Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стробоскоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стробоскоп.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0367.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5345832

    Коментар


    • #17
      От: Стробоскоп.

      ОТ Добрич Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0370.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5345833Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0369.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5345834

      Коментар


      • #18
        От: Стробоскоп.

        Руските стробоскопи са по 35-40лв по магазините. Не си струва играта, да го правиш, според мен за тези пари.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: Стробоскоп.

          Схемата не е вярна разбира се. Липсват токоограничаващи резистори на светодиодите. Животът им вероятно ще е къс. Може да е и едно "мигване".

          Вместо да се охарчвате за 3 броя запалки и да им вадите светодиодите, можете директно да си закупите ярки бели светодиоди.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Стробоскоп.

            Аз навремето си бях купил струбоскоп от Конрад! Верно беше 160 лв което за времето си беше много пара,но доста бързо си ги изби тогава!А наистина ми се струва,че ще си по доволен ако си купиш един руски за 30 - 40 лв!Е,вярно ако си го направиш ще ти остане удоволствието,че ти е излязло от ръцете,но винаги ще се питаш дали работи точно!Без да съм специалист по електроника,си спомням че моя стробоскоп беше с някаква специална бързоразрядна лампа-като светкавица и не съм сигурен дали светодиодите работят с така скорост,а това е важна характеристика в случая!Успех!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #21
              От: Стробоскоп.

              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
              Аз навремето си бях купил струбоскоп от Конрад! Верно беше 160 лв което за времето си беше много пара,но доста бързо си ги изби тогава!А наистина ми се струва,че ще си по доволен ако си купиш един руски за 30 - 40 лв!Е,вярно ако си го направиш ще ти остане удоволствието,че ти е излязло от ръцете,но винаги ще се питаш дали работи точно!Без да съм специалист по електроника,си спомням че моя стробоскоп беше с някаква специална бързоразрядна лампа-като светкавица и не съм сигурен дали светодиодите работят с така скорост,а това е важна характеристика в случая!Успех!
              Светодиодите нямат проблем с бързодействието. Имат проблем с яркостта, или по-точно понеже импулса, в който светват, е от порядъка на милисекунда (ако помня добре), трябва да наслагаш достатъчно диоди и да им пуснеш достатъчно ток, за да осигурят достатъчно кратък и достатъчно ярък импулс, та да имаш фокусиран образ, и той да е достатъчно ярък че да можеш да го ползваш не само на тъмно. "точността" не е казус тук. Просто светкането съвпада с искрата на първи цилиндър, и единственото, което трябва да се направи е достатъчно бърза верига от свещта до светодиодите, че забавянето по нея да е толкова малко че да не влияе съществено на измерването. Това от електронна гледна точка не е никакъв проблем.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Стробоскоп.

                А за какво се използва стробоскопа при автомобилите? Показва ти кога "цъкнала" искрата ли?! Обеснете като за абориген?
                Изгуглих го и нищо интересно не ми излезе?

                Коментар


                • #23
                  От: Стробоскоп.

                  Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                  А за какво се използва стробоскопа при автомобилите? Показва ти кога "цъкнала" искрата ли?! Обеснете като за абориген?
                  Изгуглих го и нищо интересно не ми излезе?
                  За това, да. Имаш и белези на коляновия вал и на блока или капака на ремъка/веригата, по които "прочиташ" какво е предверението (разбирай - центровката на запалването).

                  Ако достатъчно познаваш автомобила си, с 2-3 кръгчета по подходящ терен можеш и сам да си нагодиш центровката без такъв уред. Но уреда помага и си е лесниния.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стробоскоп.

                    Ясно благодаря за пояснението.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стробоскоп.

                      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                      А за какво се използва стробоскопа при автомобилите? Показва ти кога "цъкнала" искрата ли?! Обеснете като за абориген?
                      Изгуглих го и нищо интересно не ми излезе?
                      Ето на това клипче, ясно се вижда как се използва при проверка запалването на моторетка.
                      http://www.youtube.com/watch?v=HMPkR...eature=related

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стробоскоп.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Схемата не е вярна разбира се. Липсват токоограничаващи резистори на светодиодите. Животът им вероятно ще е къс. Може да е и едно "мигване".

                        Вместо да се охарчвате за 3 броя запалки и да им вадите светодиодите, можете директно да си закупите ярки бели светодиоди.
                        Аз точно това писах, има в Конрад едни Лед, Ленти, който са си с съпротивления и се лепят/имат по 3 свето диода на самата лента/, 2-3 ленти ми се струва, че ще осветяват г/д добре
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Стробоскоп.

                          Има и 12v светодиоди. В Конрад продавт предимно боклуци.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: Стробоскоп.

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Има и 12v светодиоди. В Конрад продавт предимно боклуци.
                            Има, ама няма сми. Това са или (в добрия и скъп случай) 3 диода, вързани последователно, с вграден резистор и предвидени за ток, при който да работят постоянно. А в случая със стробоскопа може и трява да се пусне ток много над номинала им, за да може с по-малко диоди да получим по-голям осветеност. При норма 20мА съм пускал импулсно половин ампер и нагоре. Работят си, стига импулса да е достатъчно кратък, че да не ги прегрее. В случая е точно такъв.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: Стробоскоп.

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Има и 12v светодиоди. В Конрад продавт предимно боклуци.
                              Мощни светодиоди на 12V няма. Предлаганите такива са основно за "алармаджийски" цели - активно / не е активно.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...А в случая със стробоскопа може и трява да се пусне ток много над номинала им, за да може с по-малко диоди да получим по-голям осветеност. При норма 20мА съм пускал импулсно половин ампер и нагоре. Работят си, стига импулса да е достатъчно кратък, че да не ги прегрее. В случая е точно такъв.
                              Това не значи че токът може да не се контролира. При голям пиков ток, освен времето за светене е важно и колко няма да свети.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #30
                                Re: От: Re: Стробоскоп.

                                За конкретното устройство продължавам да съм привърженик на лампите.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X