Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Паджеро - Спорт" - въпроси и отговори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

    Пробвай с кореселин, меглио и пароструйка. Би трябвало да свърши работа

    Коментар


    • #17
      От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

      Точно от пароструйката ме е шубе защото веднъж така замаза ламелите на радиатора на "БМВ-Ф650", че свят ми се зави докато ги изправя!С "Меглиото" ще пробвам, ако не се получи ... кореселин или някакъв друг разредител!
      Благодаря!

      Коментар


      • #18
        От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

        След досадно търкане с какви ли не препарати резултата беше почти нулев!Замазването на "тинята" ставаше още по голямо и по голямо и ща не ща се наложи намесата на пароструйка след, което проблема беше решен!
        Колеги изхождайки от заглавието на темата имам още въпроси, като един от тях е може ли някой да сподели с какъв диаметър са предни и задни спирачни дискове на "Спорта"?
        Ето за сравнение двете радиаторчета!
        Поздрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5545 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5349158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5549 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5349157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5548 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5349155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5544 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5349154

        Коментар


        • #19
          От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          ... Колеги изхождайки от заглавието на темата имам още въпроси, като един от тях е може ли някой да сподели с какъв диаметър са предни и задни спирачни дискове на "Спорта"?
          Предни:

          http://www.trustingparts.com/brake/i...tti&code=DF368

          Задни обаче има два вида - плътни и вентилирани

          Плътни - http://www.trustingparts.com/brake/i...tti&code=DF111
          Вентилирани - http://www.trustingparts.com/brake/i...tti&code=DF371

          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • #20
            От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

            Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
            Предни:

            http://www.trustingparts.com/brake/i...tti&code=DF368

            Задни обаче има два вида - плътни и вентилирани

            Плътни - http://www.trustingparts.com/brake/i...tti&code=DF111
            Вентилирани - http://www.trustingparts.com/brake/i...tti&code=DF371

            Благодаря колега ... полезно инфо!

            Коментар


            • #21
              От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

              А честито, малко късно ама сега го виждам, Стеф да си го караш със здраве и много нафта да изгоиш с него, пък се обади да полафим някой ден
              Grand Vitara 2005g- за работа
              Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
              Lexus RX200t -2016г.-евридейката

              Коментар


              • #22
                От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                Първоначално публикуван от damianski Преглед на мнение
                А честито, малко късно ама сега го виждам, Стеф да си го караш със здраве и много нафта да изгоиш с него, пък се обади да полафим някой ден
                Естествено, че ще ти се обадя!!!

                Коментар


                • #23
                  От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                  Колеги, търся един брой маслен маркуч /втора употреба/, като този на снимката.Ако някой има идея от къде мога да се сдобия с такъв и на каква цена моля да пише.В СТЗ открих само един здрав и той вече е при мен.
                  Благодаря предварително!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5544 (800 x 600).jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5351587

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                    Тъкмо сега отивам до една морга. Нощеска боклуците за втори път ми чупят страничното стъкло (ама трети път ще се наиграят). Та като отида ще проверя и за тебе.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                      Колеги може ли да ме светнете относно това дали пружините на задния мост на "Паджеро-2" и "Паджеро-3 спорт" са еднакви или имат някакви конструктивни разлики, като диаметър на навивките, дебелина на тела и височина?Питам защото не знам, а дойде ред на повдигането и имам налични от П2 и, ако същите са еднакви ще си спестя демонтирането/монтирането на наличните на "Спорта" ... за снемане на размерите и направа на нови по високи.
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        Колеги, търся един брой маслен маркуч /втора употреба/, като този на снимката.Ако някой има идея от къде мога да се сдобия с такъв и на каква цена моля да пише.В СТЗ открих само един здрав и той вече е при мен.
                        Благодаря предварително![ATTACH=CONFIG]424342[/ATTACH]
                        В моргата, където бях нямаха такъв маркуч. Тук в София има фирма дето прави такива маркучи, като ползва старите накрайници. За друго място не се сещам.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          В моргата, където бях нямаха такъв маркуч. Тук в София има фирма дето прави такива маркучи, като ползва старите накрайници. За друго място не се сещам.
                          В Стара Загора също кербоват маркучи.Най-вероятно ще се прави нов такъв.Благодаря все пак.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                            От как съм купил джипа с изминати вече близо 2000км, след скорост около 70км/ч. започва леко да претриса или по точно едно монотонно вибриране, което продължава и след 120км/ч.Проверих тампоните по ск.кутия като установих, че същите видимо са здрави и без скъсвания, Но като хвана кутията за опашката с лекота я повдигам на около 5-6см. нагоре!?Скъсан е тампона, който е монтиран на самата раздатка - встрани.Да, ама този тампон е толкова странен, че дълбоко се съмнявам, че и дори да го сменя ... ще се оправят нещата!??
                            Каретата са здрави!Абе все едно е налице дебеланс на кардана или нещо такова!
                            Някакви идеи къде да търся проблема?
                            Благодаря!
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                              От как съм купил джипа с изминати вече близо 2000км, след скорост около 70км/ч. започва леко да претриса или по точно едно монотонно вибриране, което продължава и след 120км/ч.Проверих тампоните по ск.кутия като установих, че същите видимо са здрави и без скъсвания, Но като хвана кутията за опашката с лекота я повдигам на около 5-6см. нагоре!?Скъсан е тампона, който е монтиран на самата раздатка - встрани.Да, ама този тампон е толкова странен, че дълбоко се съмнявам, че и дори да го сменя ... ще се оправят нещата!??
                              Каретата са здрави!Абе все едно е налице дебеланс на кардана или нещо такова!
                              Някакви идеи къде да търся проблема?
                              Благодаря!
                              Поздрави.
                              Това само на пета скорост или и на другите. (Демек с оборотите на двг. ли е свързано или със скоростта?)
                              Страничният тампон ограничава само подскачането на кутията при рязко натоварване. Например голям наклон и тръгване на бавни, тогава е страшно.
                              Огледай за удари по кардана, но най-вероярно е каре.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Паджеро - Спорт" - въпроси?

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Това само на пета скорост или и на другите. (Демек с оборотите на двг. ли е свързано или със скоростта?)
                                Страничният тампон ограничава само подскачането на кутията при рязко натоварване. Например голям наклон и тръгване на бавни, тогава е страшно.
                                Огледай за удари по кардана, но най-вероярно е каре.
                                Определено вибрацията е свързана със скоростта.Извърших проба при скорост около 100-110км/ч. и поставих лоста в неутрал /ръчна ск.кутия/, като продължих движението по инерция но вибрацията остана без промяна, а при падането на скоростта под 70км/ч. всичко се нормализира?Нещо въртящо е но наистина не мога да се ориентирам.Карданите и двата са без забележки ... даже търсих следи от паднала балансираща пластина, ама не открих такива.На ръка пробвах каретата и те не мърдат, както и при потегляне от място няма чукане или хлопане.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X