Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стробоскоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стробоскоп.

    Здравейте колеги..Тези дни търся схеми на Стробоско-пи, защото в интернет са много скъпи 140 лева...По добре да си го направя..
    Но искам малко помощ, понеже не съм много навътре в електрониката..
    Намерих тази схема:
    Та въпросите ми са:
    Ако отида в магазина и им кажа например Ц1-10 нано фарада, ще ми дадът този модул?Може да ви се стори странен въпроса, ама "С питане до Цари град се стига"
    Каква е тази Екранировка??На този кабел и какъв е най-добре да използвам, понеже от него ще идва висоволтов ток??
    Схемата вярна ли е??
    Мерси предвърително!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3439689510805005261295430383VmeY8Ja7HF2EFoTKYJpf.JPG
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5960062
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

  • #2
    От: Стробоскоп.

    Да вярна е схемата!
    Има списък на елементите ... отиваш с него в магазина и си ги купуваш!

    После разправяш какво е станало.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Стробоскоп.

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Да вярна е схемата!
      Има списък на елементите ... отиваш с него в магазина и си ги купуваш!

      После разправяш какво е станало.
      Ами "уж" схемата е правилна и пробвана пък да видим.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Стробоскоп.

        Коаксиален е кабела. Например от старите компютърни мрежи е идеален - хем достатъчно тънък, хем пластичен, хем екраниран.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Стробоскоп.

          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
          Здравейте колеги..Тези дни търся схеми на Стробоско-пи, защото в интернет са много скъпи 140 лева...По добре да си го направя..

          Каква е тази Екранировка??На този кабел и какъв е най-добре да използвам, понеже от него ще идва висоволтов ток??

          [ATTACH=CONFIG]416503[/ATTACH]
          Няма да идва високоволтов ток. Това е едно кабелче, което се навива с няколко витки около високоволтовия кабел към свеща на първи или четвърти цилиндър. Кабелчето става антена, улавяща високоволтовия импулс, в него се индуктира напрежение, което служи за управляващ сигнал към транзистора.
          А го дават да е екранирано, за да не се смущава от импулсите на другите кабели.
          Някъде тук из форума имаше цяла тема за самоделни стробоскопи.
          Успех в начинанието и пиши как работи, пък и някоя снимка няма да е излишна. И аз искам отдавна да си спретна нещо такова, така че ще следя темата с интерес.

          Коментар


          • #6
            Re: Стробоскоп.

            В случая неудобството е, че светодиодите идват малко слаби и трябва на тъмно да правиш центровката. Аз съм си направил с фотосветкавица от бивш китайски фотоапарат. Иначе схемата е вярна. Струва ми се само, че резисторът между гейта и маса, трябва да е поне 100К
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Стробоскоп.

              Ето намерих я. http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%F1%EA%EE%EF
              Дано нещо от нея да ти свърши работа.

              Коментар


              • #8
                От: Re: Стробоскоп.

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                В случая неудобството е, че светодиодите идват малко слаби и трябва на тъмно да правиш центровката. Аз съм си направил с фотосветкавица от бивш китайски фотоапарат. Иначе схемата е вярна. Струва ми се само, че резисторът между гейта и маса, трябва да е поне 100К
                То най-добре е да сложа 12В ЛЕД ленти, те са по 3 и светят г/д добре Пък и мога да сложа различен свят, дакажем син, червен или зелен..
                За тоз Кабел малко не разбрах, кое от старите компютърни мрежи??
                Сега трудноста ми е да си намеря кутийка

                Първоначално публикуван от salmanski Преглед на мнение
                Ето намерих я. http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%F1%EA%EE%EF
                Дано нещо от нея да ти свърши работа.
                Мерси колега!!
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  Re: Стробоскоп.

                  Преди да УТП имаше БНЦ. Коаксиален кабел 50ома. Като за телевизионна антена, но по-тънък. Не, че няма да стане и антенен, но е по дебел и твърд.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Стробоскоп.

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Преди да УТП имаше БНЦ. Коаксиален кабел 50ома. Като за телевизионна антена, но по-тънък. Не, че няма да стане и антенен, но е по дебел и твърд.
                    Добре де, ако отида и им кажа в магазина "Коаксиален кабел", вярвам, че ще имат и по тънън и по дебел?Има ли значение колко ома е ?
                    Извинявам се за тъпите въпроси, ама не я разбирам много тая електроника..
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стробоскоп.

                      Едно такова чудо ми се търкаля в гаража ,ако искаш да ти го снимам или държиш да си го направиш сам

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Стробоскоп.

                        Няма кой знае какво значение. 50ома ти е добре.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стробоскоп.

                          Мерси!
                          А сега ми влезна една идея в главата, ами ако "река", да си стъжня живота и да се пробвам, да го направя, като дигиталните??Да мери колко градуса е центровката??Възможно ли е??Знам, че трябва процесор/някакъв си / и екран и още куп джунджурий, но пък си струва мъченията..ако го направя, ще е супер...
                          Магазини много, мисля, че няма да е проблем да намеря чаркаляците...???
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Стробоскоп.

                            Не се занимавай с глупости.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Стробоскоп.

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Не се занимавай с глупости.
                              Що бре? Не може да стане ли??
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X