Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

    мосты поставил?
    не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

    Коментар


    • #32
      До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

      Нет, еще не поставил
      Летом будет!
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #33
        До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

        Благодаря!
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #34
          До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

          Веско, може ли да те помоля за още малко информация за гумите - размер, цена, как се държат на по-сериозна кал. Благодаря.
          LZ1GYY
          0898 436 956

          Коментар


          • #35
            От: До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

            С Редукторни мостве е по-добре, от гледна точка на проходимостта.

            Коментар


            • #36
              От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

              http://video.mail.ru/mail/nemez_84/29/45.html
              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

              Коментар


              • #37
                От: До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                С Редукторни мостве е по-добре, от гледна точка на проходимостта.
                колега,кой те излъга това.на теория е така но досега не съм карал някъде с някой с редуктори,където да не можеш да минеш с граждански мостове.Освен това блокировките за гражданските са нищо пари сравнени с редукторните.

                Коментар


                • #38
                  От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                  Какъв им е "+" всъщност на редукторните мостове?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #39
                    От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                    Клиренса е една педя повече, и прасетата на диференциалите не се блъскат толкова често в камъните. В града - нормално минаваш над чалгаджийските оранжеви предпазни дъгички на паркингите, без да скъсаш битовите им катинарчета.
                    Там откъдето идват, блокировките за редукторните мостове са евтини, а за гражданските са луди пари, понеже са екзотика. Просто не трябват на никого, и ги произвеждат само за колекционери.
                    На гладък път, редукторните може да се окажат и проблем, спрямо колхозните, особено на стръмно. А на мокро, или на сухо, по пороищата на зарязаните планински пътища, разликата е като между трамвая и строшения велосипед, в полза на редукторните.

                    Коментар


                    • #40
                      От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                      Благодаря!!!
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #41
                        От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                        Разликата е някъде към 5см в плза на редукторните.В Русия може и да са голям плюс но ние живеем в България,тук просто ги няма и няма откъде да дойдат.В нашия град почти в сяка къща има джип и около 70% са руски а редукторни мостове има само 3бр. на Цветан два -Уаз,и Газ и на едно друго момче.Значи средно около 150 града в България,в тях средно по два джипа прави към 300,но мисля че тази цифра е силно преувеличена.Гражданските чупиш,примерно корона и след два часа пак караш а с редукторите чакаш за гъбки около 20 дни.

                        Коментар


                        • #42
                          От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Разликата е някъде към 5см в плза на редукторните.В Русия може и да са голям плюс но ние живеем в България,тук просто ги няма и няма откъде да дойдат.В нашия град почти в сяка къща има джип и около 70% са руски а редукторни мостове има само 3бр. на Цветан два -Уаз,и Газ и на едно друго момче.Значи средно около 150 града в България,в тях средно по два джипа прави към 300,но мисля че тази цифра е силно преувеличена.Гражданските чупиш,примерно корона и след два часа пак караш а с редукторите чакаш за гъбки около 20 дни.
                          Разликата е 7см. и леко във фрмата на прасето, което си е + в полза на редукторният според мен. Това с короната при наличието на бушон, в случая гъбката, е по-малко вероятно отколкото при гражданският. Като скъсах гъбка си поръчах в Карбон 2 бр. и в рамките на деня ги получих и монтирах едната за има-няма 20-тина минути. Втората гъбка се търкаля в джипа 3 години, демек не съм късал друга.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            колега,кой те излъга това.на теория е така но досега не съм карал някъде с някой с редуктори,където да не можеш да минеш с граждански мостове. ...
                            То, за минаване се минава. Въпросът е как. 7 сантиметра по-голям клиренс са си 7 сантиметра. Често пъти разликата между минаване и закъсване е доста по-малка ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Разликата е някъде към 5см в плза на редукторните.В Русия може и да са голям плюс но ние живеем в България,тук просто ги няма и няма откъде да дойдат.В нашия град почти в сяка къща има джип и около 70% са руски а редукторни мостове има само 3бр. на Цветан два -Уаз,и Газ и на едно друго момче.Значи средно около 150 града в България,в тях средно по два джипа прави към 300,но мисля че тази цифра е силно преувеличена.Гражданските чупиш,примерно корона и след два часа пак караш а с редукторите чакаш за гъбки около 20 дни.
                              Колега, моля Ви да ме запишете и мен с два броя все пак... Имам известни наблюдения, все пак първият с редукторни мостове който закупих нов, е от 2001 година... Не сте много прав за това, че не може да се използват предимствата тук... Навсякъде където има дълбока кал, те са явни и налице... Един добър пример е на място, където трудно минаваха доста машини, на същото Събин с ендурото, направо си бедстваше, а аз карах на заден мост... Конкретно случая беше от село Ябланица към връх Мургаш... Току що, черният път беше след наводненията "пооправен" от булдозер... дълбока кал, с много камъни, добре размесени. Е тогава тези сантиметри клиренс в повече бяха принципен плюс. И най-вече се усещаше разликата от това, че диференциалите са с друга форма, много по-малки и не "бутах" калта като другите...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #45
                                От: УАЗ Хънтър и редукторни мостове?

                                Значи ,всеки като си направи равносметка ,на собствения опит,нещата за него почват да изглеждат по един или друг начин.Аз,ако трябва да съм честен,ми се е налагало много пъти да увисвам на коловоз за точно тези 5см,но и ако клиренса ми беше по-голям със тези 5см,пак някъде щяха да ми недостигат.Не искам да пренебрегвам достойнствата на редукторните,мостове,но не мога да не се учудя когато се превъзнасят.Главния им плюс е че могат да носят голям размер гуми,и се ремонтират по-леко ,щото чупят главно гъбите.но перз 1988г,карах джип с такива мостове и имах ,чувството че по-асфалта ,направо джипа се товари.Вярно в гората,където карах на 1-ва бърза другите караха на 2-ра бавна.Но резервните части бяха повече от кът,и заради тая причина в цялата община никой не искаше да го купи когато се строши гъбата на единия мост(тогава не знаех ме че се казва гъба0През годините карах с Йори,Соти,Голди и Цветан,всичките с такива мостове,да не забравя и Боби -със синия Вранглер.,твърдо съм на мнение че едиб обикновенн мост с два шпера върви повече от редукторен ,без блокировки.И за друго трябва да съм откровен,че редукторния мост е по-добър от гражданския и бих си купил веднага ако го има на по-прилична цена,но не е панацея за проходимост,както битува мнение тук,сред колегите.Освен мостове една машина има 30%мотор,30%-гуми,30%-водач ,и и трябват 10%-късмет за всяка по-сложна ситуация и ако ги нямаш точно тези 10%-нищо ,добро не става.Всеки може да си вярва в каквото иска,не ангажирам никого с моето мнение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X