Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстои ми покупка на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предстои ми покупка на джип

    До сега не съм карал джип, и незнам нищо за тях. Спрял съм се на следните модели Mitsubishi Pajero (къса или дълга база,бензин), Mitsubishi Pajero pinin (къса или дълга база,бензин), Opel Frontera (дълга база,бензин), Hyundai Galloper (къса база,бензин), Land rover Freelander(дълга база,бензин).Джипа ще се кара и на асвалт и офроaд.Някои ако е ходил към стара планина вр.Козница (с.Осеновлак).Сумата с която разполагам е 8000 лв.Искам да знам +,- на тези марки и да ме насочите на някаде..На колата ще се слага газова уредба.

  • #2
    От: Предстои ми покупка на джип

    + и - на 5 джипки трудно ще ти сьберат в една тема.

    Галопера е Паджеро с екстри на нормална цена и за парите си е добьр избор,доста по-добре от ЛЛ примерно.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Предстои ми покупка на джип

      Щом ще се кара офроуд - махни от списъка Фрилендъра и Паджеро Пинин.

      От останалите 3 най-"расово" е Паджеро-то. Ако намериш читаво с двигател 3.5 ще е по-добре.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Предстои ми покупка на джип

        Твърдо съм и аз за Паджеро, дори и да не е 3,5 е най-добрия вариант!
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #5
          От: Предстои ми покупка на джип

          За Пажерото кажете някои + ,- да гледам при покупката на джипа

          Коментар


          • #6
            От: Предстои ми покупка на джип

            +1 за Паджеро. Изпитано е . С който и да е бензинов мотор няма да сгрешиш . Пинин и Фрилендър нямат нищо общо с джип- по-скоро автомобил с по-големи гуми.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Предстои ми покупка на джип

              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
              +1 за Паджеро. Изпитано е . С който и да е бензинов мотор няма да сгрешиш . Пинин и Фрилендър нямат нищо общо с джип- по-скоро автомобил с по-големи гуми.
              ...по-големи от на Тико - иначе от на много леки коли са по-малки.


              Иначе по темата - взимай Паджеро (надявам се говориш за "двойка", щото е най-джип от всички останали - дори от "четворката").
              Гледай да е автоматик и да е Супер Селект! За тези пари можеш да вземеш и 3,5, само дето са относително редки, но се намират.
              Ако искаш пиши от къде си и като си харесаш нещо е най-добре някой колега да ти помогне при огледа!
              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Предстои ми покупка на джип

                Ако е GDI мноого сложно за АГУ.За Паджерото от личен опит мога да ти кажа да гледаш(слушаш) скоростите да не вият.Раздатката да не вие и тя(Super Select е за предпочитане).Друг проблем може да е управлението (Компютъра). P.S. и ръждите са другото нещо :-)

                Коментар


                • #9
                  От: Предстои ми покупка на джип

                  Предимствата на Super select какви са?Какви проблеми има с монтирането на газов инжекцион на GDI?
                  O888888-211

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предстои ми покупка на джип

                    Първоначално публикуван от Тишо Преглед на мнение
                    Предимствата на Super select какви са?Какви проблеми има с монтирането на газов инжекцион на GDI?
                    Накратко.
                    Супер Селекта има доста предимства, но за мен основно са това, че е фул тайм раздатка и това, че можеш да превключваш всички режими без бавните в движение до 100 км/ч.. Отделно можеш да караш и само на заден мост - 4х2.
                    За ГДИ - много трудно (по-скоро скъпо) се газифицира, защото впръскването е директно в цилиндъра и е предвидено дюзите да се охлаждат от бензина, като го спреш и си заминават от прегряването.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предстои ми покупка на джип

                      Да ,но става въпрос и за асвалт .Новите Фронтери след 99 според мен ще ти пасне повече и на визия и за асвалт.И за черен път няма да имаш никакви проблеми,дори с обикновенни гуми,елементарна поддръжка и много здрава ходова част . Паджерото според мен става само късата база и само ако ми е джип за гората
                      ПП; А включването в движение не е много препорачително след 40-50 км/х на предния мост . При Фронтерата е на бутон и можеш да си караш на задния и като ти дотрябва цъкаш и се включва лесно и бързо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предстои ми покупка на джип

                        Паджеро 2 за мен е един от най-универсалните варианти що се отнася до смесена експлоатация - онроуд-офроуд. Изключителен конфорт при високи скорости на пътя за джип, като концепция на повече от 20 години и доста добри възможности извън пътя без никакви доработки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предстои ми покупка на джип

                          Да ,но много рядко могат да се намерят читави особенно дълга база ,а и все пак вече са си доста стари И аз бях на избор между Паджеро и Фронтера ,но визията , състоянието на джиповете беше в +,а сега се доказа и в проходимоста зимата на 30 см с обикновенни гуми няма никакви проблеми и то по този район ,който колегата каза само ,че от другата страна в с.Огоя я тествах Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4707.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5345659

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предстои ми покупка на джип

                            Pinin-a ,според мен не е за отхвърляне.Той си е малко Pjero 2,ама по-ново..има ги и със super select -кво му е по-лошо от vitara-та например ?!?! Има ги и със двигател MPI,който няма проблем с газифицирането.Зависи за какво ще го ползва,но щом питащия го е включил в наблюдаваните модели явно го устройва големината.GDI-то от друга страна си е добър двигател и аз лично бих си взел едно таково,ако можех да се побера в него...
                            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предстои ми покупка на джип

                              То истински джип е само Паджерото, доста са разични колите които питаш. СПоред мен Паджеро ТЛК ПАтрол е една група, Фронтерата е Опел Омега с не лоша за класа си проходимост, Пинина е мъничка машинка от групада на Фероза и от сорта, Фрилендъра е паркентник от рода на РАв 4 и тем подобни. Щом ще ходиш по горите вземи или сериозен джип, за да го ползваш за всичко или пък си вземи някое малко зверче за 2-3 бона да го трошиш по горите. Ама няма как да се препоръча нещо м/у Паджеро и компания и Фрилендър да кажем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X