Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Li-Ion батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Li-Ion батерия

    Изчетох доста материали и сравнения в нета и се насочих към 2 марки:
    -Sanyo 2600mAh UR18650FM
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sanyo+2600.gif
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5960521

    -Панасоник NCR18650A дават го 3100 Ма но с разряд до 2.5 волта което реално няма да ползвам.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Panasonic+3100mAh.gif
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:5960520


    Коя от двете да взема? Sanyo-то според графиката държи по високо напрежение и следователно би било по ефективно от панасоника.
    Ще ги използвам до 3.1 волта, така че по ниско напрежения накрая няма да ми върши работа.
    Ники

  • #2
    От: Избор на Li-Ion батерия

    Ще се радвам ако чуя компетентното мнение на Ясен по този въпрос.
    Ники

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Li-Ion батерия

      Не Ви съветвам да изберете вариант 3100 мАч, защото изисква по-специални зареждачки, до по-високо напрежение. Освен това, предполагам знаете, че тези батерии могат да работят само в точно определени граници и или трябва консуматорът и зарядното да им ги гарантират, или ако имате и най-малки съмнения, изберете т.н. protected... имат допълнителна малка платка, която се грижи за изключването на батерията при надхвърляне на лимитите...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Li-Ion батерия

        Зареждането доколкото четох из дейташитовете си е стандартно до 4.2 обаче разреждането е до 2.5, за да постигне капацитета, което не ме грее понеже мойта джаджа изключва на 3.1 волта.

        Protected не ми върши работа защото са по дълги и не се събират и повишават вътрешното съпротивление. А и доколкото виждам няма сериозен производител да ги прави фабрично, само някакви китайци гаражна изработка.

        Та въпроса е 2600 саньо или 2900 реално при панасоник при разреждане до 3 волта.
        Ники

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Li-Ion батерия

          В този случай едва ли ще можете да намерите някаква разлика... При това имайте предвид, че литиево йонните батерии много бързо стареят при обичайни условия и по-новите реално ще са много по-добре от по-стари, дори и с по-голям капацитет...

          Колкото до защитените батерии, да, за размерите сте прав, няма как да е иначе... Но аз лично си ползвам такива със Sanyo елемент и "сглобявани" в Германия... Т.е не всички са гаражни... И съм много доволен...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Li-Ion батерия

            Коя е "марката" и линкче към магазина ако може ще съм Ви много задължен.
            Ники

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Li-Ion батерия

              Това "понижено напрежение" трябва да се тълкува двояко. Произходът на това понижение е почти чисто омичен и при по-малък ток разрядната крива ще е по-плоска с по-рязък край. От друга страна, при по-голям разряден ток същата тази батерия ще се държи даже още по-зле. В нея явно са спестили обем от токоотводи, за да напъхат още активна маса.

              Та, да започнем от това. Какво ще захранваме и как то консумира?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Li-Ion батерия

                Имайте впредвид, че и двете марки, които сте посочили са собственост на една и съща компания, тоест много е възможно, независимо от сравненията с графиките, да работят по сходен начин.
                От друга страна, от значение е и за какво устройство ще се ползва батерията и при какви температури.
                GP също са един от световните производители на акумулаторни батерии. Разгледайте и техните предложения за такъв тип батерии.
                Последно редактирано от walker; 14-02-12, 21:51. Причина: грешка

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Li-Ion батерия

                  GP вкараха при батериите практиката числото на модела да не съответства на капацитета, даже по спецификация. Та ще имат да вземат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Li-Ion батерия

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Това "понижено напрежение" трябва да се тълкува двояко. Произходът на това понижение е почти чисто омичен и при по-малък ток разрядната крива ще е по-плоска с по-рязък край. От друга страна, при по-голям разряден ток същата тази батерия ще се държи даже още по-зле. В нея явно са спестили обем от токоотводи, за да напъхат още активна маса.

                    Та, да започнем от това. Какво ще захранваме и как то консумира?
                    Ще захранвам DC-DC инвертор, консумация около 1 ампер от елемента. И понеже инвертора увеличава тока който дърпа като му се смъкне напрежението на входа, си мисля че този спад в графиката ще доведе до увеличаване на тока и още по бързо падане на батерията.

                    Графиките и двете са показани при 1А мисля.

                    Значи да се насоча към елемент с по ниско диференциално съпротивление, тоест саньо?

                    Между другото за въпросния панасоник в един чуждестранен форум гледах някакви тестове според които батерията отдаваше най голям капацитет като се разрежда с 1С а при по малък ток имаше по нисък капацитет което ми се вижда неестествено.
                    Ники

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Li-Ion батерия

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      GP вкараха при батериите практиката числото на модела да не съответства на капацитета, даже по спецификация. Та ще имат да вземат.
                      Би ли пояснил какво точно имаш впредвид?
                      Ако говорим за разминаване в написаното в спецификациите и реалните показатели, то това не е само при тях, ако въобще можем да говорим за такава практика.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Li-Ion батерия

                        Гледаш батерийка, на която пише: GP2700, а със съвсем малки букви: typical 2600mAh. Ще ме прощават, ама е китайска търговска простащина. Реалните показатели - отделно, ама хайде тях не съм ги мерил в съвсем контролирани условия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Li-Ion батерия

                          Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                          Ще захранвам DC-DC инвертор, консумация около 1 ампер от елемента. И понеже инвертора увеличава тока който дърпа като му се смъкне напрежението на входа...
                          а при по малък ток имаше по нисък капацитет което ми се вижда неестествено.
                          Това за тока и напрежението се решава просто: измерва се площта, затворена под разрядната крива.
                          По-малък капацитет при по-малък разряден ток не е съвсем неестествено при елементи, които са лимитирани от токоотвеждането. При тях, токът изминава относително дълъг път през самата активна маса, а тя става по-проводима при загряване от работния ток. Това повдига изходното напрежение и позволява по-късно изключване. Е, донякъде. При много малък ток пак ще събереш повече. Но този факт е още един признак, че технологията е малко изнасилена, за да даде хубави числа на тестовете, а не да върши работа.

                          Аз тия ги дисквалифицирам.

                          "Инвертор" нищо не значи, ама като не щеш да кажеш какво захранваш или поне повече характеристики на товара - ще караме на общи съображения.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Li-Ion батерия

                            Ще захранва ето този инвертор http://www.ebay.co.uk/itm/1607257475...84.m1436.l2649
                            а от него един Галакси Таб 10.1 който иска 5в 2А
                            Идеята ми е да сложа вътре 2 или 3 елемента 18650.

                            Помня че преди ми обясняваше че този вариант е неефективен, но в случая няма как да закача елементите към оригиналната батерия, тъй като таблета е неразглобяем.
                            Ники

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Li-Ion батерия

                              Оф.
                              Вземи Саньото. 4 броя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X