Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Fiat Panda-карбуратор проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Fiat Panda-карбуратор проблем

    Днес ходих до кварталния магазин,да ги питам за ремонтен комплект и ми казаха,че ако поръчам има от къде да ми доставят,на цена 25-30лв.(мисля че е добра цената )А някой би ли ми дал информация повече,за това дали карбуратор от Уно ще пасне на колектора ?Дали е точно същият,за Ланчиа Y10 знам че и двигателя е същия напълно,както и на Fiat Punto,с разликата че е инжекция
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #32
      От: Fiat Panda-карбуратор проблем

      Здравейте,пак аз със моите въпроси Май,ще си вземам ремонтен комплект,но колегата който сподели че си е взимал такъв комплект,би ли ми казал какво включва един такъв комплект?Благодаря!
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #33
        От: Fiat Panda-карбуратор проблем

        Добре,знам че има мембрани в комплекта,а дали има жигльори или поплавък?
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #34
          От: Fiat Panda-карбуратор проблем

          Днес ходих при автомобила и имах доста време за да се занимавам с Пандичката.Та първо заредих акумулатора,защото вратата беше замръзнала и чак преди една седмица я отворих,а Пандата беше стояла с акумулатора вътре,близо 2 месеца.Заредих го,сложих го,и напомпих малко газта и запали от един път на смукач,побръмча малко на смукач,докато загрее и като го върнах угасна.Завъртях,със върнат смукач и запалва но не може да държи обороти,докато не установих,че 1-ви цилиндър не работи!Закачих добре лулата и запали и този път поддържаше обороти,даже и понеже беше топло,пак почна както преди на топло работи по добре и като подам рязко газ все едно нищо,върна газта,подам отново и угасне.Иначе на смукач като подам и рязко да подам не глъхне(защото смуче повече бензин).Та стигнах до извода,че е точно така както си го представяхте,че ускорителната помпа не работи,защото поддържа обороти,но малко да докосна газта и гасне.Та вече май ще вземам,ремонтен комплект,ще го сменя(разглабях и на ладата карбуратора,но не е същия размер мембраната )И тогава се надявам да е по-добре!?Вие как смятате?Благодаря!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #35
            От: Fiat Panda-карбуратор проблем

            Здравейте,вижте какво намерих днес,случайно в интернет за почистване на карбуратор: http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,57828.0.html По снимките се съди,че доста добра работа става,но само не разбрах содата трябва ли да се разтваря с вода?Някой да ми каже,защото искам да изпробвам този метод
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #36
              От: Fiat Panda-карбуратор проблем

              Не разбрах, можеш ли въобще да я излъжеш по някакъв начин да работи на високи обороти, освен със смукач.
              Това с ускорителната помпа важи само при подаване на газ. Ако не работи, мотора ще заглъхне. Но при много плавно подавне на газ мотора може да се излъже и вдигне обороти и без ускорителна помпа. Ако вдигнеш обороти с включен смукач и след това го прибереш и мотора загасне, не търси причината в помпата а в смесообразуването.
              И я една бърза проверка на момента на запалването, за всеки случай за да е сигурно че е наред

              Коментар


              • #37
                От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                Не разбрах, можеш ли въобще да я излъжеш по някакъв начин да работи на високи обороти, освен със смукач.
                Това с ускорителната помпа важи само при подаване на газ. Ако не работи, мотора ще заглъхне. Но при много плавно подавне на газ мотора може да се излъже и вдигне обороти и без ускорителна помпа. Ако вдигнеш обороти с включен смукач и след това го прибереш и мотора загасне, не търси причината в помпата а в смесообразуването.
                И я една бърза проверка на момента на запалването, за всеки случай за да е сигурно че е наред
                Значи миналата събота,докато беше топло,отворих предния капак,махнах и капака на въздушния филтър,напече се и я запалихПодадох газ на смукач,поработи на смукач 5 мин.,после върнах го и започнах да я форсирам и беше по-добре като я задържа си подава газ,но нещо не беше добре,погледнах 1-ви цилиндър не работи!Свещ идеална,ама не работи,когато имам време,ще вида дали идва въобще ток,защото един път запали на 3,после на 4 и докато е на 4 цилиндъра работи както по-нагоре съм описал в мнението ,но това докато е топло,а когато е студено,не може да барнеш газта,нито на смукач,камоли без смукач Това е до момента,което прави Благодаря колега за мнението
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #38
                  От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                  Такам,отново аз Купи си ФиАТ да те е ЯД Така сега пък се появи друг проблем,отивам при колата,отварям филтърната кутия и що да видя...масло!!!Вадя шиша за маслото и гледам и там масло омесено с бензин Първо си мислих,че е прегоряла някоя гарнитура,ама като се допитах до майстор,каза,че може да се е скъсала мембраната на бензиновата помпа и от там да се омесва с масло?!Вие как мислите?Даже си мисля,че ако се е скъсала мемраната,това може и да е проблема с форсирането!?
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #39
                    От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                    Първия и най вороятен вариант е скъсано платно на бенз. помпа при което бенза отива в картера и недостига за карба.Другия вариант е да се ллее в цилиндрите от карба но тогава колата ти щеше да заработи като бегачка за малко (може би въпреки , че е по-вероятно да нацапа свещите) и после да оцапа свещите и да няма палене.Най- лесно ще разберееш ако си свалиш помпата и я огледаш за течове на бензин откъм лосчето отзад
                    Uaz 469 2.4 D MB
                    KTM 600 ROTAX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                    Коментар


                    • #40
                      От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                      Тя,ако става на въпрос,зацапва,ама само едната свещ в 1-вия цилиндър,смених 3 свещи и последния път,преди да установя проблема,работеше,както трябва Ама с тази която сложих,сега работеше,бая време перфектно,всмисъл е най вероятен първия вариант който си описал
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #41
                        От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                        Напълно възможно е да е скъсана мембрана на бензинова помпа.
                        Но аз съм имал случай, като млад шофьор, на друга кола, заял смукач, студено време, обогатена смес, бензин през сегментите право в картера. Казвам го само за да се има още едно на ум.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                          Аха,пък и с този неработещ цилиндър! Пък за веберите на 1000 кубикови Фиат Ланча:W 32TLF-Panda;W 32ICEV-Uno,Fiat 127 и Y10;W 32IGA-Lancia A112
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                            Аз иначе,ако след след смяната на мембраната,не ще да се форсира,съм намерил фирма,която има мембранки за ускорителна помпа,на цена от 8,20лв или направо цял комплект за 31,00 лв Това е фирмата : http://www.merkury-bg.biz/SERVICES.HTM
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #44
                              От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                              Такам,купих си карбуратор и две бензинови помпи,сега им предстои смяната,но първо трябва и маслото да сменя,че е омесено с бензинМога да срежа и старата помпа,за да видя дали се е скъсала мембраната(не може да се отваря ),да не е като сменя помпата и пак да влезе бензин в маслото Ами имам един въпрос,отзад на карбуратора има едни 2 маркучета,едното е зелено,другото е червено,а пък този карбуратор,който купих е малко по различен,стария имаше едни оцветени пръстени(в зелено и червено)съответно знаех,кой маркуч,къде да сложа,а новия,това е наредено,по различен начин и не знам как да ги свържа,а и нямат такива пръстени за съответния цвят!?Някой би ли ми казал как да ги свържа или поне за какво са? Ето снимки :това е модела на новия(да ме извинява колегата от продавалник,за снимките )Натиснете снимката за да я уголемите

Име:карбуратор пан&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5367182
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #45
                                От: Fiat Panda-карбуратор проблем

                                Привет,колеги!Ето че,отново опрях до вас.Същия проблем бе,смених карбуратор и помпа,даже,две помпи смених,продължава да си влиза бензин в маслото.Работата е там,че кади ужасно много и то бял пушек,като си сложа ръката на ауспуха,се омазнява веднага,абе казвам ви много масло излиза от ауспуха.Незнам,гарнитура ли какво,но вече ми писна,а и дойде сезона за каране.Друг проблем,че е много мъничка струйката,от човката,която впръсква бензина,като натисна рамото на газта до край,тръгне една малка струйка и до там,а когато работи,само до 2000-3000 може да се дава газ,докато е студен двигателя и гасне веднага.Свещи сменях с двуполюсни,пак така.Давайте съвети,какво да правя,че ще ходи към Надин,май!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X