Обява

Свий
Няма добавени обяви.

за или против червената нафта

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: за или против червената нафта

    Изчиства се индикатора със специални химии или при промивка с бензин. Има някакъв скапан изотоп в него и реагира на полеви тест в много ниски концентрации.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      От: за или против червената нафта

      Оцветителя идва на прах в чували. И е внос. Поне за горивото в БДЖ. Те сами си оцветяват горивото, като го получат, иначе си е съвсем нормална нафта от Нефтохим. Доколкото знам, не се изчиства резервоара от него(поне не лесно).
      За земеделието не знам да има по-нисък акциз у нас. Жоро да каже, ако бъркам.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: за или против червената нафта

        За земеделските машини имаше по-рано. Сега мисля че няма. На БДЖ оцветителя не го знам също какъв е. Червения за нискоакцизна нафта е течен от едни бидони с много черепи и кръстове по тях. В базата в Лукойл Илиянци има само двама обучени служители които се занимават с него. Швейцарски май е.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #34
          От: за или против червената нафта

          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
          Изчиства се индикатора със специални химии или при промивка с бензин. Има някакъв скапан изотоп в него и реагира на полеви тест в много ниски концентрации.
          Преди 20 години прекарвахме бензина през средата на хляб и това поставено в тензух на три ката. Сигурно ще действа и сега.

          Коментар


          • #35
            От: за или против червената нафта

            Тоя индикатор няма нищо общо с оня от татово време. В сегашиния, както писаха Стария и Жоро има радиоактивна съставка и се хваща на границата много лесно. Наскоро на някои (а може би вече на всички) ГКПП монтираха американско оборудване, което измерва радиоактивното излъчване на преминаващата техника (минава се между едни жълто-черни стълбчета). Целта е да се предотврати контрабанда на радиоактивни материали, ама лови и маркера в резервоарите(който впрочем остава в цялата горивна и изпускателна система и навсякъде, където е имало теч на нафта). В полицейската школа в Пазарджик на КПП-то също има монтирана такава техника за обучаване на служители от ГП и още на първия ден след пускането и хванаха една кола с такова гориво ....
            Последно редактирано от kuzdov; 08-02-12, 16:15.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: за или против червената нафта

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Изчиства се индикатора със специални химии или при промивка с бензин. Има някакъв скапан изотоп в него и реагира на полеви тест в много ниски концентрации.
              Жоре какво пиеш

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Тоя индикатор няма нищо общо с оня от татово време. В сегашиния, както писаха Стария и Жоро има радиоактивна съставка и се хваща на границата много лесно. Наскоро на някои (а може би вече на всички) ГКПП монтираха американско оборудване, което измерва радиоактивното излъчване на преминаващата техника (минава се между едни жълто-черни стълбчета). Целта е да се предотврати контрабанда на радиоактивни материали, ама лови и маркера в резервоарите(който впрочем остава в цялата горивна и изпускателна система и навсякъде, където е имало теч на нафта). В полицейската школа в Пазарджик на КПП-то също има монтирана такава техника за обучаване на служители от ГП и още на първия ден след пускането и хванаха една кола с такова гориво ....
              Куздов и титакава ценна информация няма от къде да научиш .Или ше научиш чак като те уловят на границата

              Аз затова съм си приготвил още два резервара единия даже от бензинова версияако тръгна нанякъде одма свалям моя и качвам чистия.Че нещо не ме влече към Солунския ЦЗ

              Аз не знам колко време трябва да караш с чиста нафта за да се промие резервара ама щом е радиоактивна тая гадост сигурно трудно се чисти.
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #37
                От: за или против червената нафта

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                ......Аз затова съм си приготвил още два резервара единия даже от бензинова версияако тръгна нанякъде одма свалям моя и качвам чистия.Че нещо не ме влече към Солунския ЦЗ

                Аз не знам колко време трябва да караш с чиста нафта за да се промие резервара ама щом е радиоактивна тая гадост сигурно трудно се чисти.
                Ми явно не е лесно.
                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                .......... лови и маркера в резервоарите(който впрочем остава в цялата горивна и изпускателна система и навсякъде, където е имало теч на нафта)......
                Та явно само със смяна на резервоара няма да стане. Тука е мястото пак да кажа, че такава нафта ХИЧ даже не искам .
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: за или против червената нафта

                  Такава нафта, естествено, се продава на черно, но по "неофициална информация" много малко под цената на тази от бензиностанциите.
                  Ако е така, не си заслужава цапането ... и незначимия риск.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #39
                    От: за или против червената нафта

                    Тази нафта се продава съвсем официално от Лукойл на цена 1.78 за литър на едро. Цената я има в сайта им.
                    Но е за отопление, не за каране

                    Коментар


                    • #40
                      От: за или против червената нафта

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Тази нафта се продава съвсем официално от Лукойл на цена 1.78 за литър на едро. Цената я има в сайта им.
                      Но е за отопление, не за каране
                      Да ама за да зареждаш трябва познаваш доста голями шефчета, иначе като се обадиш все няма.
                      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                      Коментар


                      • #41
                        От: за или против червената нафта

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Тази нафта се продава съвсем официално от Лукойл на цена 1.78 за литър на едро. Цената я има в сайта им.
                        Но е за отопление, не за каране
                        А сега де? До сега коментирахме индигирано нормално гориво. В смисъл имаше се предви такова, а не червена нафта за отопление.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: за или против червената нафта

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          А сега де? До сега коментирахме индигирано нормално гориво. В смисъл имаше се предви такова, а не червена нафта за отопление.
                          Както каза колегата това е съвсем номална нафта на която не се плаща акциза защото е предназначена за отопление и затова е индикирана. Поздрави.
                          [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • #43
                            От: за или против червената нафта

                            Дизела за отопление и корабния дизел са с намален акциз - 50 лв/1000л
                            Дизела за отопление се оцветява още в рафинерията и се продава на цена с този акциз, а корабният се продава на цената на стандартното дизелово гориво и акцизът се възстановява. Разликата между тях и дизела по бензиностанциите е в законите, боята и липсата на биодизел в тези.

                            Коментар


                            • #44
                              От: за или против червената нафта

                              Преди години с дизел за отопление един юнак прецака 2 помпи на Голф1 за 1 седмица. Та май не е само това разликата ...
                              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                              Жоре какво пиеш

                              Куздов и ти......
                              Старо, пия всичко, дето тече и му знам мезето, ама кога ма'аму ще направим една сбирка на форума поне тия, дето сме комшии? Сега едва ли ще стане, ама на лято обещавам пак да повдигна въпроса.
                              Последно редактирано от kuzdov; 09-02-12, 00:36.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: за или против червената нафта

                                Абе незнам тая дето я продават за отопление каква е, ама за корабната съм сигурен, че няма никаква разлика и като вървеж и като износване на двигателя с тая от бензиностанциите. Тука покрай Дунав един моряк не съм видял да кара бензинова кола... Една такава синьо-зелена е...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X