сме на 2000 километра от пръча.../.

                                До нас едни катилчета дойдоха сутринта, треснаха я с два чука, запалиха, и с мръсна газ отидоха за риба. Ама дърта бангия, няма гъзарийки.
                                Собственика псува, аз мисля да си сменям професията на сутенйор- там поне електроника няма много!

                                /не ми дава да кача снимки, баси компутурити!/
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X