Обява

Свий
Няма добавени обяви.

по бързо Дайхатсу

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • по бързо Дайхатсу

    здравеити колеги аз съм нов във бранша и имам вапрос към по компитентните: имам бертоне ,купе на роки и двигател БМВ 2,5 170 коня,идват ми много къси скоростите от каква зависи от ск.кутия или от дефернцяла.Между бензина и дизела каде е разликата?

  • #2
    От: по бързо Дайхатсу

    Колега,какво значи къси скорости?
    Гледам споменал си че си нов в бранша за това да спомена само че като е 170 коня тозва не означава че трябва да върви с 230 като BMW с такъв мотор.
    Джипа е с различни предавателни числа от колите и не се търси скорост а мощност за развъртане на гумите.
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #3
      От: по бързо Дайхатсу

      съгласен съм с тебе колега но може да му се даде и малко барзина сега на 3000 оборота е на 80 незнам добре ли е . А иначе на 3та в движение ги превърта

      Коментар


      • #4
        От: по бързо Дайхатсу

        Първоначално публикуван от Dinko Petrov Преглед на мнение
        ...сега на 3000 оборота е на 80.
        Моето Роки с бензинов мотор Toyota 3Y на 3000 оборота държи към 95-100км/ч.Твоето предполагам е с бензинов двигател BMW m20b25 6 цилиндъра и 12 клапана с многоточков инжекцион Bosch.Предполагам,че в Бертоне са използвали скоростната кутия на дизелово Роки,а не от бензиново.Хубаво да провериш дали е така,за по-сигурно и евентуално може да помислиш да я подмениш с такава от бензиново Роки.
        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: по бързо Дайхатсу

          незнам каде е разликата в кутията или деферцияла, а по принцип с дизелова кутия ако разликата е в нея трябва да стане по бърза

          Коментар


          • #6
            От: по бързо Дайхатсу

            Първоначално публикуван от Dinko Petrov Преглед на мнение
            незнам каде е разликата в кутията или деферцияла, а по принцип с дизелова кутия ако разликата е в нея трябва да стане по бърза
            Едва ли е в диференциалите.Някъде бях чел във форума,че дизеловото Роки е с различни мостове като цяло-дифове и полуоски.Когато разглобихме моето се оказа,че мостовете са едно към едно с тези на дизелово Роки.Предполагам,че разликата е само в скоростната кутия.
            Преди години с баща ми търкаляхме една ГАЗ-ка с двигател Перкинс 4.0 атмосферен дизел,но със скоростната кутия от бензиновия мотор.Резултата беше максимална скорост 60км/ч и ревеше на умряло.На други ГАЗ-ки съм виждал същото изпълнение но със скоростна кутия за дизел,резултата при тях беше около 30км/ч повече максимална скорост,при същите обороти на мотора.
            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              От: по бързо Дайхатсу

              Скоростната кутия на дизела е с по-малки предавателни числа, понеже е с по-голям въртящ момент. Същото следва да е и за диференциалите. Дизеловите диференциали са около 3,6:1.
              Ако на мястото на дизелов мотор сложиш бензинов такъв следва да стане стрела. Бензиновия има горе-долу два пъти повече полезни обороти спрямо дизела.

              Ако на мястото на бензинов сложиш дизел ще имаш много мощност и въртящ момент на гумите, но няма да имаш скорост.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: по бързо Дайхатсу

                "Късите" скорости се лекуват с големи гуми.С какви гуми е в момента джипката?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: по бързо Дайхатсу

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Ако на мястото на дизелов мотор сложиш бензинов такъв следва да стане стрела.
                  Ако има какво да засили стрелата. Щото ако бензина е мъртвец откъм въртящ момент, ще е твърде интересна картинка.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: по бързо Дайхатсу

                    джипката е бензиново бертони 2000 кубика 130 к.с заводско а сега е със сменен мотор и е на 170 к.с много добре се развърта но скоростите идват много къси,затова се интерисувам каде е разликара м/у бензина и дизела ; кутия или диф. Благодаря ви за мненията все пак.

                    Коментар


                    • #11
                      От: по бързо Дайхатсу

                      235 75 15

                      Коментар


                      • #12
                        От: по бързо Дайхатсу

                        разбира се че е от скоростите, но щом добре ги върти пробвай с по-големи гуми. предполагам че оборотите ще си останат но скоростта ще е по-висока. А с късите скорости ще имаш повече "пауър" при нужда.
                        Поздрави...

                        Коментар


                        • #13
                          От: по бързо Дайхатсу

                          Докато в един момент дифовете не кажат "Мяу". Като им гледам реализацията и предавателните числа нямат много запас за товарене с як мотор и големи гуми.
                          А и тоя бертон е къде тон и половина, ако не и отгоре.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: по бързо Дайхатсу

                            здр.на всички аз имам същия проблем като на колегата, с бертонето само че моето е 1,8 115к, късата база,форсира се до 3000 об,а вдига едва 80км,тук прочетох някъде че гумите са от значение,моите са 205-70-15. та въпроса ми е има ли вероятност да е от дифовете.

                            Коментар


                            • #15
                              От: по бързо Дайхатсу

                              Какво да каже човек...
                              Аз бих се радвал на възможно най-най бавните дифове, други искат да имат макс скорост...
                              Дайхатцуто не е най-подходящата джипка за бързо каране, хеле па икономично.
                              А в генерален план, за високи скорости си има СУВ-ове (паркетници).
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X