Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Fiat Panda-карбуратор проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Fiat Panda-карбуратор проблем

    След разговор с познат майстор,ми каза,че при тези симптоми,гълта въздух преди карбуратора,защото като сложа ръка на карбуратора,намалявам притока на въздуха.Каза ми,да проверя гарнитурата между карбуратора и всмукателния коректор и да сложа по малко от червения силикон от двете страни.Почнах да разглобявам свалих карбуратора и БИНГО!Гарнитурата(прехода) е една дебела-7см,бакелитова и имаше отчупено,а при самото сваляне,беше пълна с бензин,даже беше капало отвън по колектора!Изшкурих я на стъкло,за да се изглади идеално,по малко червен силикон цвъкнах и изчаках няколко часа и още с чукването запали и се форсираше както трябва.На следващия ден,реших да отида да я разкарам в гората,но сутринта(-6),запали,но докато е студена,още не може да се форсира,само като загрее и върви идеално.Отново говорих с майстора и ми каза,че като загрее се разширява и откъдето смучи въздух,се разширява и не смучи.Та,въпроса ми е от къде другаде,може да смуче въздух.Аз освен гарнитурата на всмукателния колектор,за друго място не се сещам?Поздрави!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #47
      От: Fiat Panda-карбуратор проблем

      Бензиновите системи се сглобяват със гарнитури,червен,зелен или син ,няма силикон който да държи на бензин
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #48
        От: Fiat Panda-карбуратор проблем

        Понякога смуче от разбита ос на дросела. Проери с ръка, има ли голям радиален луфт оста.
        Като е студена и не може да се форсира, според мен е от сместа, но гълтането на въздух, оказва влияние най-вече на неравномерна работа на празен ход, тъй като тогава е най-чувствителна към качеството и', а и вакума под карбуратора е най-голям, и смуче най-много допълнително въздух.
        Като е студена, ползваш ли смукач? Вече забравих, ръчен ли беше?
        Има едни уреди за мерене на вакума.

        Коментар


        • #49
          От: Fiat Panda-карбуратор проблем

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Като е студена, ползваш ли смукач? Вече забравих, ръчен ли беше?
          Има едни уреди за мерене на вакума.
          Сутрин,при отрицателни температури,помпя неколкократно педала на газта,смукач до край и въртя.Запалва веднага и почвам да връщам смукача,първо го върна на половина и после го върна из цяло.Докато е студена,държи обороти,не гасне,но не работи много равномерно,чак като я изчакам 2-3 минути да поработи на празен ход,тогава почне да работи добре.
          П.П Оста на дросела,няма грам луфт!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #50
            От: Fiat Panda-карбуратор проблем

            Ами това което описваш в последния пост е абсолютно нормално поведение за всяка карбураторка. Колекторите са ледени, част от горивото се кондензира и полепва по тях. И не може да се изпари веднага. Абе студен двигател, какво да го правиш!?

            Коментар


            • #51
              От: Fiat Panda-карбуратор проблем

              Така,купих си нова помпа,за 29лв,разглобяема,понеже най-вероятно всичките три които съм имал,са били оставени на сухо за дълго и мембраната се е спекла,а и бяха капсуловани.Ето я и нея,в комплект с гарнитурки: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC100694.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5451758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC100691.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5451759
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #52
                От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                Има ли подобрения при теб.Моя проблем е като е на смукач,върви и се форсира,върнали смукача не иска да се форсира.От къде да я захвана,ускорителна помпа или да свалям карбуратора.панда 1990 750
                Ducati è nel mio cuore.

                Коментар


                • #53
                  От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                  Той колегата отдавна смени двигателя... Последните новини в темата са отпреди 4 години.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X