Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с палене

    Добър вечер , колеги. Имам Нива 1.7 карбуратор.Имам проблем с паленето.Като загрее и по някой път не иска да пали.Стартера завърта малко и спира... прави вът, вът ,вът и като реши си пали... ( хахах ебахти обяснението, но надявам се се сетихте).Свалихме стартера, почистихме го,четките си бяха добре,но все пак ги сменихме.Известно време си палеше безпробленно,но пак почна да го прави , тоя номер.Помислих,че има лоша маса.Купих нов кабел пуснах го.Но пак така... прави го като е загрята и когато си иска... От какво друго може да е.

  • #2
    От: Проблем с палене

    Имах някога същия проблем. Не знам от какво е точно. Смених сам бобината, дестр.капачка, комутатора (май така се казваше) и кабелите. Изчистих всички жигльори, всл. два, които са стрити в корпуса и ги вадих с дълго шило. Оправи се. Лесно е.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с палене

      Първоначално публикуван от z_chakarov Преглед на мнение
      Добър вечер , колеги. Имам Нива 1.7 карбуратор.Имам проблем с паленето.Като загрее и по някой път не иска да пали.Стартера завърта малко и спира... прави вът, вът ,вът и като реши си пали... ( хахах ебахти обяснението, но надявам се се сетихте).Свалихме стартера, почистихме го,четките си бяха добре,но все пак ги сменихме.Известно време си палеше безпробленно,но пак почна да го прави , тоя номер.Помислих,че има лоша маса.Купих нов кабел пуснах го.Но пак така... прави го като е загрята и когато си иска... От какво друго може да е.
      Бобината на стартера, пипали ли сте я ???
      На мен се случи същия проблем..
      Стартера върти, но е сецащо, и нямаше тяга и когато си поискаше, като врътнеш ключа и започва едно цъкане, врътнеш да палиш--->цъкне и до там, налагаше да цъкам, по 30 пъти да завърти...Оказа се, че вътре в самата бобина, има една пластина(медна)/тя служи като стопер, да не завърти стартера, преди бендикса да е зацепил, след като бобината дръпне, оста на бендикса, в дъното е тази пластина и служи да даде контак м/у + са от акомулатора до ел.мотора/ и беше корозилара и не даваше добър контакт...Ако имаш бобина под ръка смени я и пробвай
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с палене

        От този проблем май се оплакват почти всички с карбураторни Ниви и двигател 1.7. И при мен го правеше този проблем доста време, независимо дали топла или студена. След смяна на два стартера имаше временно подобрение, но след известно време пак се появи проблема. Изключително изнервящо е понякога, аз спрях да му обръщам внимание и колкото и несериозно да звучи проблема изчезна от самосебе си. Сега в големия студ сутрин при температури под -10 първите завъртания на стартера също са мудни дори и с нов акумулатор, но това го отдавам на сравнително гъстото минерално масло с вискозитет 15W40, което при тези градуси става с гъстота на пчелен мед . Следващата зима се каня да пробвам с малко "по-тънко" масло - 10W40, за да направя сравнение как ще е студеният старт тогава.
        Ето и един добър клип и който малко разбира английски ще разбере за какво става въпрос:
        Последно редактирано от Kara Kolio; 09-02-12, 19:15.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с палене

          Първоначално публикуван от z_chakarov Преглед на мнение
          Добър вечер , колеги. Имам Нива 1.7 карбуратор.Имам проблем с паленето.Като загрее и по някой път не иска да пали.Стартера завърта малко и спира... прави вът, вът ,вът и като реши си пали... ( хахах ебахти обяснението, но надявам се се сетихте).Свалихме стартера, почистихме го,четките си бяха добре,но все пак ги сменихме.Известно време си палеше безпробленно,но пак почна да го прави , тоя номер.Помислих,че има лоша маса.Купих нов кабел пуснах го.Но пак така... прави го като е загрята и когато си иска... От какво друго може да е.
          При точно такива симптоми първото и най-лесно нещо,което трябва да провериш е началният ъгъл на подаване на искрата-/центровката/.
          Когато той е в повечко се получава именно това трудно завъртане.
          Ако нещата не се оправят гледай за хлабава връзка,втулки на стартера и т.н.-/но смятам,че ще е от центровката/.
          Относно паленето в голям студ и ползването на масло 15W40 аз преди да стартирам вадя манивелата превъртам 10-15 оборота и чак след това паля.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с палене

            Провери има ли маса двигателя с купето.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с палене

              Правилно ли разбрах, че проблемът се явява само при загряла кола? Да не би да дърпаш смукача и да я давиш?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с палене

                Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                Правилно ли разбрах, че проблемът се явява само при загряла кола? Да не би да дърпаш смукача и да я давиш?
                Неси разбрал.Стартера не върти както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с палене

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  Бобината на стартера, пипали ли сте я ???
                  На мен се случи същия проблем..
                  Стартера върти, но е сецащо, и нямаше тяга и когато си поискаше, като врътнеш ключа и започва едно цъкане, врътнеш да палиш--->цъкне и до там, налагаше да цъкам, по 30 пъти да завърти...Оказа се, че вътре в самата бобина, има една пластина(медна)/тя служи като стопер, да не завърти стартера, преди бендикса да е зацепил, след като бобината дръпне, оста на бендикса, в дъното е тази пластина и служи да даде контак м/у + са от акомулатора до ел.мотора/ и беше корозилара и не даваше добър контакт...Ако имаш бобина под ръка смени я и пробвай
                  Залагам че това е проблема износване на медната пластина,както колегата пише.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с палене

                    Aз,пък залагам на втулки на стартера.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с палене

                      И аз мисля, че последните два поста определят достатъчно ясно описаният проблем.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с палене

                        Стартерите си имат някакъв ресурс,след това започват да създават проблеми,по описаните симптоми-ротора дере по статора и няма мощност,причината износени втулки,износена ос на ротора или крива ос на ротора.Решението роден редукторен стартер,купих си само три,един за аватара един за нивата и резервен:

                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с палене

                          Има и нормален стартер, не редукторен, аз съм с такъв след като имах същия проблем. Моят съвет е да смениш шалтера - това малкото цилиндърче на снимката. Ако някой предвидлив майстор ти е отвинтил долният болт от трита, които държат стартера, смяната става за норматив - 10-15 минути.
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с палене

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Има и нормален стартер, не редукторен, аз съм с такъв след като имах същия проблем. Моят съвет е да смениш шалтера - това малкото цилиндърче на снимката. Ако някой предвидлив майстор ти е отвинтил долният болт от трита, които държат стартера, смяната става за норматив - 10-15 минути.
                            Колега, искаш да кажеш бобината ли ? Или не мога да те разбера?
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с палене

                              Доколкото разбирам, става дума за електромагнит, който изхвърля зъбното колело на стартера до зацепване с венеца на маховика, за да го завърти и да запали мотора. След отпускане на контактния ключ се връща.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X