Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използвате ли в лошо време двойното предване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

    Всъщност най- добре за автомобил би било само едно от колелата да е задвижващо и "при - поискване" да се включват всичко други диференциали,блокажи,АБС,ЕСП...
    Преди да разбера как работят всичките системи при автомобила винаги съм се чудел "защо не се предава въртящ момент към колелото което е блокирало". Какъв е смисъла, ако останеш с едно във въздуха и си безполезен?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Сигурен ли си?
      Щото Митко добре даде идеята с диностенда, с отделни валци на всяко колело... Може да направим и експеримент(скъпоструващ) Аз мога да залагам от сега против такова твърдение.
      А на неговия въпрос отговора е, че и едно колело ще предаде 100% от момента(ако не сметаме триене и подробности).
      Писали сме по едно и също време - погледни отговора ми. Затова избягвам да пиша 0, 50 и 100 в проценти, а го използвам за да определя "нищо", "по равно" и "всичко".
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Джамбазов е напълно прав, но това не означава, че другите 3 гуми докато въртят не получават нужната мощност. Просто не могат да я използват и поради спецификата на диференциалите всичко отива на едната гума. Ако включим и блокажи тогава картинката е малко по-различна, но тази една гума, която е на стабилна повърхност пак ще използва цялата мощ на двигателя. Ако имаме двигател 100кс и part time, не значи, че 50кс са за предния и 50кс са за задния диференциал. Навсякъде ще имаме 100кс.
        Едно терминологично пояснение: под количество предаване на въртящ момент към дадено колело разбирай колко въртящ момент можеш да отнемеш от него. С три блокажа (в случая по горе) от едното колело ще отнемеш 100%
        Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

        Коментар


        • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

          Примера ми искаше да покаже че въртящият момент не е стадо овце, да го натириш към еди си коя кошара и да се напъха вътре.

          Добре, да усложним ситуацията с парт тайма. Ситуацията е почти същата, но приемаме, че сме качили предна дясна и задна дясна гума на динамометри. Предналява и предна дясна са във въздуха.

          Какво ще покажат динамометрите при блокирани всички блокажи и цЕлата газ на автомобила?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Andro помагай...
            Ами евала на Джамбазов, той даде най добрия пример, който обяснява нещата с "пълните блокажи". Сега остава някой да даде също така добър пример за ВМ и диференциал.

            Коментар


            • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Примера ми искаше да покаже че въртящият момент не е стадо овце, да го натириш към еди си коя кошара и да се напъха вътре.

              Добре, да усложним ситуацията с парт тайма. Ситуацията е почти същата, но приемаме, че сме качили предна дясна и задна дясна гума на динамометри. Предналява и предна дясна са във въздуха.

              Какво ще покажат динамометрите при блокирани всички блокажи и цЕлата газ на автомобила?
              0 или малко над. То ясно!
              При фул- коя да е във въздуха а три на динамометри- също!
              П.П. Сори -не разбрах че са блокирани
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                Прочети пак условието, Три блокажа! 100нм влизат от мотора в кутията, приемаме, че е на директна предавка и силите на триене и прочие са 0 или така наречените идеални условия в кутията и дифовете, не се отделя топлина и прочие. Чисто теоретична постановка. (не ми се чертае)
                Последно редактирано от Джамбазов; 08-02-12, 20:20.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                  Поправих се!
                  (Може да се изтрие)
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                    Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                    0 или малко над. То ясно!
                    Не 0 ами 100

                    ПС:
                    Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                    Поправих се!
                    (Може да се изтрие)
                    Къснооооооооо, няма само аз да се излагам в тая тема
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      ... 100нм влизат от мотора в кутията..
                      Не бъркай нм с мощноста
                      Nm се променят преминавайки от ДВГ до колелата, мощноста не (в твоя идеален случай)
                      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                      Коментар


                      • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                        Нищо не бъркам. Мощноста се мери в друго.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Не 0 ами 100

                          ПС:


                          Къснооооооооо, няма само аз да се излагам в тая тема
                          Що да се излагаме- чешем както винаги.
                          Дефакто за офроуд изпълнения по -добрият вариант е да се предава ВМ към блокиралото колело. Нещо което да замести стария познат диф.
                          В масовата индустрия и спортните автомобили сигурно има един милион теоретици които ще го отрекат с формули и емпирични изследваниия но...
                          Единственият негатив който се сещам е по -честа смяна на съединители, но пък блокажа на 2 моста и те са едни пари...
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                            Е хайде, някой да даде отговора на задачата с двата динамотъра. Какво ще показват при общ момент 100нм на входа на кутията и три блокажа.

                            по -добрият вариант е да се предава ВМ към блокиралото колело
                            Как точно ще го предадеш. Хващаш го за ръката и го водиш при колелото с най-доброто сцепление с пътя ли?
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Не 0 ами 100

                              ПС:


                              Къснооооооооо, няма само аз да се излагам в тая тема
                              Няма , ама.... Ще са по равно 50% на едното и 50% на другото. Или ако нЕма други предавки(за опростяване) от общо 100Nm по 50Nm на колело.


                              Пу,пу, нЕмаше да пиша, ама не се сдържах.

                              Мощността да не я намесваме(доколкото може), че става малко по-сложно и ще има обърквация, и ще се изкуша пак да драскам в темата.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Нищо не бъркам. Мощноста се мери в друго.
                                Имам в предвид, че за дадения от теб пример, ако тръгваш от ДВГ-то използвай "мощност", като характеристиката, която ще се следи
                                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X