Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

    Здравейте колеги. Имам проблем с хъбовете. когато изключа предния мост, връщам няколко метра назад, и при тръгването напред започва да стърже.Когато сваля капачката се вижда ,че при зъбите е имало триене. Явно не се отдръпват достатъчно.къде е проблема и какво мога да направя. Предварително ВИ БЛАГОДАРЯ

  • #2
    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

    Сменяй с ръчни,ако имаш възможност.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

      Заваряй автоматите,за временно решение бива,става като УАЗ-ка,събирай пари за ръчни хъбове междувременно
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

        Като за начало промиваш всичката грес дето някой преди теб е сложил, след това напръскваш със обикновенно диференциално масло и за капак наръсваш със сприй за мотоциклетни вериги.
        Не слушай акълите за ръчни хъбове, автоматите са със един куп предимства ако не караш на убиване.
        АЗ още чакам някой да ми подари работещи автохъбове щото си е сложил по хубави ръчни!!!!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

          Разбиват им се зъбите на автоматичните,сега има едни изгладени при мен,това са втория комплект автоматични за конкретната машина....
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

            както е казал колегата първо ги промиваш и виж дали не е паднала зегерката

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Не слушай акълите за ръчни хъбове, автоматите са със един куп предимства ако не караш на убиване.
              Тук май ще стане интересно, ще имаш доста опоненти, чакай само да го видят. Иначе и мен повече ми допада идеята за автоматите, но едва ли са по здрави. Въпрос на личен избор.
              :)

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                Първоначално публикуван от rosko86 Преглед на мнение
                Здравейте колеги. Имам проблем с хъбовете. когато изключа предния мост, връщам няколко метра назад, и при тръгването напред започва да стърже.Когато сваля капачката се вижда ,че при зъбите е имало триене. Явно не се отдръпват достатъчно.къде е проблема и какво мога да направя. Предварително ВИ БЛАГОДАРЯ
                Провери да не е излезнала зегерката.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  ..Не слушай акълите за ръчни хъбове, автоматите са със един куп предимства ....
                  Единственото предимство на автоматичните е , че не слизаш за 20-30 секунди да включваш ръчните . Демек : от гледна точка на мързел .
                  Останалото са минуси .
                  Това го твърдя като човек , дето е карал и с едните - и с другите . Не само Фронтера .
                  И не смесвай качеството на изпълнение ( в смисъл дали караш с Исузови , или с китайчета ) с конструктивните преимущества и недостатъци . Това е друга тема .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Единственото предимство на автоматичните е , че не слизаш за 20-30 секунди да включваш ръчните . Демек : от гледна точка на мързел .
                    Останалото са минуси .
                    А и с ръчните може да се включат бавни скорости само отзад. Което за мен също е добро предимство, особено когато маневрирам с караваната назад.
                    Последно редактирано от fanatic; 16-02-12, 21:52.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                      При мен го има абсолютно същото, което е описал колегата. От време на време автоматичните хъбове не разкачат и трябва да повтарям упражнението със задния ход 2-3 пъти докато сработи.
                      По принцип не си го слагам на сърце и очаквам някой път да откажат окончателно. Тогава ще си взема ръчни хъбове. Макар че все още не съм убеден в предимствата им. Или по-скоро ми е недостатъчна информацията с колко се вдига разхода на гориво като караш 4х2 със заключени хъбове спрямо отключени.
                      Иначе и мен не ме кефи да връщам 2-3-5 метра назад всеки път като излизам от паркинга пред блока
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                        Зегерките са си на място. Измих ги и ги напръсках с течна грес, но за съжаление ефекта си е все същия. Когато вдигна гумата на крик при изключен преден мост и завъртя колелото на зад се чува щракване и стърженето спира.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          При мен го има абсолютно същото, което е описал колегата. От време на време автоматичните хъбове не разкачат и трябва да повтарям упражнението със задния ход 2-3 пъти докато сработи.
                          По принцип не си го слагам на сърце и очаквам някой път да откажат окончателно. Тогава ще си взема ръчни хъбове. Макар че все още не съм убеден в предимствата им. Или по-скоро ми е недостатъчна информацията с колко се вдига разхода на гориво като караш 4х2 със заключени хъбове спрямо отключени.
                          Иначе и мен не ме кефи да връщам 2-3-5 метра назад всеки път като излизам от паркинга пред блока
                          От един месец поне си карам само със заключени хъбове за разхода не забелязвам да се влияе особено ,той в това време така или иначе е подобаващ а единствения недостатък на ръчните хъбове е че трябва да се излезе от колата оттам насетне има само предимства
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                            Ръчните хъбове са по- доброто решение.
                            А за тези които са с автоматични - не е чак толкова наложително да връщаш постоянно назад след всяко включване, освен ако не захапеш магистралата. Ще покараш 1-2 км. и все някъде в градски условия ще се наложи да дадеш назад и ще се разкопчеят. Разхода не се увеличава съществено.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Ръчните хъбове са по- доброто решение.
                              А за тези които са с автоматични - не е чак толкова наложително да връщаш постоянно назад след всяко включване, освен ако не захапеш магистралата. Ще покараш 1-2 км. и все някъде в градски условия ще се наложи да дадеш назад и ще се разкопчеят. Разхода не се увеличава съществено.
                              Много точно казано,даже в случая автоматите имат предимство,щото е по-лесно да върнеш назад,отколкото да слизаш да отключваш ръчните.Лошото е като забравя,че съм карал назад и после се опитам да включа 4н в движение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X