Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

    Интересувам се някой виждал ли изработена тук или другаде реплика или оригинала на авторската фирма тук в България .Трябва ми каквато и да е информация за машината .Имам клиент който иска да започне такъв проект и иска да проучи възможно най подробно темата (но е зле с интернета и компютрите въобще) и по специално какво и къде би могъл да поръчва ,както като фабрични възли и елементи така и като изделия по поръчка. Обърна се към мен понеже съм му правил определени детайли и ремонти и бихме могли да му помогнем с неособено сложни детайли от ламарина ,тръби ,заварени възли и детайли от композитни материали.
    Освен това разполага с Уазка туба ,купена защото в Украйна видял ето такава и се запалил да си има такава .Сравнително странното е това че си има екипче от хора които му подържат автопарка и иска те да му ги събират в неговия гараж ,а детайлите който не могат да правят (тоест почти всичко ) съответно да поръчва.Не е стиснат ,но не би платил цената на авторските фирми а даречем Х пъти по малка (тя и за първата машина цената е доста смела). Та молбата ми е ако някой разполага с информация за толкова напреднал колега (сигурно има) моля да сподели контактна информация и примери за правени от него неща.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

  • #2
    От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

    Правилно ли е разбрах въпроса ти: имаш клиент, който иска да има УАЗ-Буханка/головастик с верижно задвижване, иска да го направи сам с твоя помощ, и отгоре на всичко иска това нещо да му излезе няколко пъти по-евтино от заводското испълнение?
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

      Не толкова с моя колкото с помощта на опитен в това отношение колега аз съм написал там колко скромно мога да съм му в помощ.Иначе най общо да предвид това че внос на такава официално е около 60000 лв мисля че си е направил сметката човека пък и аз не съм му посредник като се свърже с когото трябва ще си поръчва конкретни неща и ще си ги плаща пък колко ще му излезе ........
      За мен истинско удоволствие е да видя интересни авторски конструкции на живо ,но много отдавна не съм виждал такива ,само писюрски изпълнения на разни джипки като ходя на лов и хъбене на енергия основно да ги вадят от калта през която си мислят че ще минат. Или пък скъпи и големи шосейни джипки които по незнайни причини се пробват същото. После идват да си поръчват безполезни защитни елементи и т.н.
      А тези неща ме интересуват щото съм правил детайли и съм поправял верижни машини във фирмите където съм работил (пътностроителни машини) и този клиент е виждал това и оттам и темата че му се иска да му спретнат такива неща.
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • #4
        От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

        За да се направи това, ще трябват страшно много време и средства. Много е вероятно да му излезе и по-скъпо от стоковата машина.
        Не казвам, че не е възможно.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

          По добре да си вземе "Виелицата",поне ще може да я ползва платформата с всяка налична машина,пък е по лесна и за изпълнение ако се хване някой да я прави.
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=86135
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

            Определено.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

              За коя отговаряш колега TigerHunter за Уазката ли ,затова че ще му излезе цифра бих казал че може да стане или евтино или хубаво но за хората имали досег с руската техника знаят че тя не се числи към втория вид .Често ми се случва да вземам примерно хидравлична помпа с цена 35 или 42 лв !!! ебаси цената изобщо да не очакваш да тръгне но тръгва и така известно време ....
              Аз изобщо не съм привърженик на руските возила но Уазките са някак много тачени от хората включително споменатия господин та затова питам тука .Мен по ми е интересна американсаката машина че съм я гледал по дискавъри и им се възхитих истински на момчетата от фирмата производител.Предполагам всички запознати са наясно че въпросните братя са всичко друго но не и опитни производители на каквото и да е нито пък разполагат със средствата и обурудването да развиват каквото и да е едросерийно производство.На пук на това на ръба на фалита хората успяха да спечелят договор с пентагона произвеждайки наистина уникални машини.
              Ето за такива хора питам иначе необходимото обурудването го имат много фирми.Включително и при нас имаме почти всичко необходимо ,но друго е ако някой вече е напреднал ,всички не може да разбираме от всичко.

              А за тази платформа сте много прави хем я гледах и забравих да му я покажа, наистина изглежда по постижимо като за сефте ,само управлението трябва да е едвали не "с дистанционно" за да е възможно сравнително бързо скачване и разкачане.
              Последно редактирано от stivemaster; 12-02-12, 20:27.
              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

              Коментар


              • #8
                От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                За Уаз-ката говоря. Пак подчертавам, не е невъзможно, но си иска бая работа и средства. Смятай примерно десет торсиона за подвеските, ленивци, зъбчатки...ами веригите...
                Ходовата част е по-лесна да се сътвори.
                Не съм виждал тук такава, но определено това е предназначено най-вече за сняг.
                Би било хубаво, поне да се изрови отнякъде техническо описание на това чудо.
                Мен лично ме радва страшно много.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                  Според мен, в наши условия по-лесно да се "насади" купето от УАЗ-ка върхо някой верижен трактор с подходяща дължина......

                  Изработване всичко на ново и това в серия от една бройка, аде да са две за резервните части, ще са адски скъпо. Търсенето на готови компоненти за единичен проект пак изисква доста сили, време,квалификация, и като следствие - пари.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                    Сега видях Уазката, супер е, професионална машина, а не като другите измишльотини, и е с гумирани вериги, което означава че ще я пускат на асфалта, щом Енергото нямат, явно никой няма такава, лятото имаха търг и продаваха джуган с вериги, доста се позагледах,.............проблем за направата на самоделка са точно веригите и звездочките, другото не е проблем, задвижване може да се вземе от единия диференциал а управлението само със спирачките, още по-добре, диференциалът да се блокира а движението да се предава чрез триещи съединители, при всички случаи ще трябват крайни предавки,............

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                      То хубаво, ама това няма нищо общо с УАЗа, освен кабината, тя е взета наготово. Нито е самоделка, тия неща ги произвежда нарочен завод. Гъсениците - друг, и не съм сигурен че са разрешени за износ от там.
                      "Ухтыш" и "Узола".
                      Прочее, за да върви, зад него вървят две други такива, да му носят гориво. Важи за всички гъсенични, те просто не вървят по инерция, само с "гас!!!", или с "целата гас!!!, бе маматидае..." И струват толкова, че даже там ги купуват само МЧС, спецслужбите, и сондьорите. За тях милион на ден е "бе пратихме там двама души да погледнат ...".

                      А Джугана с вериги се казва АТ-Л, и изобщо казано е ГАЗ, а не ЗиЛ. Но гъсениците му са си железни, разработката е от 40-те. Никой няма да те пусне и да пресечеш асфалтов път, без да наредиш траверси и слама.
                      Гумено-металните гъсеници не са гумирани, не разсмивай публиката. Те са си гумено - метални.
                      Последно редактирано от Стефан; 13-02-12, 19:06.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                        Аз имам познат, който може да ви изработи торсионните оси.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                          ето малко цени, курса е 20р./лев
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                            Ако интересът е наистина сериозен, това сигурно е едно от нещата, които първи са прочетени, но все пак ето:
                            http://media.club4x4.ru/2007/02/15/g...h_i_uzola.html
                            Машината общо-взето представлява компилация от производими в рамките на ГАЗ възли и агрегати. Единственото произвеждано конкретно за нея са веригите, те впрочем са и най-скъпото - по 130 000 рубли/бр (около 6 000лв) ресурса им е 6-8хил км. Цялата машина е около 45 000лв (което наистина са си две уазки) силно се съмнявам, че в гаражни условия е възможно да се направи за по-малко пари, а-бе направо съм убеден, че е невъзможно. Производството, така и така не е серийно (всъщност, практически епизодично, като след първите бройки, от няколко години насам няма сглобени) и всяка машина се прави за персонален клиент, като е възможно комплектоване със най-различни агрегати - т.е. може да се поръча с някой удовлетворяващ евро-нормите двигател и така да се внесе и регистрира тук безпроблемно.
                            Последно редактирано от davc; 15-02-12, 22:32.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой виждал ли е оригинал или реплика на това в България и къде ?

                              И други Натиснете снимката за да я уголемите

Име:376880_10150393706011409_255807976408_8753296_1969869394_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5347361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:377514_10150419172256409_255807976408_8829421_414163171_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:5347362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:422340_10150554501916409_255807976408_9279359_791547135_n.jpg
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5347363
                              Трагичното не е смъртта, а животът, който
                              хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                              Чарлз Буковски

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X