Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за преден диференциал витара.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за преден диференциал витара.

    Днес след голяма борба със преспите предното ми умря.Та питането ми е към колегите който са сменяли корпуса на предния диф със чугунов а пък не са ползвали пиниона и короната да помагат става въпрос за витара 2.0дизел 98година .Понеже гаража ми е замразен още във основите мисията на полеви условия ще е трудна та сигурно ще я разглобя до края на седмица и незная точно какво е счупила на първо четене със включен преден мост пулоската де то се зацепва директно във дифа демек лява прави опит да се завърти и се дига и сваля като на екцентрик което ме навежда на мисълта че се счупила някоя планета или както се казват тея брамбазлъци във короната има по-лек варянт да се счупила пулоската във шлиците което не ми се вярва.Та ако на някой му се намира прасе или пинион и корона за дизел незная колко зъба е ама не е проблем да се видят да звънка 0878247976 Юлиан.Поздрави

  • #2
    От: Питане за преден диференцял витара.

    Без да питам, какъв ти е проблема, въпроса с полуоските и каретаат ще го рещиш тук: 0888 708 279. По наатък ще трябва да попропчетеш и да решиш това ли е колата ти за офроуд и как да я експлоататираш в по-тежки условия. Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Питане за преден диференцял витара.

      На дизеляците мисля че е 8х37(4,625:1),Крейзи Емо има такъв,ако не го е дал вече...
      Иначе ако искаш да е здраво,се слага УАЗ-ов мост отпред.Има го със същата предавка и проблемите с предното изчезват...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Питане за преден диференцял витара.

        Да ти кажа честно малко ми трябва да сложа цял мост ама все не се решавам както казах гаража ми е на един метър от кота нула можеби това ме спира.А относно дифа въобще не им разбирам преди две седмици един прятел строши корпуса на предния диф и ме помоли уж да му придържам да ама не във снега изведнъш аз главния майстор купуваме цял диф от мой добър приятел моргаджия отваряме го 8x41 неговата 8 клапанова автомат 8x37 казвам му аз да го върнем той пусти мерак не ще ползваме корпуса е добре ама ти ще го смениш хубаво чувал съм за някакви регулажи и звъня на колега травелинг от пловдив той каза абе що го събереш ама или ще вие много или малко пипкава работа е не всеки може да го регулира.Моя приятел казва давай кво пък толкова и свалям неговата корона и хоп във корпуса като оставих пиниона от другата корона че неми се разглабяше което знам че е неправилно и регулаж затяга пак а по-добре я още малко и така един час събрах го и проба о чудо няма да вие явно късмет.Та на първо време някой колега ако е запознат да каже на дизела колко зъба е че нещо 8x37ми се виждат малко може и да греша що като казах скоро го ядох във тоя студ навън със тея ремонти и не ми се сваля дифа да ги броя

        Коментар


        • #5
          От: Питане за преден диференцял витара.

          Ама си го написал , на един дъх.
          http://vbox7.com/play:398e8b82

          Коментар


          • #6
            От: Питане за преден диференцял витара.

            Мани мани да не ти идва на главата ама на кво да се прави тея неща ни карат да се чустваме живи

            Коментар


            • #7
              От: Питане за преден диференцял витара.

              И ако си сложил пиньон от един диф,а корона от друг-ще се счупи.Може и да не вие,но ще се счупи.Тези двойки се напасват в завода едно към друго,било то със зъбошлайф,било то с лепенговане...А вие сте го събрали с лопатата.Няма да изкара дълго.
              Отделно от това настройката се прави няколко часа като се обират внимателно луфтовете първо на лагерите,после на зъбните колела.Ако луфта е голям-чупи.Ако е по-малък от нормалното-пак чупи и лагерите и зъбите...
              Така и така сте го съсипали вече,мисли за УАЗ-ов мост отпред...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: Питане за преден диференцял витара.

                А това със различните пинион и корона го разбрах във последствие че и разни вестници между зъбите ама човека доволен пари не съм му взел.Това със уазковия мост ще мога ли да подържам 120км без да ме е страх за живота че жена ми краде много често джипа като е пълен резервоара абе разбирай евридейка без да се обиждат колегите със такъв мост що то не мога да знам как е хавата със него.Мислил съм го със какъв ли не самурай уаз тойота нисан то чертежи то чудо по руски щатски форуми така съм се увъртел че докато не хвана флекса да я осакатя няма нищо да стане

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за преден диференцял витара.

                  Първоначално публикуван от soska1 Преглед на мнение
                  ...Това със уазковия мост ще мога ли да подържам 120км без да ме е страх за живота че жена ми краде много често джипа като е пълен резервоара абе разбирай евридейка без да се обиждат колегите със такъв мост що то не мога да знам как е хавата със него...
                  Ако е направено както трябва-да.Има вариянт да се направи так,че ако не знаеш че Витарата е с цял мост отпред,няма и да разбереш докато не погледнеш...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за преден диференцял витара.

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Ако е направено както трябва-да.Има вариянт да се направи так,че ако не знаеш че Витарата е с цял мост отпред,няма и да разбереш докато не погледнеш...
                    Моля отвори ми очите може и на лични.И обещавам повече лоша дума за Киа да не казвам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за преден диференциал витара.

                      Няма проблем,ама е мнооооого дълго за писане.
                      0885 477 440-звънкай по всяко време...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за преден диференциал витара.

                        Соти добре Ти е казал,че дифа ти най-вероятно е 8х37 и аз смятам така!
                        Имам такъв и ако ти потрябва ми пиши и ще измислим нещо!
                        Наистина нещата са малко пипкави с настройките на дифа,а ти си близо до София,та ако мислиш,че няма да се справиш добре с нещата е по-добре да се разбереш с някой колега от София и да ти го събере и настрой,пък Ти само да го качиш готов!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за преден диференцял витара.

                          Първоначално публикуван от soska1 Преглед на мнение
                          Моля отвори ми очите може и на лични.И обещавам повече лоша дума за Киа да не казвам
                          Добре е да си с отворени очи, но почнеш ли проекта с целия мост както нямаш и гараж ще ти трябва да си купиш и "киак" за да може да се вози женати следващата година през която ще монтираш цял мост и няма да имаш Витара. Монтирането на цял мост е сложен и трудоемък процес. В много случаи може да ти надхвърли цената на Витарата. За цял мост има други теми. По твоя въпрос. Твоята май беше дълга база, междинна ? Ако е така би трябвало да си с маздовия мотор! И сега вече най-якото хвърляне на боб -с ръчни скорости !?! Ако съм познал 3 от 3 значи дифа ти е 4.30 т.е. 10/43 . Ако си автомат е 8/37. На Емо е такъв и би трябвало да е цял - сглобен. Повредата, която описваш ми прилича на счупена касета. Предния диф ти е чугунен и полуосите са от дебелите. Без да го свалиш и отвориш само гадаем. На Витарата един от плюсовете е, че може да се кара без преден диф - мост и предни полуоси ! Лошите метеорологични условия и сезона в момента не го позволяват . П.С. С това което си направил на дифа на твоя приятел си прецакал и двата. Това, че не си му взел пари и той се е съгласил въобще не Ви оправдава. Дйфа няма да го бъде. Защо не отвихте и пиньона - само една гайка е ! Миналата седмица правихме такъв и можех да погледна и сравня двата пиньона. Това, че са с еднакъв брой зъби изобщо не ги прави еднакви ! Ако ставаше така отдавна да карам с дифове 8/43 .
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за преден диференциал витара.

                            Огромно благодаря за инфото предполагах че не е 8x37 и си мислех за нещо като 10x? че някъде беше коментирано ако не се лъжа от теб а ма ме досрамя.Да позна 3 от 3 и ако познаеш и за касетата ще те издиря да видя какъв боб хвърляш да си взема и аз ида пием по бира.Тези дни ще я вкарам на един приятел във гаража ще го разглобя и ще снимам да видим как се счупил.Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за преден диференциал витара.

                              След слагането на цял мост отпред се забравя за проблеми с предницата, но пък започват други...
                              За два месеца разтягам втора верига мамка му. Предстои смяна на раздатката с такава от ГАз69. И друг мотор и скорости, ама като почна-ще давам отчет.

                              По отношение на стабилността с УАЗ-ов мост-откакто съм сложил моста не съм вдигал повече от 75 км/ч, не стига мотор, а и лагерите на пиньона вият, та не е работа да карам бързо, но при тази скорост не чувствам никаква нестабилност. Е, не е като оригиналното окачване, но определено може да се кара и с по-висока скорост. Хем ъглите по предницата са "някакви"...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X