Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

    След пълното зареждане до около над 14,5 волта най-доброто е да се продължи с установено напрежение 13,5. Стойностите са неточни, с някоя десета. Не ги знам точно.
    В документацията на по-сериозните от автомобил системи това го има описано точно. Зареждащите устройства го осигуряват.

    Коментар


    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

      Ето и обещаните снимки вътре Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1z.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5617865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2z.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5617866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3z.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5617867

      Коментар


      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

        Това тиристори ли са,ако и трафа е ториадален направо кърти,като го гледам не е от най надеждните,но е ремонтопригодно
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Егати, ако мечтите ни са ориентирани към чарджър... Не вървят на добре нещата [emoji2]
          .......Примерно едни 40 ампера. И така до достигане на напрежението, на което е нстроено фабрично релето.
          Да кажем 14 волта.
          Токът не се контролира от нищо.......
          Да кажем 14 в. Да кажем, че е така в повечето коли.....кога релето работи нормално.
          ..и идва зима. Пак 14 волта. -15градуса-> пак 14 волта. Да ама на -15 градуса 14 волта са малко....много малко.Тогава почват разказите "Колко трудно пали колата зимата.... акумулаторите тр'а се прибират на топло и пр.


          Точно там е веселбата. Старите акумулатори, правени почти както трябва издържаха 4-6 години на тоя идиотски режим на експлоатация.
          Новите акумулатори слжени в новите коли (В които зареждането се контролира почти както на нас ни се иска) издържат пак по 4-6 години..

          Понеже стари акумулатори вече няма, аз си търсих зарядно което да може да компенсира китайската връзка в производството на нови акумулатори.

          Това е .
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

            14,2 - 14,4 са автомобилите, но чета че това е много и през зимата, и през лятото, при достатъчно продължително шофиране. Сегашните коли рядко имат интелигентно следене на заряда, даже не знам за такива. Не говоря за температурна компенсация на напрежението за зимата.

            Коментар


            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

              Първоначално публикуван от prepodobni Преглед на мнение
              Ето и обещаните снимки...
              Екстра си е ако искаш да го ползваш просто за зареждане.
              Фазов регулатор - видам тиристор, класика в жанра.
              Това сега нема да струва 30лв... Че то само трафа му е толква!
              Събирай го и си го ползвай със здраве.
              Не се шегувам.



              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Да кажем 14 в. Да кажем, че е така в повечето коли.....кога релето работи нормално.
              ..и идва зима. Пак 14 волта. -15градуса-> пак 14 волта. Да ама на -15 градуса 14 волта са малко....много малко.Тогава почват разказите "Колко трудно пали колата зимата.... акумулаторите тр'а се прибират на топло и пр...
              Е то температурна компенсация имаше в руските външни релета за зареждане преди повече от 20 години...
              Ама Ясен за следващите 20 мисля, че има предвид малко по-сложен алгоритъм за контрол, не само изместване на прага в зависимост от темературата.

              Може би съм пропуснал нещо ама не мисля, че в системата на Опел Астра от 2000+ примерно има нещо концептуално различно в заряда.
              Ич не съм сигурен че има добра фея дето ще следи за презареждане, по-различно от нормалното регулиране до 14 и нещо.

              И това за нормален алтернатор каквито се ползват в колите.
              Не ми се говори за свещената простотия при повечето мотоциклети с алтернатори с постоянно възбуждане...
              Там системата за регулация е... Абе заеби [emoji2]
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                14,2 - 14,4 са автомобилите, но чета че това е много и през зимата, и през лятото, при достатъчно продължително шофиране. Сегашните коли рядко имат интелигентно следене на заряда, даже не знам за такива. Не говоря за температурна компенсация на напрежението за зимата.
                И сегашните, и вчерашните, целят 4-5 години експлоатация на акумулатора при средностатистическа експлоатация. Затова и слагат, каквото слагат, и произвеждат акумулаторите, които произвеждат. И на практика за болшинството хора е приемливо. Колега са възмущаваше как в пежото му няма датчик за празно казанче с антифриз, а на служебната Шкода има, та прави глава по едно време. Смятай - хахавеите като нас (поня като мен де), дето преди всяко по-дълго от 100км пътуване поглеждат под капака дали всичко е наред поне с видимите неща, надали са повече от 1% от всички, експлоатиращи МПС. То и с тия гаранции по 5-7 години и 100000км, няма и особен смисъл - да му мислят тия в сервиза. Привсе това, аз предпочитам лично да погледна, вместо да вися на 200км от вкъщи да чакам "безплатната" пътна помощ да дойде.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                  Нека не забравяме, че съвременната икономика няма за цел да произведе нищо трайно.
                  Нито автомобил за 20 годишна експлоатация, ното пък акумулатор за 10 годишна.
                  Това за което си говорим като модерна технология за зареждане би била интересна за производителя само и единствено ако намаля себестойността.
                  Това в случая няма как да стане, затова и нито акумулаторите са се променили концептуално за много повече от 20 години нито зареждането му по време на експлоатация.
                  Виж чарджъри могат да но пробутват ама това са аксесоари и границата е във фантазиите на производителя.
                  Дисплеи, блутут, хемороид ап за да контролираш и анализираш процеса...
                  Тва се продава успешно.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Е то температурна компенсация имаше в руските външни релета за зареждане преди повече от 20 години...
                    Ама Ясен за следващите 20 мисля, че има предвид малко по-сложен алгоритъм за контрол, не само изместване на прага в зависимост от темературата.
                    Което е странно, температурна компенсация нямат почти никои от текущо произвежданите. Схемотехнически е лесна, просто регулаторът отдавна седи на място където няма реалистичен поглед върху температурата на батерията. По-хитрите правят друго, което май дава и по-добри резултати.

                    Веднага след стартиране нашпорват 14.8-16.0 волта и ги свалят постепенно (за минути или до половин час) до 13.8-13.9, като скоростта на сваляне зависи от няколко възможни фактора, включително натоварване на генератора, температура на генератора, напрежение на батерията преди и по време на стартирането или даже история на предишни стартирания. Също реагира на моментни пикове в потреблението с кратко повишаване на напрежението след това. Също работи превантивно срещу известното предварително съпротивление на жицата до акумулатора. Ако някой още не е разбрал че в четкодържателя на алтернатора му има софтуер - честито. По-евтино е от допълнителна жичка някъде си.

                    Но резултатът от всичките тези мерки е бързо възстановена енергия в батерията и почти "плаващ" режим после - с всички положителни следствия от това, включително липса на загуба на вода.

                    Разбира се, в този софтуер има вложен математически модел на алтернатора и батерията, основани на това което инженерията в завода знае. Общо взето новите (2000г+) корейци и японци примерно си карат с оригиналния акумулатор 10г, ако не ги тормозиш специално. Даже и европейците понякога успяват. С акумулатор обслужваем от монбат-калпазанската серия, с аларма от застрахователя и радио от джамбазите, гаражен ксенон, клеясали контакти и други подобни благини, нещата не винаги са същите.

                    А, да - софтуерите са различно умни и различно толерантни към офроудърщиня ( (c) дядо владо).

                    Коментар


                    • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...Ако някой още не е разбрал че в четкодържателя на алтернатора му има софтуер - честито. По-евтино е от допълнителна жичка някъде си.
                      А стига бе!
                      Ти ме застреля...
                      Конкретен модел, марка?
                      Пак си мисля, че това може би се прави при скъпите марки или пък жълтите...
                      Не знам де, отдавна не се занимавам с автоелектроника и това определено ме изненадва!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                        Примерно при Jeep LibertyKJ, а и при Grand WJ реле-регулатор в генератора няма. Там е само четкодържателя с две жици, които отиват директно в Body Control Module. Освен с всичко що е електрика в салона, той се занимава и с контрола на зареждането на акумулатора. Следи и температурата му с датчик, намиращ се отдолу на дъ-то на акумулатора, а си го търси този датчик, ако случайно забравиш да го включиш. Забелязал съм, че зарядното напрежение през лятото в горещините и през зимата в студа се различава.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Пак си мисля
                          Пак си помисли. После иди в магазина за чаркове или му виж страницата - от 10-ина години просто е по-евтино да набуташ накъде дребно контролерче, отколкото са мислиш аналоговщини.

                          Стига бе! Поялника ми е с 32 битов микроконтролер за 5 кинта. Вече половината нови чипове за тоци са със софтуер вътре. Захранването на виддеокартата на компютъра ти е с поне 3-4 захранвания, от които едното е особено зло - самия чип, дето харчи тока му приказва кво се иска от него, и това нон-стоп докато работи. Иначе не става работата. В една кутийа с размера на регулатора могат да набутат такава изчислителна мощ, че почти ще може сама да кара колата, при това по-добре от 90% от блондинките.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                            Забелязал съм, че зарядното напрежение през лятото в горещините и през зимата в студа се различава.
                            Ти си много наблюдателен. Тука имаме поне една тема за нашиване на реле от Жигула (механично при това) в jeep защото напрежението не било каквото трябва и той компютъра бил крив. А друго си е да почукнеш пластинката с пружинката и да го нагласиш.

                            Ама по същество картинката и там е същата. Компютър който обгрижва конкретно алтернатора пак има, просто не е в четкодържателя, а понеже колата е малко по-така, има и термодатчик.

                            Коментар


                            • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Веднага след стартиране нашпорват 14.8-16.0 волта
                              Е па алтернаторо кво праи?!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Работещи схеми на зарядно за автомобилен акумулатор

                                Първоначално публикуван от prepodobni Преглед на мнение
                                Ето и обещаните снимки вътре [ATTACH=CONFIG]748773[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]748774[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]748775[/ATTACH]
                                Не виждам трансформатор, тороида ми прилича на дросел , ако е така вероятно няма галванично разделяне, което е безумно .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X