Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем на бензин 3.0V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем на бензин 3.0V6

    Досега съм нямал никакви проблеми.Вчера последно пак карах на бензин.Тази сутрин паля,както винаги на бензин и колата подскача,подскача и угасна.Обръщам на газ,никакъв проблем.Покарах малко,колата си загря на газ.Обръщам в движение на бензин и голяма мъка.Губят се цилиндри,или сякаш недостига достатъчно бензин.Кабели,свещи като нови.Бензин има поне 25л.Какъв може да е този проблем,появил се така изведнъж.Пак казвам,колата до последно снощи бе ОК.

  • #2
    От: Проблем на бензин 3.0V6

    Здравей колега,не съм по джиповете но от дълги години карам на газ.1-во с каква газова си обикновена или ГИ 2-ро горивен филтър ,3-то бензинова помпа(заминава при продължително каране само на газ) 4-то дюзи (малко вероятно все ще работи някак) Ако си с ГИ може и дебитомера да се е...а.Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Проблем на бензин 3.0V6

      Много работи може да са.Може да е прекарал мръсотия и да е подпушил филтъра,може някой температурен датчик да ти прави беля.Може бензиновата ти помпа да се е прецакала и да макар да работи да нямаш достатъчен дебит/доста срещано явление/
      Според мен,започни да отхвърляш проблемните зони една по една,като започнеш с това дали стига гориво /най-вече ревизирай горивния филтър/,проблема вероятно е някъде в горивната система и не е електрически,щом на гас пали и върви,или...иди на диагностика и сервиз да я видят!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем на бензин 3.0V6

        За правилна диагностика е важно да се знае двигателя дали и е моно или пълен инжекцион и дали газовата е обикновенна или ГИ.Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем на бензин 3.0V6

          Провери си горивния филтър,ако имаш възможност да го вкараш в топъл гараж,че много боклуци и вода има в бензина.Не мисля,че е от запалителната система.Поздрав.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • #6
            От: Проблем на бензин 3.0V6

            Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
            Провери си горивния филтър,ако имаш възможност да го вкараш в топъл гараж,че много боклуци и вода има в бензина.Не мисля,че е от запалителната система.Поздрав.
            И аз на такова се надявам,но до последно бе добре и после от покой не ще да тръгне.Поне да бе подсказала преди това,с леко прекъсване или нещо такова.А то отведнъж,сякаш имам картоф в аспуха.Така или иначе във вторни съм в сервиз...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем на бензин 3.0V6

              Идея от къде може да се купи филтърчето към помпата.Помпата работи перфектно,замервахме и налягането.Нямаше визуално буклуци в резервоара,старото филтърче бе почистено(издухано с компресор) но ...колата запали и след това същия резултат.В момента съм го извадил и помпата в резервоара е без филтър и е изтребител.Може ли помпата да се прецака само от припалване на бензин?И някакъв начин да се рециклира(да се смени мрежичката с нещо)?Продават се май само с помпа комплект.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем на бензин 3.0V6

                Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                Идея от къде може да се купи филтърчето към помпата.Помпата работи перфектно,замервахме и налягането.Нямаше визуално буклуци в резервоара,старото филтърче бе почистено(издухано с компресор) но ...колата запали и след това същия резултат.В момента съм го извадил и помпата в резервоара е без филтър и е изтребител.Може ли помпата да се прецака само от припалване на бензин?И някакъв начин да се рециклира(да се смени мрежичката с нещо)?Продават се май само с помпа комплект.
                Сега...филтърче са инжекционни помпи се предлага категорично и отделно от самата помпа.Цената му варира от 5 до 15лв. според модела и производителя.Задължително трябва да си носиш старото за мостра.
                Другото нещо е...да може да се прецака само от палене,защото обикновено в резервоара се задържа с месеци един и същи бензин.Той си променя качествата/става направо като петмез/ и задънва филтърчето.От там и самата помпа се товари,защото се опитва да засмуче,а не може и...накрая изгаря!Също много важно е да има винаги поне 10л. бензин в резервоара.Тоест като ти останат 10л все едно е свършил...така трябва да ти е нагласата.Бензина охлажда помпата и когато нивото му падне тя остава на сухо.Вследствие на това,тя прегрява и...отново изгаря!
                Тези два момента са и основните ,поради които никой вносител НЕ дава гаранция за бензинова помпа при наличие на газови уредби!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X