Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стробоскоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Стробоскоп.

    Купих Луна, в Конрада, за 10 кинта, продавача ми каза, че светило колкото 25 свето диода 5W, 250 Lumena
    Всичко съм накупил, след 30 минути ще кача снимките на нужното за стробоскоп И почвам с поялника, пък утре да видим какво съм сътворил и дали ще светне
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #77
      От: Стробоскоп.

      Това са нещата, които съм купил Сега чакам да загреее поялника и почвам лека полека да го правя Мисля Лед луната да я пъхна в фенерчето, ще е по-удобно, ще я залепя с нещо, това ми хрумна на първо време, че друго закрепяне не може да се направи
      П.П Вместо да омотавам кабела около щипка, не може ли да го вържа направо за тази ?? И тя да обхваща кабела ?
      П.П2 Веднага изникна въпрос: Ркранировката на кабела, какво трябва да се прави, според схемата нищо, но дали е така?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140113_202237.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5554181

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140113_202256.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5554182
      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 13-01-14, 20:55.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #78
        От: Стробоскоп.

        Ще трябва да погледнеш какво има в "луничката". Ако светодиодите са захранени само през резистор, всичко е наред. Ако има и друга електроника, ще се наложи да я премахнеш и да минеш на варианта с резистор.

        Да обясня малко по-подробно. За подобно устройство, от съществена важност е времето за сработване при наличие на сигнал (импулс). Евентуалната електроника в луничката, в общият случай стабилизатор на ток или на напрежение би променила това време, което обезсмисля начинанието.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #79
          От: Стробоскоп.

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ще трябва да погледнеш какво има в "луничката". Ако светодиодите са захранени само през резистор, всичко е наред. Ако има и друга електроника, ще се наложи да я премахнеш и да минеш на варианта с резистор.

          Да обясня малко по-подробно. За подобно устройство, от съществена важност е времето за сработване при наличие на сигнал (импулс). Евентуалната електроника в луничката, в общият случай стабилизатор на ток или на напрежение би променила това време, което обезсмисля начинанието.
          Ами, за да се сложат тези луни, се слага и някакъв траф/това за 220В/ , понеже правихме окачен таван, та връзвах такова чудо, вътре не се вижда нищо, така като гледам, май няма нищо, пък ме е страх, да го човъркам, много, много, че ако не стане, да го върна
          Имам един друг въпрос, на екранирания кабел, понеже е двужилен, едната жица се свързва за масата на 12В, другата към Гейта, а те двете, къде се свързват??? Че това ме мъчи, за да знам как да свържа металната щипка, която съм предвидил да я защипвам на кабела на свеща
          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 13-01-14, 23:22.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #80
            От: Стробоскоп.

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            Имам един друг въпрос, на екранирания кабел, понеже е двужилен, едната жица се свързва за масата на 12В, другата към Гейта, а те двете, къде се свързват??? Че това ме мъчи, за да знам как да свържа металната щипка, която съм предвидил да я защипвам на кабела на свеща
            Към -12V (маса) се свързва оплетката на екранирания кабел.
            Единият край на средната част (жилото) е към гейта. Другият би трябвало да е към щипката за високоволтовия кабел.

            Имай предвид, че ако имаш пробил кабел, цялата история ще се пренесе във вечните силиконови полета...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #81
              От: Стробоскоп.

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Към -12V (маса) се свързва оплетката на екранирания кабел.
              Единият край на средната част (жилото) е към гейта. Другият би трябвало да е към щипката за високоволтовия кабел.

              Имай предвид, че ако имаш пробил кабел, цялата история ще се пренесе във вечните силиконови полета...
              Мерси за отговора, сега се породи, нов Може би напълно лайкси, нооо съм малко бос...
              След като оплетката я вързах на маса, а жилото, те при мен са две, щото аз кухара взех двужилен Та може и нищо да не стане, че са малко, по-тънки, иначе кабела е чисто нов, от конрад го купих, днес... Жилото мога ли да го вържа за металната щипка/ и дали става за метална??/, и оплетката къде трябва да я вържа или тя не се връзва???
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #82
                От: Стробоскоп.

                Оплетката се свързва към маса само от едната страна. Другият край се изолира.
                Жилото на кабела се свързва към транзистора и към щипката. Същото го бях написал и по-горе. Възможно е да не обяснявам както трябва или да не вниквам какъв е въпроса...

                Имай предвид, че щипката би трябвало да се защипва върху изолацията на кабела. Не трябва да има електрически контакт с никоя част на запалителната система по която минава високо напрежение (всичко от бобината до свещите).
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #83
                  От: Стробоскоп.

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Оплетката се свързва към маса само от едната страна. Другият край се изолира.
                  Жилото на кабела се свързва към транзистора и към щипката. Същото го бях написал и по-горе. Възможно е да не обяснявам както трябва или да не вниквам какъв е въпроса...

                  Имай предвид, че щипката би трябвало да се защипва върху изолацията на кабела. Не трябва да има електрически контакт с никоя част на запалителната система по която минава високо напрежение (всичко от бобината до свещите).
                  Точно това ми трябваше Направо да го връзвам, на щипката да, сглобявам и да ходя утре да гледам дали ще светне или аз ще светна
                  Мерси много!!
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 14-01-14, 00:37.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #84
                    От: Стробоскоп.

                    Ето го и готовото стробоскопче Малко ми се струва прекалих с кабелите, но да има
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140114_134431.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5554359
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140114_134502.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5554360

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140114_134523.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5554361

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140114_134617.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5554362
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #85
                      От: Стробоскоп.

                      светнА ли?
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Стробоскоп.

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        светнА ли?
                        Чакам колата да дойде, че не е при мен и слизам да правя пробите, след 30-40 минути би трябвало да видим
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #87
                          От: Стробоскоп.

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          Чакам колата да дойде, че не е при мен и слизам да правя пробите, след 30-40 минути би трябвало да видим
                          Айде,че ракиено време мина отдавна!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Стробоскоп.

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Айде,че ракиено време мина отдавна!
                            О чудо, светна, на ниски обороти си работи добре, премигва стабилно, увеличиш ли оборотите, точно колко не знам, колата няма оборотомер, но са бая високи, започва много бързо и за кратко да премигва и в един момент спира, знам ли, защо така, но това би трябвало да е така??... На ниски обороти си е стабилен, два клипа направих, чакам да се прехвърлят и ги поствам тук, да зяпате
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #89
                              От: Стробоскоп.

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              О чудо, светна, на ниски обороти си работи добре, премигва стабилно, увеличиш ли оборотите, точно колко не знам, колата няма оборотомер, но са бая високи, започва много бързо и за кратко да премигва и в един момент спира, знам ли, защо така, но това би трябвало да е така??... На ниски обороти си е стабилен, два клипа направих, чакам да се прехвърлят и ги поствам тук, да зяпате
                              За високи обороти трябват разни други хитринки. Импулса на светкане трябва да е много по-къс, иначе нищо няма да видиш. Там и белите диоди могат да се окажат бавни и да се наложи да се ползват цветни.

                              ...само дето е безсмислено. Стробоскопа и без друго на високи обороти няма отношение към реглажа. Интересуват го преко сили първите 1000 - 1200.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Стробоскоп.

                                Направете ми едно такова и на мен. Ще си платя каквото струва за материали и изработка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X