Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

    От една седмица съм собственик на Форд Експлорър и съм много щаястлив. До сега се разхождах по полетата и черни пътища с един Пасат ама дойде времето да го разкарам. Днес жечерта се разходих из нивите около Варна и джипката добре се представи. В момента съм с гуми 215 / 75 / 16 зимни и имам чувството, че не са съвсем удаяни за по-големи преспи. Джипа също ми изглежда малко нисък, даже в наяалото се чудих туй джип ли е или СУВ. Задницата ми е леко виснала каточели. Компресора се включва и я вдига, ама дали трябва така да стои? Как се повдига целия джип?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5960325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5960324

  • #2
    От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

    Първоначално публикуван от valchog Преглед на мнение
    Как се повдига целия джип?
    С каква цел?
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

    Коментар


    • #3
      От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

      С цел да се вдигне още малко )))

      От днес имам и някакво странно тупкане, което не мога да разбера от къде се чува. Все едно ми е заседнал камък в някоя гума. При ускоряване тропането също се ускорява. Гледах отдолу кардани, карета - няма грам луфт. Вдигнах едната страна във въздуха и пуснах на обороти да се въртят гумите и пак нищо не се чува. Не тресе само тупка леко. Някакви идеи?

      Коментар


      • #4
        От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

        Първоначално публикуван от valchog Преглед на мнение
        С цел да се вдигне още малко )))
        Отпред натягаш торсионите, отзад правиш по-дълги обеци на ресьорите, а ако си с пружини - слагаш им подложки. Но това не е най-правилният начин. По-добре е да се закупи лифт кит според височината, която трябва да се постигне.
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #5
          От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

          Мерси за отговора.
          Сега съм в друг филм. Днес извадих задната полуоска и се оказа, че тропането е от там. Лагера на главината лагерува директно върху полуоската и явно е имало износване. Някой е изтънил мястото и е сложил втулка, която се е счупила. Сега трябва да купувам нов лагер и нова полуоска.

          Коментар


          • #6
            От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

            Предполагам, че няма да е трудно да си намериш полуоска, по автоморгите има доста експлорери. Лагери също се намират по специализираните магазини, дори и по заявка. Успех!
            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
            Времето е ценно, само ако не бързаш.
            0889623098

            Коментар


            • #7
              От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

              Полуоска намерих и даже вече я смених. Дори си направих инструмент и си изкарах двата лагера и семерингите. Иначе такива лагери няма - трябва да се поръчват от вън.
              Въпроса ми е сега какво масло да сложа на преден и заден диференциал, раздатка и скоростна кутия. В книжката на форда пише
              Automatic transmission: WS9 M2C 202-B
              TRANSFER BOX: ESP-M2C 166-H
              FRONT AXLE: WSP-M2C 197-A
              REAR AXLE: SR-M2C 9102-A with oil additive EDT-M2C 118-A
              Из нета всеки слагал каквото му падне. )

              Коментар


              • #8
                От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                http://autonote.h15.ru/transoem.htm
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                  Относно маслото - имам приятел, който е дистрибутор на различни марки масла. Казвам му за коя кола и за кой възел ми трябва масло, сменям и карам. За сега съм доволен.

                  П.П. Не си избирам най-евтиното, нито най-скъпото. Златната среда е в сила и тук.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #10
                    От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                    Не е нисък, ами много нисък. И е доста виснал отзад. И гумите са смешно малки за тия големи арки. Така като гледам едни 31-ци ще му паснат баш таман. Не знам до какви размери понасят тия гадове - запознатите да кажат, но в тоя си вид си е съвсем СУВчест, ИМХО.

                    Ама, направи му тех.обслужването, и после мисли за другото. Пък колегите ще помагат.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Така като гледам едни 31-ци ще му паснат баш таман. Не знам до какви размери понасят тия гадове.
                      235x75x15 са моите и са добре. Може и по-големи до 31х10,5х15, но най-вероятно отпред ще опитат леко при пълен завой и със сигурност при по-големи неравности отгоре в пластмасите.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #12
                        От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                        Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                        235x75x15 са моите и са добре. Може и по-големи до 31х10,5х15, но най-вероятно отпред ще опитат леко при пълен завой и със сигурност при по-големи неравности отгоре в пластмасите.
                        Това на снимките е горе-долу с такъв размер (215 е, но пак 75 и на 16-ки джанти). Арките изглеждат огромни, а гумите - миниатюрни. Точно по същия начин изглежда например Patrol Y61 с оригиналния си размер гуми. Побира значително п-о-големи, съответно. Някой опитвал ли е?

                        ПП: Да не си помисли някой че споря - няма как да споря, щото такова съм виждал само на картинка. Просто арките изглеждат доволно големи за гуми поне с 2 номера нагоре. На тераното арките поне визуално са значително по-малки, а побира 31ци почти безгрижно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                          Ето как изглеждат 235х75х15

                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар


                          • #14
                            От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                            Подариха ми едни гуми 265/70/16 и с тях е доста по прилична гледка. ) Обаче сега не мога да разбера един шум от къде се появи. Дали от гумите, дали от предния диф? шум е като разбит лагер, но аз проверих главините и са добре.
                            Не ми идва на акъла как да го диагностицирам.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:535024_2920976785456_1422599377_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5362368

                            Коментар


                            • #15
                              От: Включвам се в клуба на Форд с малко въпроси

                              Това са точно 31-ците, за които говорех.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X