Обява

Свий
Няма добавени обяви.

за или против червената нафта

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • за или против червената нафта

    колеги попадна ми червена нафта. Мога ли да си прецакам нещо двигателя с нея. Трябва ли да и слагам добавка. В големият студ не замръзна, може и да е хубава.

  • #2
    От: за или против червената нафта

    Тя си е обикновена нафта ама индикирана!
    Карай смело!
    Последно редактирано от SaTaNaTa_83_stz; 07-02-12, 22:43.
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #3
      От: за или против червената нафта

      мммм да,точно

      червена нафта е тая с боица вьтре и не се различава от бялата кой знае с какво освен с цвета.

      Аз сьм срещал жьлта,червена,безцветна,бяла,синееща,зеленикава.............
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: за или против червената нафта

        Ако те хванат в ЕУ, че караш с такава нафта по закон ти конфискуват колата и плащаш глоба. Оцветена е защото е без акциз.... В Гърция например я продават по-евтино за селскостопански нужди. И бъркат в резервоарите за тестове. А той оцветителят оставал в резервоара.... така разправят.
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          От: за или против червената нафта

          Не остава нищо,може да си бьркат колкото искат.

          За акциза идея нямам как е,но ГАРАНЦИЯ нищо не остава освен ако не ползват някоя супердупер боя което мнооооого ме сьмнява.

          Морската нафта в Щатите е червена,в Мексико си е какьвто цвят се сетиш.На прозрачни филтри нищо не остава,в резервоара сьщо.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: за или против червената нафта

            Да го спрат на пътя и да му ровят в резервоара с каква нафта е - едва ли, но като нищо след тази тема да спретнат една акция в "с.житница на 30км от пловдив" и да видят кой-как се сдобива с червена нафта там.

            Коментар


            • #7
              От: за или против червената нафта

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              Да го спрат на пътя и да му ровят в резервоара с каква нафта е - едва ли, но като нищо след тази тема да спретнат една акция в "с.житница на 30км от пловдив" и да видят кой-как се сдобива с червена нафта там.
              Не ти ровят в резервоара ..... използват едно устройство което отчита този "оцветител"(явно не е само да индикира цвета) и ще минеш под съдебна одговорност( това гориво е под надзор на митниците).
              Под "червена" може да мине и газьола..
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: за или против червената нафта

                Зависи много от коя "червена" е.Има една която е с много високо съдържание на сяра и е по "суха",нея по добре я избягвай.Сярата се отлага маслото,то си губи свойствата и от там последствията са....но това става след много дълго каране само с такава нафта.

                Коментар


                • #9
                  От: за или против червената нафта

                  Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                  ..................Има една която е с много високо съдържание на сяра и е по "суха",............
                  ????????
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #10
                    От: за или против червената нафта

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    ????????
                    Не разбирам точно какво ме питаш колега но е точно така,даже и е по тежка тоест относителното тегло на нормалната по спомени май беше 0,79 а тази е поне 0,83,но отдавна не сам в тази област и не претендирам ,че цифрите са абсолютно точни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: за или против червената нафта

                      Червена е щото е ЖПйскаПо добра е от тази по бензиностанциите.Усеща се при големи те студове с червената нямаш ядовеПромишлената нафта едно време беше по мътна.Щом е бистра и яркочервена като вино 100 % е локомотивна.Лошо е ако излизаш в чужбина щото освен цвета слагат и някакъв изотопен индикатор който остава и показва и при (чиста( нафта.Помагало само промиване на резервара с бензин
                      Чел съм го във форума.....напиши с търсачката (червена нафта) и виж темата.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        От: за или против червената нафта

                        мерси за инфото. Значи да карам и да не се притеснявам. Аз за всеки случаи като ми падне такава нафта си слагам и добавка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: за или против червената нафта

                          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                          Не ти ровят в резервоара ..... използват едно устройство което отчита този "оцветител"(явно не е само да индикира цвета) и ще минеш под съдебна одговорност( това гориво е под надзор на митниците).
                          Под "червена" може да мине и газьола..
                          Не устройство а направо ти бъркат с една тел с памук в Гърция. И глобата е 5000 евро е на бензиностанцията от където си заредил 50 000

                          3 пъти са ме проверявали в Гърция .
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • #14
                            От: за или против червената нафта

                            Това е крадена нафта, както и да е вапцана...много против.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              От: за или против червената нафта

                              Първоначално публикуван от SLAKO Преглед на мнение
                              мерси за инфото. Значи да карам и да не се притеснявам. Аз за всеки случаи като ми падне такава нафта си слагам и добавка.
                              НЕ КАРАИ,БОКЛУК Е–викниме да я взема да си съсипя моята кола!
                              Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X