Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

    Говориш за джипка с независимо окачване отпред. С иглени лагери и куп още подробности. Не бъркай с такива, които са проектирани като фултайм.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Не бъркай с такива, които са проектирани като фултайм.
      Има и парт тайм проектирани за постоянно въртене на предния мост, като Г класата
      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

        Ако не бъркам Фронтера Б е със капачки без хъбове, каква е разликата в предния мост между А и Б. На мен ми изглеждат еднакви, не съм се втелявал да ги гледам подробно но от обща култура съм ги заглеждал.

        Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          С иглени лагери .
          има и фронтерата тия лагери
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

            Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
            Има и парт тайм проектирани за постоянно въртене на предния мост, като Г класата
            Г класата с независимо окачване ли е?
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

              Не споря, давам друг пример.
              А това с какво окачване е няма значение относно това дали ще се върти постояно или не предния мост
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                Какво сега? Като не си изключвам ръчните хъбове, ще прецакам лагерите от въртене??? Стига бе! Това не може да е сериозно!!!
                А днес карах с автоматични хъбове и при малко по-голямо натоварване се чуват удари от зацепване на хъбовете. Едно че е неприятно, но по-гадното е, че имаш усещането, че всеки момент ще дадат фира при някой удар.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                  А всъщност... автоматите се прецакват заради износване на зъбците, заради отслабване на пружината, или и двете?
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                    От както го имам джипа е с ръчни. Не съм имал никакви проблени или щракане, пукане и тем подобни в моите скрони офроуд разходки и леко дране,както му се казва. До сега не съм си калял обувките,както бе казано по - горе, поради причината, че като реша да влизам някъде, дори да знам, че само на задно ще карам, слизам, облекчавам се, и LOCK на хъбовете. Включвам си H в движение с лекота в ниски обороти разбира се, за бавни съответно спирам. След като излезна от ситуацията, карам до нас със заключение,понеже терените са и близо до нас и не виждам смисъл да слизам да изклкючвам, макар че съм го правил. И определено не ми пречи. И пресен опит от вчера - Два броя ОФА КБ, аз с ръчки, колегата автомати. Съответно аз водех и спрях преди да влезна в черното да си врътна капачките. Съотвенто получих подигравки...Да ама като тръгнахме на горе в калта в един момент той взе да изостава. И двамата на бавни бяхме. Излезна с малко зор той. След това имаше 12-15см мокър сняг, а отдолу тече вода и има лед. Аз съм с АТ Силвърстони , а той с Нексен чисто зимна. Аз излезнах добре, без много зор,ама на него му се наложи да повърти малко, че даже даваше на заден за да засилва и то защо? Чуваше се при повече газ ЩРАК и съответно джипа стой на място. В общи линии от дългия пост и аз потвърждавам по - горе писаното, че автоматите са за хора,който рядко излизат по черно и то много лек преход
                    C20Nе '94 KБ

                    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                      Аз пък не мисля, че трябва така да се обобщава и да се отхвърлят ръчните, защото едва ли някой е карал със здрави такива

                      Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с авт. хъбове на Фронтера А

                        По стечение на обстоятелствата в момента (за кратко) карам едни проблемни автоматични. Към ръчните направени от истински метал AYSIN и Superwinch нямам никакви забележки.
                        Китайски ръчни направени от кашкавалий съм виждал, но никога не съм ползвал.
                        В миналото имах едни автоматични, които си работеха идеално (след ремонт от Лозан) до момента в който ги замених с ръчни.
                        Много е удобно да не слизаш, за да ги включиш автоматичните, но това връщане 5 метра назад винаги много ме е дразнело.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X