Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Fiat Panda-карбуратор проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Fiat Panda-карбуратор проблем

    Здравейте,колеги имам една Панда която не я използвам много често,само през Събота и Неделя.Имам следния проблем- когато помъча да я запаля пали с чукването но не поддържа обороти и загасва,напомпя малко бензин и поддържа обороти,но като опитам да подам газ заглъхва и угасва.Чак като позагрее малко тогава може да се подаде газ,но пак ако се даде рязко и при загрят двигател угасва.Това го прави и през лятото и през зимата Карахме я на майстор,продуха карбуратора като сложи една кърпа отгоре и форсираше двигателя,уж се оправи,но на следващия ден пак същото.Изгорих 10 литра бензин,в какви ли не опити,свалях го,продухвах го,чистих го и го сложих и пак същия номерПосле се сетих да сложа кърпа отгоре на карбуратора както майстора и като я сложих-ЧУДО дори и да подам рязко газ работи си все едно чисто нова!Тогава си помислих,че е ниско нивото на бензина в карбуратора или бедна смес!Колегата TLC23 още когато се появи проблема ми каза,че на тези фиати им бил поплавъка като гъба,попивал бензин,потъва поплавъка и я дави?(а пък един друг майстор,кара типо,каза,че точно този модел карбуратор бил най-калпавия)!Та какво е Вашето предложение,за поправянето му?Между другото пуснах обява в борсата,че си търся карбуратор,дали ако го сменя ще се е по-добре?Изкажете си мнениетоБлягодаря Ви предварително! Ето от този модел е карбуратора :
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

  • #2
    От: Fiat Panda-карбуратор проблем

    Ускорителната помпа не работи. Това трябва да е мембраната с четирите болтчета отдолу вдясно на снимката. В нея трябва да има две клапанчета (работещи)
    Като се даде рязко газ, трябва отгоре да се вижда впръскване на бензин, но не знам точно на този модел карбуратор къде му е изходната дюза.

    Коментар


    • #3
      От: Fiat Panda-карбуратор проблем

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ускорителната помпа не работи. Това трябва да е мембраната с четирите болтчета отдолу вдясно на снимката. В нея трябва да има две клапанчета (работещи)
      Като се даде рязко газ, трябва отгоре да се вижда впръскване на бензин, но не знам точно на този модел карбуратор къде му е изходната дюза.
      +1, Ако не работи, има същите проблеми ..Поне с ладовите помпи е така, но то Лада-Фиат... Като я гледам е същата..Поне на вид.

      П.С. Колега Падеровод, тази помпа, не е ли с платно??Защото на вид е същата като ладовата, а тя е с едно платно.??
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Fiat Panda-карбуратор проблем

        Ами аз му рекох мембрана, но и платно става - за едно и също говорим. Същото е като на бензиновата помпа, но по-малко.

        Коментар


        • #5
          От: Fiat Panda-карбуратор проблем

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Ами аз му рекох мембрана, но и платно става - за едно и също говорим. Същото е като на бензиновата помпа, но по-малко.
          Да бе, аз му казвам платно, но дали е вярно не знам...Дали мембрана или Платно.?
          Извинявам се за спама, колега Паджеровод, може да изтриеш този пост, написах го да се доразберем
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Fiat Panda-карбуратор проблем

            А не пречи,нали съм я отворил темата за да си изкажете и Вашите мненияКолкото до мемраната,когато го разглобих,мемраната нямаше никакви разкъсвания(нито ми направи да впечатление да е твърда)?Иначе,тези клапанчета,пък не съм ги видял?Явно не съм внимавал ,като се позатопли малко,я почвам пак,че ми замръзнала вратата на гаража и остана вътре Иначе,балагодаря за бързите отговори,чакам още предложения
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #7
              От: Fiat Panda-карбуратор проблем

              Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
              А не пречи,нали съм я отворил темата за да си изкажете и Вашите мненияКолкото до мемраната,когато го разглобих,мемраната нямаше никакви разкъсвания(нито ми направи да впечатление да е твърда)?Иначе,тези клапанчета,пък не съм ги видял?Явно не съм внимавал ,като се позатопли малко,я почвам пак,че ми замръзнала вратата на гаража и остана вътре Иначе,балагодаря за бързите отговори,чакам още предложения
              Тя може да не е твърда, но дали идва бензин до нея??Това също провери Капе ли?Навярно не, но да питам.. Аз сложих нова и се оправи..Продухах където можах....
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #8
                От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                Колеги, въпросната ускорителна помпа се вижда идеално на снимката и е същата като на Лада и Космича и една камара друди!
                Пандата обаче има едни други главоболия с тия карбуратори и повечето правят все тоя номер и съвета ми към колегата е да и натига една газова и да си реши проблема вовеки.Ако иска да го оправя отговора е много бедна смес !Следва да се провери поплавъка,нивото на горивото ,ускорителна помпа и жигльорите на горивото и въздуха.Най-добре е карбуратора да се свали и разглоби изцяло след което аз специално си ги накисвам в тенджерка в гореща вода и един препарат и резултата е на вид като нов!Пълно продухване на всички технологични отвори след миенето,подмяна на гумените оплътнения и мембрани ,както и голямата гарнитура на карба която играе голяма роля в работата му.За друг карботатор ми се струва безполезно защото почти всички който съм виждал са в това състояние ,но това са си мой наблюдения от периода в който бях собственик на една Панда 1000 фаер!Лично аз си оправих карбуратора тогава(преди 2 години) по гореописания начин + ремонтен комплект за чудото и резултата е ,че един комшия и сега си я кара без проблеми!
                А да при мен чудото беше Солекс но има и Вебер !
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #9
                  От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  Тя може да не е твърда, но дали идва бензин до нея??Това също провери Капе ли?Навярно не, но да питам.. Аз сложих нова и се оправи..Продухах където можах....
                  Добре,ще проверя,пак казвам малко като се постопли,че и без това не мога да отворя гаража Иначе,на място без да го свалям да проверя нали?То иначе няма да има приток на бензин,изобщо ако протече
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #10
                    От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                    Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                    Колеги, въпросната ускорителна помпа се вижда идеално на снимката и е същата като на Лада и Космича и една камара друди!
                    Пандата обаче има едни други главоболия с тия карбуратори и повечето правят все тоя номер и съвета ми към колегата е да и натига една газова и да си реши проблема вовеки.Ако иска да го оправя отговора е много бедна смес !Следва да се провери поплавъка,нивото на горивото ,ускорителна помпа и жигльорите на горивото и въздуха.Най-добре е карбуратора да се свали и разглоби изцяло след което аз специално си ги накисвам в тенджерка в гореща вода и един препарат и резултата е на вид като нов!Пълно продухване на всички технологични отвори след миенето,подмяна на гумените оплътнения и мембрани ,както и голямата гарнитура на карба която играе голяма роля в работата му.За друг карботатор ми се струва безполезно защото почти всички който съм виждал са в това състояние ,но това са си мой наблюдения от периода в който бях собственик на една Панда 1000 фаер!Лично аз си оправих карбуратора тогава(преди 2 години) по гореописания начин + ремонтен комплект за чудото и резултата е ,че един комшия и сега си я кара без проблеми!
                    А да при мен чудото беше Солекс но има и Вебер !
                    Първо благодаря за изчерпателния отговор,а би ли ми казал от къде взе ремонтния комплект и с какъв препарат го почисти освен с горещата вода?Иначе имам карбуратор от газова лада Благодаря!
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #11
                      От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                      При нас има специализиран магазин за полските возила като Фиат,Деу Люблин и т.н. и там си го поръчах и цената беше 30-40 лв до колкото помня.Препарата ще ти го напиша на лични да не стане реклама
                      Uaz 469 2.4 D MB
                      KTM 600 ROTAX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                      Коментар


                      • #12
                        От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                        Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                        При нас има специализиран магазин за полските возила като Фиат,Деу Люблин и т.н. и там си го поръчах и цената беше 30-40 лв до колкото помня.Препарата ще ти го напиша на лични да не стане реклама
                        Ок А дали има онлайн магазин за такива части?Сигурно,вече ви досаждам вече ама... Ако някой знае онлайн магазин дето продават такъв комплект да свирка,а аз ще питам в кварталния магазин
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                          Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                          Добре,ще проверя,пак казвам малко като се постопли,че и без това не мога да отворя гаража Иначе,на място без да го свалям да проверя нали?То иначе няма да има приток на бензин,изобщо ако протече
                          Твой избор, ако ти се занимава, както колегата каза, основно изчистване и сменяне на всичко..
                          Но, внимавай!!Има една пружинка, дето, ако не знаеш, че я има, си отваряш такава връткааа.......30 минути съм я търсил, колко майки заминаха, не е истина...
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            Твой избор, ако ти се занимава, както колегата каза, основно изчистване и сменяне на всичко..
                            Но, внимавай!!Има една пружинка, дето, ако не знаеш, че я има, си отваряш такава връткааа.......30 минути съм я търсил, колко майки заминаха, не е истина...
                            Спокойно,от първият път имам обучение с малко яд и много обиди за италианското мами
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #15
                              От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                              Благодарности и на колегата Иво82 който ми даде и съвети на ЛС,както и с какъв препарат да го почистя
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X